Schreuder: kritiek is normaal als je gelijkspeelt tegen Go Ahead
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder van Ajax vindt het niet zo gek dat er kritiek is op zijn elftal. "Dat is normaal als je gelijkspeelt tegen Go Ahead. Het hoort er ook bij als je trainer bent van Ajax", zei hij maandag in zijn vooruitblik op de ontmoeting van dinsdag met Napoli in de Champions League.
Ajax kwam zaterdag tegen Go Ahead Eagles niet verder dan 1-1. Het was de derde wedstrijd op rij dat de Amsterdammers niet wonnen. "Je bespreekt de wedstrijd na. We hebben daar binnen onze groep een open discussie over. In de creativiteit voorin hebben we het niet goed gedaan", zei Schreuder, die uitkijkt naar de ontmoeting met de Italiaanse koploper.
"Het zijn twee teams die aanvallend voor de dag komen. Het wordt een mooi voetbalgevecht", aldus de coach van Ajax. "Napoli voetbalt als team erg goed. Hun combinatiespel is overtuigend, met veel 'lopende' mensen en druk naar voren. Daar nemen ze veel risico in."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
18 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
14 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
19 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
20 uur geleden