Schreuder uitgeroepen tot beste trainer van eerste divisie
VEGHEL (ANP) - Dick Schreuder van PEC Zwolle is woensdag gekozen tot beste trainer van de Keuken Kampioen Divisie. Hij kreeg de onderscheiding, het zogenoemde Gouden Schild, uit handen van bondscoach Ronald Koeman.
Schreuder promoveerde dit seizoen met PEC Zwolle naar de Eredivisie. De club slaagde er niet in ook nog eens de titel te veroveren. Die ging naar Heracles Almelo.
"Ben benieuwd richting het nieuwe seizoen, stapje hoger, om te zien of deze speelstijl ook succesvol kan zijn", sprak Koeman zijn collega toe, die bekendstaat om zijn aanvallende spel. "Ik heb daar alle vertrouwen in", voegde de bondscoach er aan toe.
Beste speler
Thomas van den Belt, eveneens van PEC Zwolle, werd uitgeroepen tot de beste speler van de eerste divisie. Ook hij kreeg de prijs van Koeman. Van den Belt speelt met ingang van het komend seizoen voor Feyenoord, de landskampioen.
Het Gouden Schild voor beste doelman werd uitgereikt aan Michael Brouwer van Heracles Almelo. Ruben van Bommel van MVV Maastricht werd uitgeroepen tot beste talent.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
1 uur geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
11 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
15 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
15 uur geleden