Schreuder weet weer hoe het voelt om te winnen met Ajax
DEN BOSCH (ANP) - Trainer Alfred Schreuder is blij dat hij weer eens gewonnen heeft met Ajax. Na vier competitieduels op rij zonder zege was zijn ploeg in het bekertoernooi wel te sterk voor FC Den Bosch (0-2). "Dat werd wel eens tijd", besefte de opvolger van Erik ten Hag.
"Na de 0-2 van Kenneth Taylor dacht ik wel dat de zege binnen was", doelde de coach op een treffer in de 52e minuut van het bekerduel. "Toen ben ik gaan wisselen. Ik wilde Francisco Conceição geen hele wedstrijd laten spelen. En Devyne Rensch had een beetje last van zijn rug."
Schreuder bracht onder meer de 16-jarige Jorrel Hato in het veld. Hij liet zijn nieuwe doelman Gerónimo Rulli als basisspeler debuteren. "Hij was rustig aan de bal maar dat wisten we al", zei Schreuder. "Hij maakt zich ook niet druk als hij een terugspeelbal krijgt."
Brobbey, Berghuis en Bergwijn
Schreuder verwacht dat hij zaterdag tegen FC Twente weer over Brian Brobbey kan beschikken. Steven Berghuis en Steven Bergwijn lijken bijna hersteld van een griep. Het is onduidelijk of ze na maximaal twee trainingen zaterdag kunnen voetballen. Mohammed Kudus is wel nog ziek, net als Jurriën Timber en Edson Álvarez. "Al begreep ik dat Álvarez geen koorts meer heeft", zei de trainer die zijn ploeg voor het eerst sinds 10 september geen doelpunt tegen zag krijgen.
De wedstrijd tussen FC Den Bosch en Ajax werd een paar minuten onderbroken omdat fans van de thuisploeg bierbekers op het veld bleven gooien. Taylor daagde de supporters van FC Den Bosch ook uit na zijn doelpunt. "Hij moet dat niet doen", zei Schreuder. "Het heeft geen zin om te provoceren. Dat hebben we niet nodig."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
16 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
19 uur geleden