Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuldeisers Evergrande willen geld zien

Schuldeisers Evergrande willen geld zien

SHENZHEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Schuldeisers van het Chinese vastgoedconcern Evergrande hebben een bedrag van 260 miljoen dollar, omgerekend zo'n 230 miljoen euro, opgeëist. Evergrande stond voor dat bedrag garant. Het vastgoedconcern, dat al langer in financiële problemen verkeert, wil met zijn buitenlandse schuldeisers om de tafel gaan om zijn schulden te herstructureren.

Reden voor dat overleg is omdat "er geen garantie is" dat Evergrande genoeg geld heeft om al zijn schulden te kunnen blijven betalen, stelt het bedrijf in een document dat bij de beurs in Hongkong werd ingediend. Evergrande heeft voor meer dan 250 miljard euro aan schulden en heeft moeite om aan alle betalingen daarvoor te voldoen.

Gebeurt dat niet, dan kunnen schuldeisers het faillissement van het bedrijf aanvragen. Omdat Evergrande zo'n grote speler is op de Chinese vastgoedmarkt, maar ook actief is met andere bedrijven, kan zo'n bankroet de Chinese economie schaden. Chinese beleidsmakers hebben daarom geprobeerd Evergrande-investeerders gerust te stellen.

Tegelijkertijd lijkt Beijing niet veel trek te hebben om het vastgoedconcern te redden. Net als Evergrande zelf zouden de Chinese autoriteiten willen inzetten op een herstructurering van de schulden van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Oprichters coronavaccinmaker BioNTech beginnen nieuw bedrijf

FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - De oprichters van de Duitse producent van coronavaccins BioNTech gaan een nieuw biotechbedrijf beginnen en leggen daarom hun bestuursfuncties neer bij de biotechnoloog. Topman Ugur Sahin en medisch directeur Özlem Türeci gaan eind dit jaar het bedrijf verlaten wanneer hun contracten aflopen.

19 minuten geleden
Agractie slaat alarm om dure diesel en gevolgen voor voedsel

DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie Agractie maakt zich "grote zorgen" over de explosief stijgende dieselprijzen en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse voedselproductie. "De overheid profiteert momenteel fors van de hogere btw-inkomsten, terwijl boeren en transporteurs worden geconfronteerd met torenhoge kosten", zegt een woordvoerster.

33 minuten geleden
Kenner Randstad: geen massaontslagen om stijgende energieprijzen

DIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.

1 uur geleden
ANVR: aantal gestrande reizigers via Midden-Oosten onbekend

DEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."

1 uur geleden
Topman Aramco waarschuwt voor 'catastrofale gevolgen' door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.

2 uur geleden
Von der Leyen: Europa maakte 'strategische fout' met kernenergie

PARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.

2 uur geleden
Kansspelautoriteit deelt hoogste boete ooit uit: bijna 25 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.

2 uur geleden