Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten wil zich anderhalf jaar na debuut Oranje opnieuw bewijzen

Schouten wil zich anderhalf jaar na debuut Oranje opnieuw bewijzen

ZEIST (ANP) - Helemaal nieuw was het niet voor Jerdy Schouten, maar de aankomst in Zeist voelde opnieuw bijzonder. Anderhalf jaar na zijn debuut in het Nederlands elftal, is hij er nu voor het eerst weer bij. Onder leiding van bondscoach Ronald Koeman hoopt de PSV'er wél uit te groeien tot vaste international.

"Ik had het me toen misschien iets anders voorgesteld, maar dat maakt het niet minder mooi nu", aldus de 26-jarige Schouten, die zijn ene interland in juni vorig jaar speelde. Oranje won toen in de Nations League met 2-1 bij Wales, maar Louis van Gaal was niet helemaal tevreden over het spel van Schouten. De toenmalige bondscoach vond dat de middenvelder te weinig 'stationnetjes' op het veld oversloeg en vaak koos voor de dichtstbijzijnde optie met wat minder risico.

"Ik speelde zoals ik altijd speel. Ik zal nooit zes crosspasses per wedstrijd geven, dat is niet mijn spel. Dat hij daar toen meer van wilde zien, dat kan", aldus Schouten, die afgelopen zomer overkwam van Bologna en bij PSV snel uitgroeide tot belangrijke waarde. In Eindhoven speelt hij met Joey Veerman naast zich. "Mijn spel is niet per se soberder, maar anders. Joey kan juist wel die pass over 30 meter wegleggen. Hij legt meer risico in zijn spel, ik wat minder. Ik denk dat dat heel goed klikt. Ik denk dat we elkaar heel goed ondersteunen in de dingen die we iets minder goed kunnen."

Middenveld

Het is bij het Nederlands elftal dringen op het middenveld. Koeman is al een tijdje aan het uitzoeken wie het beste kan spelen naast Frenkie de Jong. De naam van Schouten komt daarin soms ook voorbij, juist door zijn wat meer behoudende spel. Spelmaker De Jong zou daardoor wellicht meer kunnen excelleren.

De Jong is er de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland (zaterdag) en Gibraltar (dinsdag) niet bij omdat hij geblesseerd is. "Natuurlijk is dat aan de ene kant jammer, maar ik ben hier natuurlijk wel om mezelf te laten zien. Of dat met of zonder Frenkie is, staat op de tweede plek", zegt Schouten. "Of ik een goede aanvulling zou zijn op Frenkie? Ik denk niet dat je dat zo zou kunnen zeggen, totdat je het hebt geprobeerd. Ik denk dat goede voetballers altijd met elkaar kunnen spelen."

In de jeugd van ADO Den Haag, waar hij uiteindelijk niet wist door te breken in het eerste elftal, was Schouten nog de nummer 10, de meest aanvallende middenvelder. "Dan worden er andere dingen van je gevraagd en kun je iets meer risico nemen. Als nummer 6 heb je een hele belangrijke positie, maar ook wel een gevaarlijke. Dan kun je niet zomaar trucjes gaan doen voor je eigen zestienmetergebied."

Meer uit Voetbal

Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

2 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

2 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

7 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

1 dag geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

1 dag geleden