Schouten zwemt in Nederlands record naar Spelen op 100 school
ROTTERDAM (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft in Rotterdam met een Nederlands record voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen op de 100 meter schoolslag. De 19-jarige Schouten tikte bij het olympisch kwalificatietoernooi in de series aan in 1.06,92. Daarmee verbeterde ze niet alleen de nationale toptijd die sinds april vorig jaar met 1.06,96 al op haar naam stond, maar ze dook ook onder de limiet voor Tokio.
Schouten zwom een dag eerder in het Rie Mastenbroekbad al een Nederlands record op de 200 meter schoolslag. Met 2.26,95 verbeterde ze de nationale toptijd die elf jaar lang met 2.28,02 op naam stond van Lia Dekker. Schouten bleef zowel in de series als in de finale wel boven de limiet voor de Spelen, die op 2.25,52 staat.
Arno Kamminga, op zowel de 100 als 200 school al zeker van deelname aan de Spelen, zwom zaterdagochtend in de series van de 100 meter naar 58,78. Dat is iets boven zijn Nederlands record van 58,43.
Kromowidjojo
Op de 100 vrij voldeed Stan Pijnenburg met 48,79 aan de limiet voor de EK van komend jaar in Boedapest. Om op deze afstand in aanmerking te komen voor de Spelen, moet hij in de finale 48,52 of sneller zwemmen. Nyls Korstanje (49,06), Kyle Stolk (49,29), Thom de Boer (49,29) en Jesse Puts (49,56) kunnen in de finale ook een poging doen om aan de limiet voor Tokio te voldoen.
Bij de vrouwen dook Ranomi Kromowidjojo in de series met 53,59 opnieuw onder de olympische limiet (53,62). Ze had net als Femke Heemskerk daar eerder al aan voldaan. Heemskerk ontbreekt in Rotterdam omdat ze in quarantaine moest nadat haar man positief had getest op het coronavirus. Op de 50 vrij kostte haar dat al een olympisch ticket, die ze moest afstaan aan Valerie van Roon. Op de 100 vrij bleven de andere zwemsters in de series nog ruim boven de vereiste tijd. Marrit Steenbergen eindigde achter 'Kromo' als tweede in 54,18.
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
1 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden