Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuldbewuste Van Dijk: als wij zo doorgaan, zijn we snel thuis

Schuldbewuste Van Dijk: als wij zo doorgaan, zijn we snel thuis

WOLFSBURG (ANP) - Virgil van Dijk beseft dat het Nederlands elftal komende dinsdag in de achtste finale van het EK tegen Roemenië veel beter moet presteren dan tijdens de laatste verloren groepswedstrijd tegen Oostenrijk (2-3). "Er zijn harde woorden gevallen", zei de aanvoerder van Oranje tijdens een persmoment in Wolfsburg. "We hebben ook heel veel beelden bekeken. Wat er besproken is, dat houden we binnenskamers."

Van Dijk benadrukte dat spelers van het Nederlands elftal hun verantwoordelijkheid moeten nemen. "En dan kijk ik ook vooral naar mezelf", zei de centrale verdediger die tegen de Oostenrijkers onvoldoende leiding gaf aan zijn defensie. "Ik kan de kritiek op mijn spel volkomen begrijpen. Ik ben niet gek en weet dat ik beter moet en kan. De wedstrijd tegen Oostenrijk was zeker niet mijn beste wedstrijd. Dit mag niet en gebeurt me ook niet vaak, maar de verantwoordelijkheid die ik heb is groot en die wil ik ook nemen."

Volgens de 32-jarige verdediger van Liverpool schoot Oranje niet alleen op tactisch vlak tekort tegen Oostenrijk. "We hadden onvoldoende duelkracht en kwam overal te laat. Daardoor konden we nauwelijks druk zetten We misten overtuiging. Dus als spelers moeten we vooral naar onszelf kijken. Als we zo doorgaan, dan hebben we hier niets te zoeken. Dan zitten we zo weer thuis en denken we: hadden we het maar anders gedaan."

Zware woorden

Oostenrijk kwam met 2-1 en 3-2 voor nadat Cody Gakpo en Jerdy Schouten hun tegenstander hadden laten lopen. Van Dijk wilde geen schuldigen aanwijzen. "Want we hebben het met z'n allen niet goed gedaan, maar het mag natuurlijk niet gebeuren dat zij vrij voor ons doel komen bij een situatie van vier aanvallers tegen vier verdedigers van ons. We hoeven in mijn ogen ook niet met vijf verdedigers te spelen, zoals op het laatste WK. Toen lagen we er sneller uit dan we wilden", doelde hij op een verloren kwartfinale na strafschoppen tegen Argentinië. "Misschien overschatten we onszelf, maar we willen meer. Tegen Frankrijk gaven we met vier verdedigers weinig kansen weg. Toen stonden we wel goed en compact. Dus het kan wel."

De spelers van Oranje hebben elkaar de afgelopen jaren vaker de waarheid gezegd na wanprestaties. "Maar nu was het voor mijn gevoel heel anders", zei Van Dijk. "Dit was een andere bespreking dan in het verleden. Er zijn zeker zware woorden gevallen. We moeten ook niet meer naar excuses zoeken. We willen er nog steeds een heel speciaal toernooi van maken. Laat dit een 'eyeopener' zijn. We hebben gelukkig nog een kans om alles om te draaien."

Meer uit Voetbal

Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

8 minuten geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

2 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

2 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

12 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

13 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

13 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

14 uur geleden