Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten wil zich anderhalf jaar na debuut Oranje opnieuw bewijzen

Schouten wil zich anderhalf jaar na debuut Oranje opnieuw bewijzen

ZEIST (ANP) - Helemaal nieuw was het niet voor Jerdy Schouten, maar de aankomst in Zeist voelde opnieuw bijzonder. Anderhalf jaar na zijn debuut in het Nederlands elftal, is hij er nu voor het eerst weer bij. Onder leiding van bondscoach Ronald Koeman hoopt de PSV'er wél uit te groeien tot vaste international.

"Ik had het me toen misschien iets anders voorgesteld, maar dat maakt het niet minder mooi nu", aldus de 26-jarige Schouten, die zijn ene interland in juni vorig jaar speelde. Oranje won toen in de Nations League met 2-1 bij Wales, maar Louis van Gaal was niet helemaal tevreden over het spel van Schouten. De toenmalige bondscoach vond dat de middenvelder te weinig 'stationnetjes' op het veld oversloeg en vaak koos voor de dichtstbijzijnde optie met wat minder risico.

"Ik speelde zoals ik altijd speel. Ik zal nooit zes crosspasses per wedstrijd geven, dat is niet mijn spel. Dat hij daar toen meer van wilde zien, dat kan", aldus Schouten, die afgelopen zomer overkwam van Bologna en bij PSV snel uitgroeide tot belangrijke waarde. In Eindhoven speelt hij met Joey Veerman naast zich. "Mijn spel is niet per se soberder, maar anders. Joey kan juist wel die pass over 30 meter wegleggen. Hij legt meer risico in zijn spel, ik wat minder. Ik denk dat dat heel goed klikt. Ik denk dat we elkaar heel goed ondersteunen in de dingen die we iets minder goed kunnen."

Middenveld

Het is bij het Nederlands elftal dringen op het middenveld. Koeman is al een tijdje aan het uitzoeken wie het beste kan spelen naast Frenkie de Jong. De naam van Schouten komt daarin soms ook voorbij, juist door zijn wat meer behoudende spel. Spelmaker De Jong zou daardoor wellicht meer kunnen excelleren.

De Jong is er de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland (zaterdag) en Gibraltar (dinsdag) niet bij omdat hij geblesseerd is. "Natuurlijk is dat aan de ene kant jammer, maar ik ben hier natuurlijk wel om mezelf te laten zien. Of dat met of zonder Frenkie is, staat op de tweede plek", zegt Schouten. "Of ik een goede aanvulling zou zijn op Frenkie? Ik denk niet dat je dat zo zou kunnen zeggen, totdat je het hebt geprobeerd. Ik denk dat goede voetballers altijd met elkaar kunnen spelen."

In de jeugd van ADO Den Haag, waar hij uiteindelijk niet wist door te breken in het eerste elftal, was Schouten nog de nummer 10, de meest aanvallende middenvelder. "Dan worden er andere dingen van je gevraagd en kun je iets meer risico nemen. Als nummer 6 heb je een hele belangrijke positie, maar ook wel een gevaarlijke. Dan kun je niet zomaar trucjes gaan doen voor je eigen zestienmetergebied."

Meer uit Voetbal

Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

15 minuten geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

30 minuten geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

1 uur geleden
Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

2 uur geleden
Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

2 uur geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

2 uur geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

3 uur geleden