Schuldeisers geven Suriname uitstel van betaling
PARAMARIBO (ANP) - Het is de regering van Suriname gelukt bijna vijf maanden uitstel van rentebetaling en aflossing te krijgen voor een lening van 46 miljoen Amerikaanse dollar. De schuldeisers van de zogenoemde Oppenheimer-lening hebben daar zaterdag mee ingestemd. Volgens een regeringsverklaring is uitstel verkregen tot en met 31 maart 2021.
De regering van Chan Santokhi en Ronnie Brunswijk hebben deze obligatielening "geërfd’’ van het vorige kabinet onder leiding van Desi Bouterse. Omdat Suriname er economisch erg slecht voor staat en betere tijden nog niet in zicht zijn, is uitstel van betaling gevraagd.
Nu de crediteuren, die zich verenigd hebben, akkoord zijn gegaan met de opschorting van de betaling krijgt de regering wat lucht om andere financiële problemen op te lossen. Bijkomend voordeel is dat er meer dollars in het land blijven. Dat helpt om de economische crisis onder controle te krijgen. In verband daarmee praat de regering ook met het Internationaal Monetair Fonds (IMF) over financiële steun, net als met andere internationale organisaties.
In het persbericht zegt minister van Financiën en Planning, Armand Achaibersing, dat hij blij is met de medewerking. "We zijn dankbaar dat schuldeisers beseffen hoe diep de financiële problemen van het land zijn en dat we deze problemen willen overwinnen door middel van samenwerking, goodwill en gezonde economische hervormingen. Wij zijn bezig met een gestructureerd plan om de economie weer gezond te maken."
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.
56 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". In deelstaat Victoria is zaterdag de noodtoestand afgekondigd om de hulpdiensten meer bevoegdheden te geven bij het blussen van bosbranden. Zeker 130 gebouwen in die staat zijn in vlammen opgegaan.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
7 uur geleden