Schuldeisers Evergrande willen geld zien
SHENZHEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Schuldeisers van het Chinese vastgoedconcern Evergrande hebben een bedrag van 260 miljoen dollar, omgerekend zo'n 230 miljoen euro, opgeëist. Evergrande stond voor dat bedrag garant. Het vastgoedconcern, dat al langer in financiële problemen verkeert, wil met zijn buitenlandse schuldeisers om de tafel gaan om zijn schulden te herstructureren.
Reden voor dat overleg is omdat "er geen garantie is" dat Evergrande genoeg geld heeft om al zijn schulden te kunnen blijven betalen, stelt het bedrijf in een document dat bij de beurs in Hongkong werd ingediend. Evergrande heeft voor meer dan 250 miljard euro aan schulden en heeft moeite om aan alle betalingen daarvoor te voldoen.
Gebeurt dat niet, dan kunnen schuldeisers het faillissement van het bedrijf aanvragen. Omdat Evergrande zo'n grote speler is op de Chinese vastgoedmarkt, maar ook actief is met andere bedrijven, kan zo'n bankroet de Chinese economie schaden. Chinese beleidsmakers hebben daarom geprobeerd Evergrande-investeerders gerust te stellen.
Tegelijkertijd lijkt Beijing niet veel trek te hebben om het vastgoedconcern te redden. Net als Evergrande zelf zouden de Chinese autoriteiten willen inzetten op een herstructurering van de schulden van het bedrijf.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt vanuit de Verenigde Staten en de Europese Commissie "geruststellende signalen" dat de Amerikaanse regering zich zal houden aan de handelsafspraken die zij met de EU heeft gemaakt. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) donderdag in de Kamer.
2 uur geleden