Schouten zwemt in Nederlands record naar Spelen op 100 school
ROTTERDAM (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft in Rotterdam met een Nederlands record voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen op de 100 meter schoolslag. De 19-jarige Schouten tikte bij het olympisch kwalificatietoernooi in de series aan in 1.06,92. Daarmee verbeterde ze niet alleen de nationale toptijd die sinds april vorig jaar met 1.06,96 al op haar naam stond, maar ze dook ook onder de limiet voor Tokio.
Schouten zwom een dag eerder in het Rie Mastenbroekbad al een Nederlands record op de 200 meter schoolslag. Met 2.26,95 verbeterde ze de nationale toptijd die elf jaar lang met 2.28,02 op naam stond van Lia Dekker. Schouten bleef zowel in de series als in de finale wel boven de limiet voor de Spelen, die op 2.25,52 staat.
Arno Kamminga, op zowel de 100 als 200 school al zeker van deelname aan de Spelen, zwom zaterdagochtend in de series van de 100 meter naar 58,78. Dat is iets boven zijn Nederlands record van 58,43.
Kromowidjojo
Op de 100 vrij voldeed Stan Pijnenburg met 48,79 aan de limiet voor de EK van komend jaar in Boedapest. Om op deze afstand in aanmerking te komen voor de Spelen, moet hij in de finale 48,52 of sneller zwemmen. Nyls Korstanje (49,06), Kyle Stolk (49,29), Thom de Boer (49,29) en Jesse Puts (49,56) kunnen in de finale ook een poging doen om aan de limiet voor Tokio te voldoen.
Bij de vrouwen dook Ranomi Kromowidjojo in de series met 53,59 opnieuw onder de olympische limiet (53,62). Ze had net als Femke Heemskerk daar eerder al aan voldaan. Heemskerk ontbreekt in Rotterdam omdat ze in quarantaine moest nadat haar man positief had getest op het coronavirus. Op de 50 vrij kostte haar dat al een olympisch ticket, die ze moest afstaan aan Valerie van Roon. Op de 100 vrij bleven de andere zwemsters in de series nog ruim boven de vereiste tijd. Marrit Steenbergen eindigde achter 'Kromo' als tweede in 54,18.
Meer uit Sport
SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
19 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
20 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
22 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
23 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
1 dag geleden