Schouten zwemt op 200 meter school naar tweede WK-goud van de dag
DOHA (ANP) - Tes Schouten heeft op de 200 meter schoolslag in Doha met veel overtuiging de tweede Nederlandse wereldtitel van de dag gepakt. De winnares van WK-brons vorig jaar klopte haar grote concurrente Kate Douglass in 2.19,81. De Amerikaanse, die afgelopen zomer in Japan nog zilver pakte, tikte als tweede aan in 2.20,91. Sydney Pickrem uit Canada werd derde (2.22,94).
Een klein uur eerder pakte Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag al de eerste individuele Nederlandse wereldtitel sinds 2013. Schouten zwom dinsdag al verrassend naar het zilver op de 100 meter schoolslag, haar mindere nummer.
De 2.19,81 was een aanzienlijke aanscherping van haar Nederlands record. Dat verbeterde ze donderdag al tot 2.21,50. Toen zei de Bodegraafse al te verwachten nog veel sneller te kunnen.
Schouten (23) had in Doha geen last van wereldkampioene Tatjana Schoenmaker. Net als vele anderen koos de Zuid-Afrikaanse er met het oog op de naderende Olympische Spelen voor deze WK over te slaan.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).
46 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Meike Veen heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Ze finishte na 38,88 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Marijke Groenewoud eindigde met een minieme achterstand als tweede (38,88), vlak voor Jade Groenewoud (38,95).
47 minuten geledenBURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
15 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
18 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
19 uur geleden