
Schuld Italië loopt met 20 miljard euro op door coronasteun
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De staatsschuld van Italië zal met 20 miljard euro toenemen als gevolg van de steunpakketten om de economie van het land door de coronacrisis te loodsen. De Italiaanse regering is naar verluidt van plan donderdag goedkeuring te vragen voor het verder laten oplopen van de schuld.
De op twee na grootste economie van de eurozone heeft moeite om de hulpmaatregelen gefinancierd te krijgen. Dan gaat het met name om steun voor bedrijven en huishoudens die door de crisis zijn getroffen. Het Italiaanse parlement zou op 25 november kunnen beslissen over het extra noodkrediet.
Italië kwam met meerdere noodmaatregelen maar lijkt maar net genoeg geld te hebben om de steun tot en met november te dekken. Premier Giuseppe Conte zei woensdag echter dat de huidige maatregelen niet genoeg zijn.
Aanhoudende financiële steun
Volgens Conte vereist de pandemie "aanhoudende financiële steun en op grotere schaal dan wat tot nu toe is gedaan". De extra schulden zouden bovenop een 38 miljard euro kostende ontwerpbegroting voor de periode 2021 tot en met 2032 komen en de 100 miljard euro die Italië sinds februari voor stimuleringsmaatregelen heeft ingezet.
Het Italiaanse ministerie van Financiën schat de kosten voor elke maand dat er een lockdown geldt tussen de 6 miljard en 10 miljard euro. Het gaat dan om hulpmaatregelen in combinatie met gederfde inkomsten.
De Europese Commissie stelde woensdag dat sommige van de Italiaanse begrotingsmaatregelen niet tijdelijk lijken te zijn of gepaard gaan met compenserende maatregelen. Daarom moeten deze regelmatig worden herzien om er zeker van te zijn dat de plannen "budgettair houdbaar" zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street verzilverden maandag een deel van hun winsten, na de koersstijgingen van afgelopen vrijdag. Zij deden het voorzichtig aan in aanloop naar twee belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers op dinsdag en donderdag, die van invloed zijn op het rentebeleid van de Federal Reserve. Een hogere inflatie kan de opmars van de aandelenmarkten afremmen.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel besluit ondertekend waarmee de deadline voor de invoerheffingen op China met nog eens 90 dagen wordt uitgesteld, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert geen extra heffingen in op de import van goud. "Goud krijgt geen invoerheffing!", schreef hij op sociale media, zonder verdere details te geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - IT-bedrijf Centric ziet af van de overname van het failliete Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen zoals stadspassen regelde. Volgens het bedrijf zijn onder meer de financiële risico's te groot. "Om die reden ziet Centric zich genoodzaakt af te zien van de overname van het platform", aldus de onderneming.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers hebben het maandag rustig aan gedaan in afwachting van duidelijkheid over de importheffingen tussen de Verenigde Staten en China. Dinsdag verlopen de tijdelijke afspraken in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten en er is nog niets officieel bekendgemaakt over het vervolg daarvan.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse papierfabriek Crown Van Gelder krijgt van de rechter geen inzicht in de volledige administratie van voor de doorstart in 2023. Het opnieuw noodlijdende bedrijf uit Velsen-Zuid had dat in een kort geding geëist na een conflict met de curatoren, maar daar is de rechtbank in Haarlem niet in meegegaan. Volgens Crown Van Gelder was de volledige inzage met name nodig "voor het aantrekken van externe financiering, noodzakelijk voor het voortbestaan van de fabriek".
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds gaat Israëlische bedrijven financieel afstraffen door honderden miljoenen aan investeringen terug te trekken en samenwerkingen stop te zetten. De reden is het Israëlisch-Palestijnse conflict, werd maandag bekend.
4 uur geleden