Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuldbewust Roland Garros in 2021 alleen in overleg verschoven

Schuldbewust Roland Garros in 2021 alleen in overleg verschoven

PARIJS (ANP/RTR) - Roland Garros wordt in 2021 alleen in samenspraak verschoven. Dat zei toernooidirecteur Guy Forget tijdens het masterstoernooi van Parijs. Het grandslamtoernooi werd dit jaar verplaatst van mei/juni naar september/oktober en nam dat besluit zonder overleg met andere belanghebbenden, wat leidde tot een stortvloed aan kritiek.

"Ik weet dat we bekritiseerd werden toen we de data van Roland Garros hebben veranderd. We hebben dat heel snel gedaan en daarmee hebben we mensen boos gemaakt. Sommige spelers waren erg verrast. Maar diezelfde spelers geven ons nu gelijk, dus het was een goed besluit", aldus Forget. "Dus als we volgend jaar tegen dezelfde problemen aanlopen, dan zullen we hetzelfde doen. Maar dan zullen we wel als eerste praten met de mensen binnen de ATP en WTA om hun steun te krijgen."

Roland Garros kon in mei en juni niet doorgaan vanwege de coronacrisis en besloot het toernooi over de US Open heen te tillen. De US Open eindigde 13 september en twee weken later begon Roland Garros al. Doordat de twee grand slams zo kort na elkaar werden gespeeld, meldde een aantal wereldtoppers zich af voor een van de twee toernooien.

Rafael Nadal pakte in Parijs zijn dertiende titel op Roland Garros. De Poolse Iga Swiatek beleefde een primeur bij de vrouwen.

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

8 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

9 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

11 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

11 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

13 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

14 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

14 uur geleden