Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schreinemacher ziet redelijk eensgezinde EU tegenover China

Schreinemacher ziet redelijk eensgezinde EU tegenover China

BRUSSEL (ANP) - De Europese handelsministers zijn volgens Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) "redelijk eensgezind" in hun opstelling tegenover China. Veel EU-landen willen de banden met China niet doorsnijden maar wel zorgen dat de EU minder kwetsbaar wordt voor risico’s die aan de handelsrelatie kunnen kleven, zei ze na afloop van een vergadering met haar collega’s in Brussel.

Volgens Schreinemacher ziet de EU de noodzaak van een evenwichtige relatie met China. "We moeten aan de ene kant meer zelfvoorzienend worden en ervoor zorgen dat we zelf toegang tot essentiële grondstoffen krijgen. Tegelijk blijft China een belangrijke handelspartner en grote geopolitieke speler die we nodig hebben voor onze verduurzaming."

Er waren volgens haar veel pleidooien om China niet te "ontkoppelen", te isoleren. Tegelijk moeten risico’s als het weglekken van nieuwe Europese technologieën naar China, om die voor spionage of militaire doeleinden in te zetten, worden voorkomen.

Status China

De opkomende wereldmacht China houdt de gemoederen in de EU flink bezig. China is soms partner, dan concurrent, maar kan zich ook soms als "systeemrivaal" gedragen. De Europese Commissie vindt het tijd voor nieuwe instrumenten om Europese kennis en kapitaal binnen een aantal essentiële Europese sectoren beter te beschermen. Ze heeft aangekondigd met voorstellen over Europese investeringen in ‘gevoelige technologieën’ in andere landen, waaronder China, te komen.

Schreinemacher is benieuwd waar de commissie mee komt. Ze wil weten "wat precies het doel is, of dit het goede instrument is en hoe we dat zouden handhaven". Ze wijst erop dat Nederland in veel landen een grote investeerder is. "Het is dus belangrijk dat we de vinger aan de pols houden."

Meer uit Financieel

Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

3 uur geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

5 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

8 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

8 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

8 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

9 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

13 uur geleden