Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schreuder weet weer hoe het voelt om te winnen met Ajax

Schreuder weet weer hoe het voelt om te winnen met Ajax

DEN BOSCH (ANP) - Trainer Alfred Schreuder is blij dat hij weer eens gewonnen heeft met Ajax. Na vier competitieduels op rij zonder zege was zijn ploeg in het bekertoernooi wel te sterk voor FC Den Bosch (0-2). "Dat werd wel eens tijd", besefte de opvolger van Erik ten Hag.

"Na de 0-2 van Kenneth Taylor dacht ik wel dat de zege binnen was", doelde de coach op een treffer in de 52e minuut van het bekerduel. "Toen ben ik gaan wisselen. Ik wilde Francisco Conceição geen hele wedstrijd laten spelen. En Devyne Rensch had een beetje last van zijn rug."

Schreuder bracht onder meer de 16-jarige Jorrel Hato in het veld. Hij liet zijn nieuwe doelman Gerónimo Rulli als basisspeler debuteren. "Hij was rustig aan de bal maar dat wisten we al", zei Schreuder. "Hij maakt zich ook niet druk als hij een terugspeelbal krijgt."

Brobbey, Berghuis en Bergwijn

Schreuder verwacht dat hij zaterdag tegen FC Twente weer over Brian Brobbey kan beschikken. Steven Berghuis en Steven Bergwijn lijken bijna hersteld van een griep. Het is onduidelijk of ze na maximaal twee trainingen zaterdag kunnen voetballen. Mohammed Kudus is wel nog ziek, net als Jurriën Timber en Edson Álvarez. "Al begreep ik dat Álvarez geen koorts meer heeft", zei de trainer die zijn ploeg voor het eerst sinds 10 september geen doelpunt tegen zag krijgen.

De wedstrijd tussen FC Den Bosch en Ajax werd een paar minuten onderbroken omdat fans van de thuisploeg bierbekers op het veld bleven gooien. Taylor daagde de supporters van FC Den Bosch ook uit na zijn doelpunt. "Hij moet dat niet doen", zei Schreuder. "Het heeft geen zin om te provoceren. Dat hebben we niet nodig."

Meer uit Voetbal

Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

2 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

2 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

3 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

5 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

5 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

10 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

10 uur geleden