Schreuder weet weer hoe het voelt om te winnen met Ajax
DEN BOSCH (ANP) - Trainer Alfred Schreuder is blij dat hij weer eens gewonnen heeft met Ajax. Na vier competitieduels op rij zonder zege was zijn ploeg in het bekertoernooi wel te sterk voor FC Den Bosch (0-2). "Dat werd wel eens tijd", besefte de opvolger van Erik ten Hag.
"Na de 0-2 van Kenneth Taylor dacht ik wel dat de zege binnen was", doelde de coach op een treffer in de 52e minuut van het bekerduel. "Toen ben ik gaan wisselen. Ik wilde Francisco Conceição geen hele wedstrijd laten spelen. En Devyne Rensch had een beetje last van zijn rug."
Schreuder bracht onder meer de 16-jarige Jorrel Hato in het veld. Hij liet zijn nieuwe doelman Gerónimo Rulli als basisspeler debuteren. "Hij was rustig aan de bal maar dat wisten we al", zei Schreuder. "Hij maakt zich ook niet druk als hij een terugspeelbal krijgt."
Brobbey, Berghuis en Bergwijn
Schreuder verwacht dat hij zaterdag tegen FC Twente weer over Brian Brobbey kan beschikken. Steven Berghuis en Steven Bergwijn lijken bijna hersteld van een griep. Het is onduidelijk of ze na maximaal twee trainingen zaterdag kunnen voetballen. Mohammed Kudus is wel nog ziek, net als Jurriën Timber en Edson Álvarez. "Al begreep ik dat Álvarez geen koorts meer heeft", zei de trainer die zijn ploeg voor het eerst sinds 10 september geen doelpunt tegen zag krijgen.
De wedstrijd tussen FC Den Bosch en Ajax werd een paar minuten onderbroken omdat fans van de thuisploeg bierbekers op het veld bleven gooien. Taylor daagde de supporters van FC Den Bosch ook uit na zijn doelpunt. "Hij moet dat niet doen", zei Schreuder. "Het heeft geen zin om te provoceren. Dat hebben we niet nodig."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
3 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
16 uur geleden