Schrappen onderwijsdebat om deelname PVV leidt tot woede
DEN HAAG (ANP) - Verschillende partijen zijn verontwaardigd dat een onderwijsdebat van de Algemene Onderwijsbond (AOb) aanstaande dinsdag niet doorgaat omdat leden van de bond niet wilden dat de PVV meedeed. "Ondemocratisch", vindt ChristenUnie-Kamerlid Eppo Bruins. D66'er Paul van Meenen vindt het besluit "slecht".
Het hoofdbestuur schrijft in een verklaring dat het PVV-verkiezingsprogramma "afstand neemt van alles waar de AOb in missie en visie voor staat". De bond besloot de uitnodiging van de PVV'er Harm Beertema in te trekken en het hele debat af te gelasten, schrijft het bestuur in een persbericht.
Op Twitter reageert AOb-bestuurslid Tamar van Gelder dat er na een beslissing soms discussie op gang komt in een vereniging. "In dit geval: waarom biedt mijn vakbond een podium aan een partij die grondrechten van mij, collega's en leerlingen wil afnemen?"
Oneerlijk
Om welke opvattingen van de PVV het precies zou gaan, schrijft het AOb-bestuur niet. In het verkiezingsprogramma schrijft de partij dat er een toename is van "linkse indoctrinatie" in het onderwijs en dat er ondanks de vrijheid van onderwijs geen plek is voor islamitische scholen.
Bruins vindt het "oneerlijk" tegenover Beertema, omdat hij volgens hem "een warm hart voor achterstandsleerlingen" heeft. Van Meenen zegt op Twitter dat hij het ook "zeer niet eens" is met grote delen van het PVV-programma. "Maar juist daarom wil ik in debat met Harm Beertema."
VVD-Kamerlid Rudmer Heerema is "hoogst verbaasd" en vindt het "heel gek" dat de bond een democratisch gekozen partij uitsluit. CDA'er René Peters vindt het "een belachelijke actie. Laten we juist het debat met elkaar aangaan en elkaar op ideeën bestrijden." SP-Kamerlid Peter Kwint vindt het "zonde dat er nu een groot moment om het over onderwijs te hebben wegvalt". Wel zegt hij dat iedere vereniging "gelukkig" zelf mag weten wie zij uitnodigt. "Volgens mij was de PVV al niet heel begaan met de grondrechten toen de uitnodiging eruit ging."
Beertema zelf tweet dat de AOb alleen maar gelijkgestemden aan het woord wil laten. Ook zijn partijleider Geert Wilders is boos. "Wat een laffe antidemocraten, die lui van de AOb", twittert hij.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.
1 uur geledenLESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
1 uur geleden