Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten verovert op 5000 meter tweede goud op Winterspelen

Schouten verovert op 5000 meter tweede goud op Winterspelen

BEIJING (ANP) - Irene Schouten heeft haar tweede gouden medaille behaald op de Olympische Spelen. De 29-jarige Noord-Hollandse won de 5000 meter in de National Speed Skating Oval in een tijd van 6.43,51. De regerend wereldkampioene op de langste vrouwenafstand bleef in de schaatshal in Beijing Isabelle Weidemann uit Canada en Martina Sablikova uit Tsjechië overtuigend voor.

Schouten won afgelopen zaterdag olympisch goud op de 3000 meter. Dat was haar eerste olympisch goud. Bij de Spelen van Pyeongchang in 2018 pakte ze brons op de massastart.

Sanne in 't Hof kwam in de derde rit tot een tijd van 6.59,77. De 24-jarige schaatsster moest haar meerdere erkennen in wereldrecordhoudster Natalia Voronina (6.56,99). Van 't Hof werd zevende.

Slotrit

Schouten wist dat ze in de slotrit sneller moest dan de 6.48,18 van Weidemann. De Canadese, die brons had gepakt op de 3000 meter, was met een licht oplopend schema onder de 6.50,09 van Sablikova, de tweevoudig olympisch kampioene op de 5000 meter, gedoken.

Net als op de 3000 meter reed Schouten tegen Francesca Lollobrigida. Ze moest in het begin van de race mee in het tempo van de Italiaanse, die hard van start ging. Na vier volle ronden ging ze Lollobrigida voorbij en versnelde naar rondjes in de 31 seconden. Per ronde nam ze vervolgens steeds meer afstand van de tussentijden van Weidemann om met een olympisch record van 6.43,51 de oude toptijd van Claudia Pechstein van de Spelen van 2002 uit de boeken te rijden.

Schouten is pas de derde Nederlandse schaatsster die de 5000 meter weet te winnen. Yvonne van Gennip was de eerste bij de Spelen van 1988 in Calgary. Esmee Visser won de afstand verrassend vier jaar geleden in Pyeongchang. De titelverdedigster wist zich niet te kwalificeren voor deze Spelen.

Meer uit Sport

Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

1 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

9 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

11 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

12 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

14 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

14 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

15 uur geleden