Schouten zwemt in Nederlands record naar Spelen op 100 school
ROTTERDAM (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft in Rotterdam met een Nederlands record voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen op de 100 meter schoolslag. De 19-jarige Schouten tikte bij het olympisch kwalificatietoernooi in de series aan in 1.06,92. Daarmee verbeterde ze niet alleen de nationale toptijd die sinds april vorig jaar met 1.06,96 al op haar naam stond, maar ze dook ook onder de limiet voor Tokio.
Schouten zwom een dag eerder in het Rie Mastenbroekbad al een Nederlands record op de 200 meter schoolslag. Met 2.26,95 verbeterde ze de nationale toptijd die elf jaar lang met 2.28,02 op naam stond van Lia Dekker. Schouten bleef zowel in de series als in de finale wel boven de limiet voor de Spelen, die op 2.25,52 staat.
Arno Kamminga, op zowel de 100 als 200 school al zeker van deelname aan de Spelen, zwom zaterdagochtend in de series van de 100 meter naar 58,78. Dat is iets boven zijn Nederlands record van 58,43.
Kromowidjojo
Op de 100 vrij voldeed Stan Pijnenburg met 48,79 aan de limiet voor de EK van komend jaar in Boedapest. Om op deze afstand in aanmerking te komen voor de Spelen, moet hij in de finale 48,52 of sneller zwemmen. Nyls Korstanje (49,06), Kyle Stolk (49,29), Thom de Boer (49,29) en Jesse Puts (49,56) kunnen in de finale ook een poging doen om aan de limiet voor Tokio te voldoen.
Bij de vrouwen dook Ranomi Kromowidjojo in de series met 53,59 opnieuw onder de olympische limiet (53,62). Ze had net als Femke Heemskerk daar eerder al aan voldaan. Heemskerk ontbreekt in Rotterdam omdat ze in quarantaine moest nadat haar man positief had getest op het coronavirus. Op de 50 vrij kostte haar dat al een olympisch ticket, die ze moest afstaan aan Valerie van Roon. Op de 100 vrij bleven de andere zwemsters in de series nog ruim boven de vereiste tijd. Marrit Steenbergen eindigde achter 'Kromo' als tweede in 54,18.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
7 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
16 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
20 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden