Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuldbewuste Van Dijk: als wij zo doorgaan, zijn we snel thuis

Schuldbewuste Van Dijk: als wij zo doorgaan, zijn we snel thuis

WOLFSBURG (ANP) - Virgil van Dijk beseft dat het Nederlands elftal komende dinsdag in de achtste finale van het EK tegen Roemenië veel beter moet presteren dan tijdens de laatste verloren groepswedstrijd tegen Oostenrijk (2-3). "Er zijn harde woorden gevallen", zei de aanvoerder van Oranje tijdens een persmoment in Wolfsburg. "We hebben ook heel veel beelden bekeken. Wat er besproken is, dat houden we binnenskamers."

Van Dijk benadrukte dat spelers van het Nederlands elftal hun verantwoordelijkheid moeten nemen. "En dan kijk ik ook vooral naar mezelf", zei de centrale verdediger die tegen de Oostenrijkers onvoldoende leiding gaf aan zijn defensie. "Ik kan de kritiek op mijn spel volkomen begrijpen. Ik ben niet gek en weet dat ik beter moet en kan. De wedstrijd tegen Oostenrijk was zeker niet mijn beste wedstrijd. Dit mag niet en gebeurt me ook niet vaak, maar de verantwoordelijkheid die ik heb is groot en die wil ik ook nemen."

Volgens de 32-jarige verdediger van Liverpool schoot Oranje niet alleen op tactisch vlak tekort tegen Oostenrijk. "We hadden onvoldoende duelkracht en kwam overal te laat. Daardoor konden we nauwelijks druk zetten We misten overtuiging. Dus als spelers moeten we vooral naar onszelf kijken. Als we zo doorgaan, dan hebben we hier niets te zoeken. Dan zitten we zo weer thuis en denken we: hadden we het maar anders gedaan."

Zware woorden

Oostenrijk kwam met 2-1 en 3-2 voor nadat Cody Gakpo en Jerdy Schouten hun tegenstander hadden laten lopen. Van Dijk wilde geen schuldigen aanwijzen. "Want we hebben het met z'n allen niet goed gedaan, maar het mag natuurlijk niet gebeuren dat zij vrij voor ons doel komen bij een situatie van vier aanvallers tegen vier verdedigers van ons. We hoeven in mijn ogen ook niet met vijf verdedigers te spelen, zoals op het laatste WK. Toen lagen we er sneller uit dan we wilden", doelde hij op een verloren kwartfinale na strafschoppen tegen Argentinië. "Misschien overschatten we onszelf, maar we willen meer. Tegen Frankrijk gaven we met vier verdedigers weinig kansen weg. Toen stonden we wel goed en compact. Dus het kan wel."

De spelers van Oranje hebben elkaar de afgelopen jaren vaker de waarheid gezegd na wanprestaties. "Maar nu was het voor mijn gevoel heel anders", zei Van Dijk. "Dit was een andere bespreking dan in het verleden. Er zijn zeker zware woorden gevallen. We moeten ook niet meer naar excuses zoeken. We willen er nog steeds een heel speciaal toernooi van maken. Laat dit een 'eyeopener' zijn. We hebben gelukkig nog een kans om alles om te draaien."

Meer uit Voetbal

Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

43 minuten geleden
Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

1 uur geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

1 uur geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

1 uur geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

1 uur geleden
Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

1 uur geleden
AZ sluit seizoen af met gelijkspel tegen NAC Breda

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.

1 uur geleden