Schreuder wil defensieve problemen Ajax snel oplossen
AMSTERDAM (ANP) - Jay Gorter kon wel huilen na de verloren wedstrijd van zijn Ajax tegen PSV om de Johan Cruijff Schaal (3-5). De 22-jarige doelman was aan twee en misschien wel drie treffers van de bezoekers schuldig. Zijn medespelers leefden met hem mee. Wat ze ook probeerden, ze konden hem niet opbeuren.
Gorter ging zwaar in de fout bij de 1-2 van Guus Til. Hij stompte tegen het hoofd van Daley Blind in plaats van tegen de bal. Cody Gakpo kon 2-3 maken omdat Gorter een afstandsschot van Armando Obispo niet onder controle kreeg. Ook bij de 2-4 van Til, via het lichaam van Edson Álvarez, zag de jonge keeper er niet goed uit.
Gorter verdiende het om te keepen tegen PSV, zei zijn trainer Alfred Schreuder vlak voor het duel. "Hij is fit gebleven en heeft een uitstekende voorbereiding gedraaid." De opvolger van Erik ten Hag kan bij Ajax beschikken over drie doelmannen. Remko Pasveer is ook weer fit en de geblesseerde Maarten Stekelenburg hervat waarschijnlijk snel de training.
Kort door de bocht
Pasveer lijkt een belangrijke kandidaat voor een basisplaats in het eerste competitieduel van zaterdag met Fortuna Sittard. "Maar zo ver wil ik nu niet gaan", zei Schreuder. "Jay heeft ook goede dingen gedaan, maar bij een keeper gaat het sneller om dingen die niet goed gaan. Over iedere tegengoal kan je iets zeggen. Je kan ook zeggen dat verdedigers niet in die situatie mogen komen. Het is te kort door de bocht om alleen Jay de schuld te geven."
"Ik heb mijn huiswerk natuurlijk wel gedaan voordat ik hier ben begonnen", zei Schreuder. "Ajax kreeg in de laatste duels van het vorige seizoen ook al veel te veel doelpunten tegen. We moeten echt beter gaan verdedigen. Ik heb veel positieve dingen gezien in aanvallend opzicht. Maar vijf tegentreffers kan natuurlijk niet."
Lengte tekort
Gorter was de schlemiel bij Ajax. Maar Devyne Rensch gunde Cody Gakpo veel te veel tijd voor een goede voorzet. En Owen Wijndal was te laat om de gelijkmaker van Til (1-1) te voorkomen. "We staan soms niet goed opgesteld. Dat moet echt snel beter", zei Schreuder. De nieuwe trainer vindt niet dat Ajax met Jurriën Timber en Daley Blind lengte tekort komt in het centrum van de defensie. "Martínez was ook niet de langste", zei hij over de Argentijn die naar Manchester United is vertrokken. En met Calvin Bassey hebben we ook een lange jongen die centraal achterin kan spelen."
De Nigeriaan, voor 23 miljoen euro overgekomen van Rangers FC, viel als linksback in tegen PSV. Na ruim een kwartier kreeg hij een rode kaart voor een wilde tackle. "We stonden 3-4 achter en hij wilde te graag en was te laat", zei Schreuder. "Maar je kan voor zo'n overtreding zeker een rode kaart geven."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
2 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
23 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
1 dag geleden