Schouten zwemt in Doha tweede Nederlandse record van de WK-avond
DOHA (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft op de WK in Doha gezorgd voor het tweede Nederlandse record van de avond. Na Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag plaatste de 23-jarige Bodegraafse zich op de 200 meter schoolslag met een nieuwe toptijd als eerste voor de finale van vrijdag. Schouten was met 2.21,50 twee honderdsten van een seconde sneller dan haar vorige record van oktober vorig jaar.
Schouten pakte eerder deze week al verrassend het zilver op de 100 meter schoolslag. Op de dubbele afstand is ze ook kansrijk, wat ze vorig jaar al bewees met WK-brons in Japan. Vrijdag na 17.00 uur gaat Schouten op voor haar derde WK-medaille.
De pupil van trainer Mark Faber heeft daarbij geen last van de Zuid-Afrikaanse wereldkampioene Tatjana Schoenmaker. Zij slaat het toernooi over met het oog op de Olympische Spelen. De Amerikaanse Kate Douglass, de nummer 2 van vorig jaar, lijkt Schoutens belangrijkste concurrente. Zij zwom in de halve finales de tweede tijd (2.23,17) en scherpte afgelopen maand al haar persoonlijk record aan tot 2.19,30.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
20 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
21 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden