Schouten zwemt in Doha tweede Nederlandse record van de WK-avond
DOHA (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft op de WK in Doha gezorgd voor het tweede Nederlandse record van de avond. Na Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag plaatste de 23-jarige Bodegraafse zich op de 200 meter schoolslag met een nieuwe toptijd als eerste voor de finale van vrijdag. Schouten was met 2.21,50 twee honderdsten van een seconde sneller dan haar vorige record van oktober vorig jaar.
Schouten pakte eerder deze week al verrassend het zilver op de 100 meter schoolslag. Op de dubbele afstand is ze ook kansrijk, wat ze vorig jaar al bewees met WK-brons in Japan. Vrijdag na 17.00 uur gaat Schouten op voor haar derde WK-medaille.
De pupil van trainer Mark Faber heeft daarbij geen last van de Zuid-Afrikaanse wereldkampioene Tatjana Schoenmaker. Zij slaat het toernooi over met het oog op de Olympische Spelen. De Amerikaanse Kate Douglass, de nummer 2 van vorig jaar, lijkt Schoutens belangrijkste concurrente. Zij zwom in de halve finales de tweede tijd (2.23,17) en scherpte afgelopen maand al haar persoonlijk record aan tot 2.19,30.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
14 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiƫr James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
15 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabiƫ gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden