Schuldeisers gaan verder met schoenenmerk TOMS
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Schoenenmerk TOMS Shoes, bekend om zijn liefdadigheidswerk, wordt overgenomen door zijn belangrijkste schuldeisers. Oprichter Blake Mycoskie en investeerder Bain Capital dragen hun aandelen over aan de crediteuren, waaronder Jefferies, Nexus en Brookfield. In ruil daarvoor zullen bepaalde schulden worden afgebouwd. Ook hebben de nieuwe eigenaren toegezegd tientallen miljoenen dollars te investeren in verdere groei.
Het bijzondere aan TOMS is dat het in 2006 opgerichte bedrijf met de inkomsten uit de verkoop van schoenen tevens nieuwe schoenen levert aan mensen in nood elders op de wereld. Dit principe, genaamd 'One for One', is het bedrijf later ook gaan toepassen met andere producten zoals brillen.
TOMS heeft wel een winstoogmerk. Maar de laatste tijd heeft het bedrijf moeite om de concurrentie bij te benen en consumenten aan zich te binden, omdat de nieuwigheid van het 'One for One'-principe er een beetje af is. Kredietbeoordelaars hadden al gewaarschuwd dat TOMS volgend jaar waarschijnlijk niet in staat zou zijn om een lening van 300 miljoen dollar af te lossen, zonder hierover opnieuw te onderhandelen met zijn schuldeisers. Het is nog niet duidelijk of Mycoskie een rol blijft spelen bij het bedrijf nu hij geen eigenaar meer is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
7 uur geleden