Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten zwemt in Nederlands record naar Spelen op 100 school

Schouten zwemt in Nederlands record naar Spelen op 100 school

ROTTERDAM (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft in Rotterdam met een Nederlands record voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen op de 100 meter schoolslag. De 19-jarige Schouten tikte bij het olympisch kwalificatietoernooi in de series aan in 1.06,92. Daarmee verbeterde ze niet alleen de nationale toptijd die sinds april vorig jaar met 1.06,96 al op haar naam stond, maar ze dook ook onder de limiet voor Tokio.

Schouten zwom een dag eerder in het Rie Mastenbroekbad al een Nederlands record op de 200 meter schoolslag. Met 2.26,95 verbeterde ze de nationale toptijd die elf jaar lang met 2.28,02 op naam stond van Lia Dekker. Schouten bleef zowel in de series als in de finale wel boven de limiet voor de Spelen, die op 2.25,52 staat.

Arno Kamminga, op zowel de 100 als 200 school al zeker van deelname aan de Spelen, zwom zaterdagochtend in de series van de 100 meter naar 58,78. Dat is iets boven zijn Nederlands record van 58,43.

Kromowidjojo

Op de 100 vrij voldeed Stan Pijnenburg met 48,79 aan de limiet voor de EK van komend jaar in Boedapest. Om op deze afstand in aanmerking te komen voor de Spelen, moet hij in de finale 48,52 of sneller zwemmen. Nyls Korstanje (49,06), Kyle Stolk (49,29), Thom de Boer (49,29) en Jesse Puts (49,56) kunnen in de finale ook een poging doen om aan de limiet voor Tokio te voldoen.

Bij de vrouwen dook Ranomi Kromowidjojo in de series met 53,59 opnieuw onder de olympische limiet (53,62). Ze had net als Femke Heemskerk daar eerder al aan voldaan. Heemskerk ontbreekt in Rotterdam omdat ze in quarantaine moest nadat haar man positief had getest op het coronavirus. Op de 50 vrij kostte haar dat al een olympisch ticket, die ze moest afstaan aan Valerie van Roon. Op de 100 vrij bleven de andere zwemsters in de series nog ruim boven de vereiste tijd. Marrit Steenbergen eindigde achter 'Kromo' als tweede in 54,18.

Meer uit Sport

Verstappen dreigt race-engineer na 2027 te verliezen aan McLaren

MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.

1 uur geleden
Vos keert na overlijden vader terug in Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.

2 uur geleden
Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

20 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

20 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

22 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

1 dag geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

1 dag geleden