Schrappen onderwijsdebat om deelname PVV leidt tot woede
DEN HAAG (ANP) - Verschillende partijen zijn verontwaardigd dat een onderwijsdebat van de Algemene Onderwijsbond (AOb) aanstaande dinsdag niet doorgaat omdat leden van de bond niet wilden dat de PVV meedeed. "Ondemocratisch", vindt ChristenUnie-Kamerlid Eppo Bruins. D66'er Paul van Meenen vindt het besluit "slecht".
Het hoofdbestuur schrijft in een verklaring dat het PVV-verkiezingsprogramma "afstand neemt van alles waar de AOb in missie en visie voor staat". De bond besloot de uitnodiging van de PVV'er Harm Beertema in te trekken en het hele debat af te gelasten, schrijft het bestuur in een persbericht.
Op Twitter reageert AOb-bestuurslid Tamar van Gelder dat er na een beslissing soms discussie op gang komt in een vereniging. "In dit geval: waarom biedt mijn vakbond een podium aan een partij die grondrechten van mij, collega's en leerlingen wil afnemen?"
Oneerlijk
Om welke opvattingen van de PVV het precies zou gaan, schrijft het AOb-bestuur niet. In het verkiezingsprogramma schrijft de partij dat er een toename is van "linkse indoctrinatie" in het onderwijs en dat er ondanks de vrijheid van onderwijs geen plek is voor islamitische scholen.
Bruins vindt het "oneerlijk" tegenover Beertema, omdat hij volgens hem "een warm hart voor achterstandsleerlingen" heeft. Van Meenen zegt op Twitter dat hij het ook "zeer niet eens" is met grote delen van het PVV-programma. "Maar juist daarom wil ik in debat met Harm Beertema."
VVD-Kamerlid Rudmer Heerema is "hoogst verbaasd" en vindt het "heel gek" dat de bond een democratisch gekozen partij uitsluit. CDA'er René Peters vindt het "een belachelijke actie. Laten we juist het debat met elkaar aangaan en elkaar op ideeën bestrijden." SP-Kamerlid Peter Kwint vindt het "zonde dat er nu een groot moment om het over onderwijs te hebben wegvalt". Wel zegt hij dat iedere vereniging "gelukkig" zelf mag weten wie zij uitnodigt. "Volgens mij was de PVV al niet heel begaan met de grondrechten toen de uitnodiging eruit ging."
Beertema zelf tweet dat de AOb alleen maar gelijkgestemden aan het woord wil laten. Ook zijn partijleider Geert Wilders is boos. "Wat een laffe antidemocraten, die lui van de AOb", twittert hij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.
25 minuten geledenSELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
14 uur geleden