Schuldeisers verbaasd over uitspreken faillissement Co-Med
HAARLEM (ANP) - De mensen die geld eisen van Co-Med zijn verbaasd dat de commerciële huisartsenketen vrijdag failliet is verklaard. "Voor ons is dit een raadsel. Faillissementszittingen zijn altijd op dinsdag. Volgens mij is het nu vrijdag", zegt Fred Louwerens, eigenaar van Cash & Credit Collectors. Hij staat de schuldeisers bij en vroeg eerder namens hen om het faillissement van Co-Med.
Louwerens zegt dat hij momenteel ongeveer twintig schuldeisers vertegenwoordigt. Het gaat om mensen die tot voor komt bij Co-Med werkten. Bij elkaar eisen ze ongeveer 400.000 euro aan achterstallig salaris. Louwerens stapt met die claim naar de curatoren. "Ik ga ervan uit dat zij goed onderzoek doen, niet alleen naar Co-Med Zorg dat nu failliet is verklaard, maar ook naar de detacheringstak en misschien het moederbedrijf. Ook zullen zij kijken naar de aansprakelijkheid van het bestuur."
Louwerens zegt dat zijn aanvraag op 16 juli behandeld zou worden. "We hadden nog geprobeerd het vervroegd te krijgen, maar toen was er geen eerdere mogelijkheid."
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
1 dag geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.
1 week geleden