Schuldbewuste Van Dijk: als wij zo doorgaan, zijn we snel thuis
WOLFSBURG (ANP) - Virgil van Dijk beseft dat het Nederlands elftal komende dinsdag in de achtste finale van het EK tegen Roemenië veel beter moet presteren dan tijdens de laatste verloren groepswedstrijd tegen Oostenrijk (2-3). "Er zijn harde woorden gevallen", zei de aanvoerder van Oranje tijdens een persmoment in Wolfsburg. "We hebben ook heel veel beelden bekeken. Wat er besproken is, dat houden we binnenskamers."
Van Dijk benadrukte dat spelers van het Nederlands elftal hun verantwoordelijkheid moeten nemen. "En dan kijk ik ook vooral naar mezelf", zei de centrale verdediger die tegen de Oostenrijkers onvoldoende leiding gaf aan zijn defensie. "Ik kan de kritiek op mijn spel volkomen begrijpen. Ik ben niet gek en weet dat ik beter moet en kan. De wedstrijd tegen Oostenrijk was zeker niet mijn beste wedstrijd. Dit mag niet en gebeurt me ook niet vaak, maar de verantwoordelijkheid die ik heb is groot en die wil ik ook nemen."
Volgens de 32-jarige verdediger van Liverpool schoot Oranje niet alleen op tactisch vlak tekort tegen Oostenrijk. "We hadden onvoldoende duelkracht en kwam overal te laat. Daardoor konden we nauwelijks druk zetten We misten overtuiging. Dus als spelers moeten we vooral naar onszelf kijken. Als we zo doorgaan, dan hebben we hier niets te zoeken. Dan zitten we zo weer thuis en denken we: hadden we het maar anders gedaan."
Zware woorden
Oostenrijk kwam met 2-1 en 3-2 voor nadat Cody Gakpo en Jerdy Schouten hun tegenstander hadden laten lopen. Van Dijk wilde geen schuldigen aanwijzen. "Want we hebben het met z'n allen niet goed gedaan, maar het mag natuurlijk niet gebeuren dat zij vrij voor ons doel komen bij een situatie van vier aanvallers tegen vier verdedigers van ons. We hoeven in mijn ogen ook niet met vijf verdedigers te spelen, zoals op het laatste WK. Toen lagen we er sneller uit dan we wilden", doelde hij op een verloren kwartfinale na strafschoppen tegen Argentinië. "Misschien overschatten we onszelf, maar we willen meer. Tegen Frankrijk gaven we met vier verdedigers weinig kansen weg. Toen stonden we wel goed en compact. Dus het kan wel."
De spelers van Oranje hebben elkaar de afgelopen jaren vaker de waarheid gezegd na wanprestaties. "Maar nu was het voor mijn gevoel heel anders", zei Van Dijk. "Dit was een andere bespreking dan in het verleden. Er zijn zeker zware woorden gevallen. We moeten ook niet meer naar excuses zoeken. We willen er nog steeds een heel speciaal toernooi van maken. Laat dit een 'eyeopener' zijn. We hebben gelukkig nog een kans om alles om te draaien."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
9 uur geleden