Schrijver musical Tina Turner: ze was heel open en vriendelijk
DEN HAAG (ANP) - Tina Turner was een "open, warme en eigenlijk heel normale vrouw". Dat zegt scenarist Frank Ketelaar, die tien jaar geleden samen met Kees Prins meeschreef aan de musical over haar leven, tegen het ANP. Ketelaar en Prins bezochten de zangeres een paar dagen in haar villa bij het Zwitserse Zürich.
"Ze was heel open en vriendelijk", herinnert Ketelaar zich. "We mochten alles vragen en ze vertelde honderduit over haar leven. Het is heel bijzonder wat zij allemaal heeft meegemaakt. Af en toe zong ze opeens een stukje aan de keukentafel. Als je zo’n privéconcert krijgt, ben je echt even starstruck."
De musical ging in première in Londen en speelde tot voor kort in het Beatrix Theater in Utrecht. Nadat de voorstelling was voltooid, sprak Ketelaar niet meer met haar. "Ze leidde de afgelopen jaren best een afgeschermd leven, en dat snapte ik ook wel", zegt hij. "Al heb ik wel nog een kerstkaart van haar gehad. Dat vond ik een bijzonder aardig gebaar."
Icoon
Op sociale media noemden diverse bekende Nederlanders Tina Turner een "icoon" of "simply the best" naar de gelijknamige hit uit 1989. NPO Radio 2-dj Jeroen van Inkel noemt het overlijden van Turner een harde klap. "Als het woord "legende" niet had bestaan hadden we het voor Tina moeten uitvinden", vindt hij. KINK-collega Michiel Veenstra houdt het kort: "A true icon".
"Al tijden was ik zo bang voor deze dag… mijn allergrootste voorbeeld en inspirator is niet meer", schrijft zangeres Samantha Steenwijk. "Als mega fan raakt me dit zo diep in mijn hart, ik ben er gebroken van, zo onwerkelijk. Op zware momenten in mijn leven kon ik altijd weer de kracht en inspiratie halen uit haar muziek en performances." Ilse DeLange stelt eveneens dat Turner "een kracht en inspiratie voor velen" was.
Tina Turner overleed woensdag op 83-jarige leeftijd.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
13 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
13 uur geleden