Schouten wil datum overgang nieuw pensioenstelsel jaar uitstellen
DEN HAAG (ANP) - Pensioenfondsen hoeven straks waarschijnlijk pas uiterlijk 1 januari 2028 zijn overgegaan op het nieuwe pensioenstelsel, in plaats van 2027. Pensioenminister Carola Schouten zei in debat met de Eerste Kamer over pensioenen bereid te zijn die deadline een jaar op te schuiven, én in de gaten te houden of verder uitstel nodig blijkt.
Verschillende senaatsfracties hadden erop aangedrongen meer tijd te nemen voor de overgang naar het nieuwe stelsel. De wet die dat stelsel mogelijk maakt, gaat ook een half jaar later in dan verwacht. Schouten debatteert dinsdag de hele dag met de Eerste Kamer in de hoop dat ook de senaat straks groen licht geeft voor de omvangrijke pensioenwet.
Overigens wil een aantal partijen eigenlijk meer uitstel: naar op zijn vroegst 2029. "Ik heb nu geen inhoudelijke onderbouwing waarom 2029 nu wél passend zou zijn", zei Schouten daarover. De bewindsvrouw benadrukte ook "dat de transitie in feite al is begonnen". De pensioensector "is al flink aan de slag" met voorbereidingen, aldus de minister.
Vinger aan de pols
Wel beloofde Schouten dat ze de "vinger aan de pols zal houden" en op bepaalde momenten zal kijken of verder uitstel van de deadline toch noodzakelijk blijkt. Specifiek zal een nog aan te wijzen regeringscommissaris daarop toezien. Het CDA had om de aanstelling van zo'n commissaris gevraagd.
Om flexibeler te zijn, wordt de datum waarop pensioenfondsen uiterlijk moeten zijn overgegaan op het nieuwe stelsel uit de wet gehaald. Met een ministeriële regeling kan de deadline worden vastgesteld en indien nodig later worden aangepast.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt donderdag het kerstreces voor een debat over de Amerikaanse operatie in Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Het commissiedebat is na een verzoek van ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder ingepland om 17.00 uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert hervat maandag de gesprekken met D66, CDA en VVD. "Dit wordt een cruciale week", zei ze op haar eerste werkdag in het nieuwe jaar. De partijen bespreken onder meer de begroting en de vraag of andere partijen bij het proces betrokken moeten worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet wil de Amerikaanse aanvallen op Venezuela en het gevangennemen van de Venezolaanse president Nicolás Maduro nog niet veroordelen. Demissionair buitenlandminister David van Weel wil eerst de persconferentie van de Amerikaanse president Donald Trump afwachten "en de discussie die daarover in de VS gevoerd wordt".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) volgt de ontwikkelingen in Venezuela "op de voet" laat hij weten op X. "De situatie in Caracas is nog onduidelijk", aldus de VVD-bewindsman, die niet ingaat op de claim van de Amerikaanse president Donald Trump dat de Venezolaanse leider Nicolás Maduro is opgepakt.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.
4 dagen geleden