Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schrijver Rushdie verschijnt voor het eerst openbaar sinds aanval

Schrijver Rushdie verschijnt voor het eerst openbaar sinds aanval

NEW YORK (ANP) - De Brits-Amerikaanse schrijver Salman Rushdie, die negen maanden geleden werd aangevallen met een mes, is voor het eerst weer in het openbaar verschenen. Hij woonde donderdag een gala-evenement bij van schrijversorganisatie PEN America in New York, waar hij een ereprijs in ontvangst nam.

De komst van de schrijver van Indiase afkomst was niet aangekondigd. In een toespraak benadrukte hij dat het beschermen van de vrije meningsuiting belangrijker is dan ooit. "Terrorisme mag ons niet terroriseren", zei hij. "Geweld mag ons niet afschrikken. De strijd gaat door."

De schrijver werd op 12 augustus vorig jaar aangevallen toen hij een lezing wilde geven op een evenement in het Chautauqua Institution in New York. Hij raakte zwaargewond door messteken in zijn gezicht, nek en buik en lag twee dagen aan de beademing. Rushdie werd blind aan zijn rechteroog en kan een hand niet meer gebruiken. In 1989 overleefde hij ook al een mislukte bomaanslag.

Rushdie werd bekend door zijn boeken De Duivelsverzen en Middernachtskinderen. Vanwege het eerste boek, dat moslims als godslasterlijk beschouwen, sprak de Iraanse geestelijk leider Khomeini een fatwa uit. Daarmee gaf hij moslims wereldwijd de opdracht om Rushdie te vermoorden.

Meer uit Buitenland

Qatar onderschept Iraanse raket

DOHA (ANP) - Qatar heeft een Iraanse raket onderschept, meldt Al Jazeera op basis van het Qatarese leger. In dat land hebben de Amerikanen een militaire basis. Die viel Iran ook aan na de vorige Amerikaanse aanvallen in de zomer van 2025.

20 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde bevestigt raketaanval op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft bevestigd dat er raketten zijn afgevuurd richting Israël. Het Israëlische leger meldde eerder al bezig te zijn met het onderscheppen van die aanvallen. Er zouden inmiddels enkele raketten uit de lucht zijn geschoten, meldt nieuwssite Times of Israel op basis van een legerbron. Niemand zou gewond zijn geraakt.

27 minuten geleden
Premier Netanyahu: aanval is voor Iraniërs kans macht te pakken

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de aanvallen die zijn land en de Verenigde Staten op Iran uitvoeren, "de voorwaarden kunnen scheppen voor het moedige Iraanse volk om het lot in eigen hand te nemen".

44 minuten geleden
Trump roept Iraniërs op in opstand te komen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse bevolking opgeroepen om in opstand te komen tegen het regime, als de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op hun land voorbij zijn. "Neem de regering over als wij klaar zijn, het zal aan jullie zijn", zei Trump in een video op Truth Social. "Dit is waarschijnlijk jullie enige kans."

1 uur geleden
Israël meldt Iraanse raketlanceringen, luchtalarm in Noord-Israël

JERUZALEM (ANP) - Iran heeft raketten afgevuurd in de richting van Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het noorden van Israël gaat het luchtalarm af en worden mensen opgeroepen om naar schuilkelders te gaan. Volgens het Israëlische leger is de luchtafweer geactiveerd om de raketten te onderscheppen.

1 uur geleden
Iraanse media melden dat president Pezeshkian in veiligheid is

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian is ongedeerd en in veiligheid, volgens Iraanse media. Die melden meerdere raketinslagen bij Iraanse regeringsstellingen in de hoofdstad, inclusief ministeries en het presidentieel paleis.

1 uur geleden
Trump verwacht mogelijk ook Amerikaanse doden na aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er mogelijk ook Amerikaanse doden en gewonden zullen vallen bij de aanvallen op Iran. "Dat gebeurt vaak in oorlog", zei Trump in een video op Truth Social, die dus rekening houdt met Iraanse vergeldingsaanvallen.

1 uur geleden