Schuldeisers gaan verder met schoenenmerk TOMS
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Schoenenmerk TOMS Shoes, bekend om zijn liefdadigheidswerk, wordt overgenomen door zijn belangrijkste schuldeisers. Oprichter Blake Mycoskie en investeerder Bain Capital dragen hun aandelen over aan de crediteuren, waaronder Jefferies, Nexus en Brookfield. In ruil daarvoor zullen bepaalde schulden worden afgebouwd. Ook hebben de nieuwe eigenaren toegezegd tientallen miljoenen dollars te investeren in verdere groei.
Het bijzondere aan TOMS is dat het in 2006 opgerichte bedrijf met de inkomsten uit de verkoop van schoenen tevens nieuwe schoenen levert aan mensen in nood elders op de wereld. Dit principe, genaamd 'One for One', is het bedrijf later ook gaan toepassen met andere producten zoals brillen.
TOMS heeft wel een winstoogmerk. Maar de laatste tijd heeft het bedrijf moeite om de concurrentie bij te benen en consumenten aan zich te binden, omdat de nieuwigheid van het 'One for One'-principe er een beetje af is. Kredietbeoordelaars hadden al gewaarschuwd dat TOMS volgend jaar waarschijnlijk niet in staat zou zijn om een lening van 300 miljoen dollar af te lossen, zonder hierover opnieuw te onderhandelen met zijn schuldeisers. Het is nog niet duidelijk of Mycoskie een rol blijft spelen bij het bedrijf nu hij geen eigenaar meer is.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiƫle markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor benzine en diesel zijn donderdag licht gedaald. Dat komt na een sterke daling van de olieprijzen door hoop op de oliemarkt op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de adviesprijs voor een liter Euro95 naar 2,630 euro, van 2,646 euro een dag eerder. Die voor diesel daalde naar 2,561 euro, van 2,587 euro op woensdag.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV klaagt dat HEMA bepaalde afspraken uit de oude HEMA-cao niet meer toepast sinds de keten in 2023 is overgestapt naar de cao Retail Non-Food. Volgens de bond mag dat niet en zou de overgang naar een andere cao geen vrijbrief zijn om arbeidsvoorwaarden te verslechteren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn donderdag tot een voorlopig akkoord gekomen over veranderingen binnen de AI-verordening. Ze bereikten onder meer overeenstemming over een verbod op AI-toepassingen die zonder toestemming seksueel expliciete beelden creƫren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
6 uur geleden