Schreuder blijft trainer PEC, technisch directeur Willems weg
ZWOLLE (ANP) - Dick Schreuder blijft trainer van PEC Zwolle. Technisch directeur Mike Willems moet vertrekken en wordt opgevolgd door Marcel Boudesteyn. Dat meldt de club, die onlangs degradeerde naar de eerste divisie, vrijdag.
De 50-jarige Schreuder volgde in november bij PEC de opgestapte Art Langeler op. De club zette onder zijn leiding de weg omhoog in, maar de inhaalrace kwam te laat om degradatie te voorkomen.
PEC meldde vorige week al de raad van commissarissen op te heffen. Het stichtingsbestuur van de club heeft de rol van de commissarissen overgenomen. Verder werkt Zwolle voortaan met twee directeuren, een algemeen directeur die gaat over niet-voetbalzaken en een technisch directeur die gaat over voetbalzaken.
Boudesteyn, oud-speler van de club, is nu technisch directeur en de positie van algemeen directeur moet nog worden ingevuld, melden de aandeelhouders van de club. "Deze beslissingen moeten de rust binnen PEC Zwolle laten terugkeren en ervoor zorgen dat de club binnen een jaar weer promoveert naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
8 uur geleden