Schreinemacher: we blijven Oekraïne helpen, ook na de oorlog
UTRECHT (ANP) - Nederland zal Oekraïne blijven steunen in zijn strijd tegen Rusland. Die boodschap herhaalde minister Liesje Schreinemacher van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking in de Jaarbeurs in Utrecht, waar duizenden Oekraïners vrijdag samenkwamen om stil te staan bij een jaar oorlog.
Vorige week bracht de minister samen met premier Mark Rutte een bliksembezoek aan Kiev. Toen liet Rutte ook weten dat de Oekraïners kunnen rekenen op de steun van Nederland "voor zolang als nodig is" tot Oekraïne heeft gewonnen.
"We leveren wapens, eerste levensbehoeften en onderdelen om het Oekraïense stroomnet overeind te houden. We gaan daarmee door zolang dat nodig is", zei Schreinemacher nogmaals tegen de vele aanwezigen in Utrecht. Ook zal Nederland het land na de oorlog en tijdens de wederopbouw blijven ondersteunen, verzekerde ze. "Onze bedrijven willen daar graag bij helpen."
Eerder sprak ook staatssecretaris Eric van der Burg van Justitie en Veiligheid. Hij zei dat Nederland in opvang van vluchtelingen uit Oekraïne zal blijven voorzien "zolang als nodig is".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".
17 uur geleden