Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuldeisers gaan verder met schoenenmerk TOMS

Schuldeisers gaan verder met schoenenmerk TOMS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Schoenenmerk TOMS Shoes, bekend om zijn liefdadigheidswerk, wordt overgenomen door zijn belangrijkste schuldeisers. Oprichter Blake Mycoskie en investeerder Bain Capital dragen hun aandelen over aan de crediteuren, waaronder Jefferies, Nexus en Brookfield. In ruil daarvoor zullen bepaalde schulden worden afgebouwd. Ook hebben de nieuwe eigenaren toegezegd tientallen miljoenen dollars te investeren in verdere groei.

Het bijzondere aan TOMS is dat het in 2006 opgerichte bedrijf met de inkomsten uit de verkoop van schoenen tevens nieuwe schoenen levert aan mensen in nood elders op de wereld. Dit principe, genaamd 'One for One', is het bedrijf later ook gaan toepassen met andere producten zoals brillen.

TOMS heeft wel een winstoogmerk. Maar de laatste tijd heeft het bedrijf moeite om de concurrentie bij te benen en consumenten aan zich te binden, omdat de nieuwigheid van het 'One for One'-principe er een beetje af is. Kredietbeoordelaars hadden al gewaarschuwd dat TOMS volgend jaar waarschijnlijk niet in staat zou zijn om een lening van 300 miljoen dollar af te lossen, zonder hierover opnieuw te onderhandelen met zijn schuldeisers. Het is nog niet duidelijk of Mycoskie een rol blijft spelen bij het bedrijf nu hij geen eigenaar meer is.

Meer uit Financieel

Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

51 minuten geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

3 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

4 uur geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

5 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

5 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

5 uur geleden