Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schreuder wil defensieve problemen Ajax snel oplossen

Schreuder wil defensieve problemen Ajax snel oplossen

AMSTERDAM (ANP) - Jay Gorter kon wel huilen na de verloren wedstrijd van zijn Ajax tegen PSV om de Johan Cruijff Schaal (3-5). De 22-jarige doelman was aan twee en misschien wel drie treffers van de bezoekers schuldig. Zijn medespelers leefden met hem mee. Wat ze ook probeerden, ze konden hem niet opbeuren.

Gorter ging zwaar in de fout bij de 1-2 van Guus Til. Hij stompte tegen het hoofd van Daley Blind in plaats van tegen de bal. Cody Gakpo kon 2-3 maken omdat Gorter een afstandsschot van Armando Obispo niet onder controle kreeg. Ook bij de 2-4 van Til, via het lichaam van Edson Álvarez, zag de jonge keeper er niet goed uit.

Gorter verdiende het om te keepen tegen PSV, zei zijn trainer Alfred Schreuder vlak voor het duel. "Hij is fit gebleven en heeft een uitstekende voorbereiding gedraaid." De opvolger van Erik ten Hag kan bij Ajax beschikken over drie doelmannen. Remko Pasveer is ook weer fit en de geblesseerde Maarten Stekelenburg hervat waarschijnlijk snel de training.

Kort door de bocht

Pasveer lijkt een belangrijke kandidaat voor een basisplaats in het eerste competitieduel van zaterdag met Fortuna Sittard. "Maar zo ver wil ik nu niet gaan", zei Schreuder. "Jay heeft ook goede dingen gedaan, maar bij een keeper gaat het sneller om dingen die niet goed gaan. Over iedere tegengoal kan je iets zeggen. Je kan ook zeggen dat verdedigers niet in die situatie mogen komen. Het is te kort door de bocht om alleen Jay de schuld te geven."

"Ik heb mijn huiswerk natuurlijk wel gedaan voordat ik hier ben begonnen", zei Schreuder. "Ajax kreeg in de laatste duels van het vorige seizoen ook al veel te veel doelpunten tegen. We moeten echt beter gaan verdedigen. Ik heb veel positieve dingen gezien in aanvallend opzicht. Maar vijf tegentreffers kan natuurlijk niet."

Lengte tekort

Gorter was de schlemiel bij Ajax. Maar Devyne Rensch gunde Cody Gakpo veel te veel tijd voor een goede voorzet. En Owen Wijndal was te laat om de gelijkmaker van Til (1-1) te voorkomen. "We staan soms niet goed opgesteld. Dat moet echt snel beter", zei Schreuder. De nieuwe trainer vindt niet dat Ajax met Jurriën Timber en Daley Blind lengte tekort komt in het centrum van de defensie. "Martínez was ook niet de langste", zei hij over de Argentijn die naar Manchester United is vertrokken. En met Calvin Bassey hebben we ook een lange jongen die centraal achterin kan spelen."

De Nigeriaan, voor 23 miljoen euro overgekomen van Rangers FC, viel als linksback in tegen PSV. Na ruim een kwartier kreeg hij een rode kaart voor een wilde tackle. "We stonden 3-4 achter en hij wilde te graag en was te laat", zei Schreuder. "Maar je kan voor zo'n overtreding zeker een rode kaart geven."

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

1 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

2 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

5 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

6 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

7 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

13 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 dag geleden