Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten stelt teleur op 3000 meter, Beune net naast het podium

Schouten stelt teleur op 3000 meter, Beune net naast het podium

BEIJING (ANP) - Irene Schouten is bij de wereldbekerwedstrijden in Beijing teleurstellend als achtste geëindigd op de 3000 meter. De olympisch kampioene bleef met 4.10,62 heel ver van de winnende tijd van de Noorse Ragne Wiklund. Joy Beune was de beste Nederlandse. Met 4.06,20 eindigde ze net naast het podium op de vierde plaats.

Schouten moest na het overslaan van de eerste wereldbekerwedstrijd in het Japanse Obihiro van start gaan in de eerste rit. De 31-jarige Noord-Hollandse zag haar rondetijden al snel in de race oplopen en kon er geen versnelling uitpersen. Haar tijd van 4.10,62 was bijna 15 seconden langzamer dan haar winnende tijd op het kwalificatietoernooi in Thialf eind oktober.

Beune moest in de voorlaatste rit tegen de Canadese Valérie Maltais in de laatste twee ronden te veel toegeven op het schema van de Chinese Mei Han. Haar tijd was daardoor langzamer dan de 4.05,45 van de Chinese uit de ploeg van de Nederlandse coach Johan de Wit. In de laatste rit was Wiklund sneller. Ze won de 3000 meter met 4.03,41. Martina Sablikova werd tweede in 4.04,86.

B-groep

Sanne in 't Hof werd was met 4.10,01 ook nog sneller dan Schouten. Ze eindigde als zevende. Antoinette Rijpma-de Jong, in Obihiro nog goed voor brons, deed niet mee. Ze had zich eerder niet gekwalificeerd voor de 3000 meter, maar mocht in Japan meedoen door de afmeldingen van onder anderen Schouten en Groenewoud.

Eerder op de dag was Marijke Groenewoud in de B-groep veel sneller dan alle schaatsers op het hoogste niveau. Met 3.59,34 was ze de beste. Elisa Dul werd in de B-groep derde met 4.05,06.

Extra kracht

Groenewoud zei eerder op de dag bij de NOS dat ze "best een scherpe tijd" had neergezet. "De rondjes kwamen best gemakkelijk en ik kon het redelijk vasthouden."

Beune baalde dat ze net als op de 1500 meter vrijdag en op de 3000 meter vorige week als vierde eindigde. "Ik zit erbij, maar sta er net weer naast. Dat ik telkens naast het podium val is frustrerend, maar geeft ook extra kracht door te gaan. Er zaten ook foutjes in de race en ik was moe op het einde. Ik kan zeker technisch nog verbeteren."

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

5 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

10 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

11 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

14 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

14 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden