Schouten wil zich anderhalf jaar na debuut Oranje opnieuw bewijzen
ZEIST (ANP) - Helemaal nieuw was het niet voor Jerdy Schouten, maar de aankomst in Zeist voelde opnieuw bijzonder. Anderhalf jaar na zijn debuut in het Nederlands elftal, is hij er nu voor het eerst weer bij. Onder leiding van bondscoach Ronald Koeman hoopt de PSV'er wél uit te groeien tot vaste international.
"Ik had het me toen misschien iets anders voorgesteld, maar dat maakt het niet minder mooi nu", aldus de 26-jarige Schouten, die zijn ene interland in juni vorig jaar speelde. Oranje won toen in de Nations League met 2-1 bij Wales, maar Louis van Gaal was niet helemaal tevreden over het spel van Schouten. De toenmalige bondscoach vond dat de middenvelder te weinig 'stationnetjes' op het veld oversloeg en vaak koos voor de dichtstbijzijnde optie met wat minder risico.
"Ik speelde zoals ik altijd speel. Ik zal nooit zes crosspasses per wedstrijd geven, dat is niet mijn spel. Dat hij daar toen meer van wilde zien, dat kan", aldus Schouten, die afgelopen zomer overkwam van Bologna en bij PSV snel uitgroeide tot belangrijke waarde. In Eindhoven speelt hij met Joey Veerman naast zich. "Mijn spel is niet per se soberder, maar anders. Joey kan juist wel die pass over 30 meter wegleggen. Hij legt meer risico in zijn spel, ik wat minder. Ik denk dat dat heel goed klikt. Ik denk dat we elkaar heel goed ondersteunen in de dingen die we iets minder goed kunnen."
Middenveld
Het is bij het Nederlands elftal dringen op het middenveld. Koeman is al een tijdje aan het uitzoeken wie het beste kan spelen naast Frenkie de Jong. De naam van Schouten komt daarin soms ook voorbij, juist door zijn wat meer behoudende spel. Spelmaker De Jong zou daardoor wellicht meer kunnen excelleren.
De Jong is er de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland (zaterdag) en Gibraltar (dinsdag) niet bij omdat hij geblesseerd is. "Natuurlijk is dat aan de ene kant jammer, maar ik ben hier natuurlijk wel om mezelf te laten zien. Of dat met of zonder Frenkie is, staat op de tweede plek", zegt Schouten. "Of ik een goede aanvulling zou zijn op Frenkie? Ik denk niet dat je dat zo zou kunnen zeggen, totdat je het hebt geprobeerd. Ik denk dat goede voetballers altijd met elkaar kunnen spelen."
In de jeugd van ADO Den Haag, waar hij uiteindelijk niet wist door te breken in het eerste elftal, was Schouten nog de nummer 10, de meest aanvallende middenvelder. "Dan worden er andere dingen van je gevraagd en kun je iets meer risico nemen. Als nummer 6 heb je een hele belangrijke positie, maar ook wel een gevaarlijke. Dan kun je niet zomaar trucjes gaan doen voor je eigen zestienmetergebied."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
4 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
5 uur geleden