Schouwen-Duiveland houdt toch enige medisch-specialistische zorg
ZIERIKZEE (ANP) - Inwoners van Schouwen-Duiveland behouden toch nog een bescheiden vorm van medisch-specialistische zorg in de buurt. Op een zorgpunt in Zierikzee, waar ook onder meer de huisartsenpost is gevestigd, kunnen inwoners vanaf september terecht voor poliklinische spreekuren. Ziekenhuis Adrz heeft dat woensdag bekendgemaakt. Specialismen als interne geneeskunde, oncologie, cardiologie en neurologie krijgen er een plaats.
De zorgpost blijft wel een stap terug ten opzichte van de huidige Victoriakliniek. Daar konden mensen de afgelopen jaren onder meer terecht voor poliklinische zorg en relatief eenvoudige behandelingen.
Ziekenhuis Adrz maakte begin dit jaar bekend de kliniek in Zierikzee te verlaten. Door personeelstekorten, stijgende kosten en een verouderd gebouw zag Adrz daar geen toekomst meer voor. Door dat besluit worden inwoners en bezoekers van het Zeeuwse eiland afhankelijker van ziekenhuizen die verder weg liggen: in Goes, Vlissingen en Dirksland.
Bloedprikken
Een volwaardig streekziekenhuis had Schouwen-Duiveland al jaren niet meer. Voor spoedeisende hulp waren inwoners en bezoekers al aangewezen op vooral de hoofdvestiging van Adrz in Goes. Toch veroorzaakte de aankondiging om de zorg verder terug te schroeven onrust onder de bevolking en het lokale bestuur.
Op de locatie waar de specialisten vanaf september patiënten zien, is geen ondersteunend personeel aanwezig. Ook staat daar minder apparatuur dan in een ziekenhuis, al zijn er bijvoorbeeld wel apparaten om hartfilmpjes (ECG's) te maken. Bloedprikken blijft vanaf september mogelijk in de Victoriakliniek: de prikpost daar wordt overgenomen door een andere partij, Diagnovum.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
6 dagen geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.
1 week geleden