Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten zwemt op 200 meter school naar tweede WK-goud van de dag

Schouten zwemt op 200 meter school naar tweede WK-goud van de dag

DOHA (ANP) - Tes Schouten heeft op de 200 meter schoolslag in Doha met veel overtuiging de tweede Nederlandse wereldtitel van de dag gepakt. De winnares van WK-brons vorig jaar klopte haar grote concurrente Kate Douglass in 2.19,81. De Amerikaanse, die afgelopen zomer in Japan nog zilver pakte, tikte als tweede aan in 2.20,91. Sydney Pickrem uit Canada werd derde (2.22,94).

Een klein uur eerder pakte Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag al de eerste individuele Nederlandse wereldtitel sinds 2013. Schouten zwom dinsdag al verrassend naar het zilver op de 100 meter schoolslag, haar mindere nummer.

De 2.19,81 was een aanzienlijke aanscherping van haar Nederlands record. Dat verbeterde ze donderdag al tot 2.21,50. Toen zei de Bodegraafse al te verwachten nog veel sneller te kunnen.

Schouten (23) had in Doha geen last van wereldkampioene Tatjana Schoenmaker. Net als vele anderen koos de Zuid-Afrikaanse er met het oog op de naderende Olympische Spelen voor deze WK over te slaan.

Meer uit Sport

MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

23 minuten geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

16 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

17 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

23 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

23 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

1 dag geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden