Schreuder weet weer hoe het voelt om te winnen met Ajax
DEN BOSCH (ANP) - Trainer Alfred Schreuder is blij dat hij weer eens gewonnen heeft met Ajax. Na vier competitieduels op rij zonder zege was zijn ploeg in het bekertoernooi wel te sterk voor FC Den Bosch (0-2). "Dat werd wel eens tijd", besefte de opvolger van Erik ten Hag.
"Na de 0-2 van Kenneth Taylor dacht ik wel dat de zege binnen was", doelde de coach op een treffer in de 52e minuut van het bekerduel. "Toen ben ik gaan wisselen. Ik wilde Francisco Conceição geen hele wedstrijd laten spelen. En Devyne Rensch had een beetje last van zijn rug."
Schreuder bracht onder meer de 16-jarige Jorrel Hato in het veld. Hij liet zijn nieuwe doelman Gerónimo Rulli als basisspeler debuteren. "Hij was rustig aan de bal maar dat wisten we al", zei Schreuder. "Hij maakt zich ook niet druk als hij een terugspeelbal krijgt."
Brobbey, Berghuis en Bergwijn
Schreuder verwacht dat hij zaterdag tegen FC Twente weer over Brian Brobbey kan beschikken. Steven Berghuis en Steven Bergwijn lijken bijna hersteld van een griep. Het is onduidelijk of ze na maximaal twee trainingen zaterdag kunnen voetballen. Mohammed Kudus is wel nog ziek, net als Jurriën Timber en Edson Álvarez. "Al begreep ik dat Álvarez geen koorts meer heeft", zei de trainer die zijn ploeg voor het eerst sinds 10 september geen doelpunt tegen zag krijgen.
De wedstrijd tussen FC Den Bosch en Ajax werd een paar minuten onderbroken omdat fans van de thuisploeg bierbekers op het veld bleven gooien. Taylor daagde de supporters van FC Den Bosch ook uit na zijn doelpunt. "Hij moet dat niet doen", zei Schreuder. "Het heeft geen zin om te provoceren. Dat hebben we niet nodig."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
5 uur geleden