Schouten zwemt in Doha tweede Nederlandse record van de WK-avond
DOHA (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft op de WK in Doha gezorgd voor het tweede Nederlandse record van de avond. Na Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag plaatste de 23-jarige Bodegraafse zich op de 200 meter schoolslag met een nieuwe toptijd als eerste voor de finale van vrijdag. Schouten was met 2.21,50 twee honderdsten van een seconde sneller dan haar vorige record van oktober vorig jaar.
Schouten pakte eerder deze week al verrassend het zilver op de 100 meter schoolslag. Op de dubbele afstand is ze ook kansrijk, wat ze vorig jaar al bewees met WK-brons in Japan. Vrijdag na 17.00 uur gaat Schouten op voor haar derde WK-medaille.
De pupil van trainer Mark Faber heeft daarbij geen last van de Zuid-Afrikaanse wereldkampioene Tatjana Schoenmaker. Zij slaat het toernooi over met het oog op de Olympische Spelen. De Amerikaanse Kate Douglass, de nummer 2 van vorig jaar, lijkt Schoutens belangrijkste concurrente. Zij zwom in de halve finales de tweede tijd (2.23,17) en scherpte afgelopen maand al haar persoonlijk record aan tot 2.19,30.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden