Schuldeiser legt beslag op hoofdkantoor Chinese Evergrande
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofdkantoor van het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande in Hongkong is overgenomen door een curator. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een document van het bedrijvenregister. Het document bevestigt eerdere berichten dat de projectontwikkelaar de controle over de kantoortoren met een waarde van meer dan 1 miljard dollar heeft verloren.
Alvarez & Marsal Asia is de curator geworden die het zogeheten China Evergrande Center in het Wan Chai-gebied bestuurt, blijkt uit het document. Uit het document wordt niet duidelijk wie Alvarez & Marsal heeft aangesteld.
De Financial Times meldde vorige week al dat een geldschieter het hoofdkantoor in beslag had genomen. Daarbij werd vermeld dat de geplaagde Chinese projectontwikkelaar het gebouw had verpand voor leningen van een consortium van geldschieters onder leiding van China Citic Bank International. Het pand werd gebruikt als zekerheid voor bijna 1 miljard dollar aan leningen die in 2020 zijn verstrekt.
26 verdiepingen
Het 26 verdiepingen tellende kantoorgebouw dichtbij het stadscentrum is een van de meest waardevolle bezittingen van Evergrande in Hongkong. De projectontwikkelaar heeft naar verluidt het gebouw eerder geprobeerd te verkopen om geld op te halen, maar dat mislukte.
Evergrande bevindt zich in het centrum van de kredietcrisis die door de Chinese vastgoedsector raast en de groei in de op een na grootste economie ter wereld afremt. De ontwikkelaar gaat gebukt onder een enorme schuldenlast en slaagde er eind juli niet in om met het beloofde herstructureringsplan voor zijn buitenlandse schulden te komen. Sindsdien heeft het bedrijf gezegd dat het zou proberen om voor het einde van het jaar met een nieuw voorstel aan de schuldeisers te komen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/RTR) - China is begonnen met de productie van in eigen land ontwikkelde geavanceerde chipmachines. De machines zijn belangrijk voor de productie van chips, een markt die lange tijd werd gedomineerd door de Nederlandse toeleverancier ASML. Dat meldt technieuwssite The Information maandag op basis van bronnen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel dreigt met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten. Aanleiding zijn uitspraken van hoge functionarissen in de VS dat Chinese AI-bedrijven mogelijk worden onderzocht om vermeende diefstal van Amerikaanse technologie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd gesteund door de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Oliebedrijven kwamen daardoor onder druk te staan, maar in de luchtvaart- en cruisesector stegen de koersen.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche gaat nog eens 5000 banen in de regio Stuttgart schrappen. Volgens het bedrijf wordt de banenreductie op een sociaal verantwoorde manier uitgevoerd, voornamelijk door natuurlijk personeelsverloop, regelingen voor gedeeltelijk vervroegd pensioen en vrijwillige beëindigingsovereenkomsten.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.
7 uur geledenBORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.
7 uur geleden