Schuldbewust Roland Garros in 2021 alleen in overleg verschoven
PARIJS (ANP/RTR) - Roland Garros wordt in 2021 alleen in samenspraak verschoven. Dat zei toernooidirecteur Guy Forget tijdens het masterstoernooi van Parijs. Het grandslamtoernooi werd dit jaar verplaatst van mei/juni naar september/oktober en nam dat besluit zonder overleg met andere belanghebbenden, wat leidde tot een stortvloed aan kritiek.
"Ik weet dat we bekritiseerd werden toen we de data van Roland Garros hebben veranderd. We hebben dat heel snel gedaan en daarmee hebben we mensen boos gemaakt. Sommige spelers waren erg verrast. Maar diezelfde spelers geven ons nu gelijk, dus het was een goed besluit", aldus Forget. "Dus als we volgend jaar tegen dezelfde problemen aanlopen, dan zullen we hetzelfde doen. Maar dan zullen we wel als eerste praten met de mensen binnen de ATP en WTA om hun steun te krijgen."
Roland Garros kon in mei en juni niet doorgaan vanwege de coronacrisis en besloot het toernooi over de US Open heen te tillen. De US Open eindigde 13 september en twee weken later begon Roland Garros al. Doordat de twee grand slams zo kort na elkaar werden gespeeld, meldde een aantal wereldtoppers zich af voor een van de twee toernooien.
Rafael Nadal pakte in Parijs zijn dertiende titel op Roland Garros. De Poolse Iga Swiatek beleefde een primeur bij de vrouwen.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
14 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden