Schouten zwemt in Doha tweede Nederlandse record van de WK-avond
DOHA (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft op de WK in Doha gezorgd voor het tweede Nederlandse record van de avond. Na Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag plaatste de 23-jarige Bodegraafse zich op de 200 meter schoolslag met een nieuwe toptijd als eerste voor de finale van vrijdag. Schouten was met 2.21,50 twee honderdsten van een seconde sneller dan haar vorige record van oktober vorig jaar.
Schouten pakte eerder deze week al verrassend het zilver op de 100 meter schoolslag. Op de dubbele afstand is ze ook kansrijk, wat ze vorig jaar al bewees met WK-brons in Japan. Vrijdag na 17.00 uur gaat Schouten op voor haar derde WK-medaille.
De pupil van trainer Mark Faber heeft daarbij geen last van de Zuid-Afrikaanse wereldkampioene Tatjana Schoenmaker. Zij slaat het toernooi over met het oog op de Olympische Spelen. De Amerikaanse Kate Douglass, de nummer 2 van vorig jaar, lijkt Schoutens belangrijkste concurrente. Zij zwom in de halve finales de tweede tijd (2.23,17) en scherpte afgelopen maand al haar persoonlijk record aan tot 2.19,30.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
20 minuten geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
7 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
20 uur geleden