Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schrijvers 'Nooit meer Qatar': voorkom dat Spelen naar Qatar gaan

Schrijvers 'Nooit meer Qatar': voorkom dat Spelen naar Qatar gaan

AMSTERDAM (ANP) - De Olympische Spelen van 2036 mogen koste wat het kost niet in Qatar gehouden worden. Dat zeiden de schrijvers van het boek 'Nooit meer Qatar' maandag tijdens de presentatie van hun boek in het Olympisch Stadion in Amsterdam.

Het boek is een reconstructie van de wijze waarop het WK voetbal van 2022 aan Qatar is toegewezen. De auteurs François Colin, Hein Meurs, Jurryt van de Vooren en Teun Meurs nodigen invloedrijke voetbal- en clubsupporters uit om na te denken over de vraag 'Wat als ik de baas zou zijn van de FIFA' en hoe de ideale voetbalwereld eruit zou moeten zien.

"Qatar wil de Spelen van 2036 organiseren, dat is nog maar veertien jaar hier vandaan. De toewijzing van dit evenement volgt al over een paar jaar", aldus Van de Vooren. "Als mensen zeggen dat we laat zijn met dit boek en deze actie, zeg ik: Nee, we zijn juist ongelooflijk op tijd. We kijken al naar de Spelen van 2036. Daarom is het zo belangrijk dat het WK voetbal dit jaar geen positief propagandasucces wordt."

De Olympische Spelen van 2024 zijn in Parijs. In 2028 is Los Angeles gastheer van het grootste sportevenement ter wereld, in 2032 gevolgd door Brisbane.

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

7 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

9 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

10 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

13 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

14 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

16 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

16 uur geleden