Schreuder uitgeroepen tot beste trainer van eerste divisie
VEGHEL (ANP) - Dick Schreuder van PEC Zwolle is woensdag gekozen tot beste trainer van de Keuken Kampioen Divisie. Hij kreeg de onderscheiding, het zogenoemde Gouden Schild, uit handen van bondscoach Ronald Koeman.
Schreuder promoveerde dit seizoen met PEC Zwolle naar de Eredivisie. De club slaagde er niet in ook nog eens de titel te veroveren. Die ging naar Heracles Almelo.
"Ben benieuwd richting het nieuwe seizoen, stapje hoger, om te zien of deze speelstijl ook succesvol kan zijn", sprak Koeman zijn collega toe, die bekendstaat om zijn aanvallende spel. "Ik heb daar alle vertrouwen in", voegde de bondscoach er aan toe.
Beste speler
Thomas van den Belt, eveneens van PEC Zwolle, werd uitgeroepen tot de beste speler van de eerste divisie. Ook hij kreeg de prijs van Koeman. Van den Belt speelt met ingang van het komend seizoen voor Feyenoord, de landskampioen.
Het Gouden Schild voor beste doelman werd uitgereikt aan Michael Brouwer van Heracles Almelo. Ruben van Bommel van MVV Maastricht werd uitgeroepen tot beste talent.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
8 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
8 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
10 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
19 uur geleden