Schouten voor het eerst wereldkampioen allround, De Jong derde
HAMAR (ANP) - Schaatsster Irene Schouten is voor het eerst in haar carrière wereldkampioene allround geworden. Met haar tijd van 6.52,58 op de 5000 meter passeerde ze in het klassement de Japanse Miho Takagi en landgenote Antoinette de Jong. Takagi werd tweede, De Jong pakte het brons.
Schouten veroverde vorige maand op de Olympische Spelen van Beijing drie gouden medailles: op de 3000 en 5000 meter en de massastart. Daarmee was ze de meest succesvolle Nederlandse olympiër op deze Spelen. In Hamar gaf ze haar succesvolle seizoen extra kleur met de wereldtitel allround.
Schouten moest als eerste van de drie titelkandidaten rijden en zette een sterke tijd neer op de 5000 meter, al kon ze niet tippen aan de Tsjechische Martina Sablikova die 6.51,75 had neergezet. Sablikova wist als eerste dit seizoen Schouten voor te blijven op een race over 3000 of 5000 meter.
Versnelling
Schouten moest 6,08 seconden sneller zijn op de 5000 meter dan Takagi. Op De Jong moest ze zo'n 3,5 seconden goedmaken. Takagi kwam tot 7.01,97, De Jong reed 7.04,45.
In haar race tegen de Noorse Ragne Wiklund begon Schouten met enkele rondjes hoog in de 32 seconden. Ze wist daarna iets te versnellen, maar in de laatste ronden moest ze zichtbaar knokken om het tempo vast te houden.
Titel
De Jong en Takagi gingen in de slotrit lang gelijk op, maar verloren per ronde tijd op het schema van Schouten. Die kon al enkele ronden voor het einde glimlachen, omdat de titel haar niet meer kon ontgaan. Takagi bleef met de vierde tijd De Jong voor. De 26-jarige Friezin hield met de vijfde tijd Wiklund nog net van het brons.
Merel Conijn werd met 7.05,47 zesde op de 5000 meter. In het klassement eindigde de Nederlands kampioene allround op haar eerste WK ook als zesde.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
9 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden