
Schouten stelt teleur op 3000 meter, Beune net naast het podium
BEIJING (ANP) - Irene Schouten is bij de wereldbekerwedstrijden in Beijing teleurstellend als achtste geëindigd op de 3000 meter. De olympisch kampioene bleef met 4.10,62 heel ver van de winnende tijd van de Noorse Ragne Wiklund. Joy Beune was de beste Nederlandse. Met 4.06,20 eindigde ze net naast het podium op de vierde plaats.
Schouten moest na het overslaan van de eerste wereldbekerwedstrijd in het Japanse Obihiro van start gaan in de eerste rit. De 31-jarige Noord-Hollandse zag haar rondetijden al snel in de race oplopen en kon er geen versnelling uitpersen. Haar tijd van 4.10,62 was bijna 15 seconden langzamer dan haar winnende tijd op het kwalificatietoernooi in Thialf eind oktober.
Beune moest in de voorlaatste rit tegen de Canadese Valérie Maltais in de laatste twee ronden te veel toegeven op het schema van de Chinese Mei Han. Haar tijd was daardoor langzamer dan de 4.05,45 van de Chinese uit de ploeg van de Nederlandse coach Johan de Wit. In de laatste rit was Wiklund sneller. Ze won de 3000 meter met 4.03,41. Martina Sablikova werd tweede in 4.04,86.
B-groep
Sanne in 't Hof werd was met 4.10,01 ook nog sneller dan Schouten. Ze eindigde als zevende. Antoinette Rijpma-de Jong, in Obihiro nog goed voor brons, deed niet mee. Ze had zich eerder niet gekwalificeerd voor de 3000 meter, maar mocht in Japan meedoen door de afmeldingen van onder anderen Schouten en Groenewoud.
Eerder op de dag was Marijke Groenewoud in de B-groep veel sneller dan alle schaatsers op het hoogste niveau. Met 3.59,34 was ze de beste. Elisa Dul werd in de B-groep derde met 4.05,06.
Extra kracht
Groenewoud zei eerder op de dag bij de NOS dat ze "best een scherpe tijd" had neergezet. "De rondjes kwamen best gemakkelijk en ik kon het redelijk vasthouden."
Beune baalde dat ze net als op de 1500 meter vrijdag en op de 3000 meter vorige week als vierde eindigde. "Ik zit erbij, maar sta er net weer naast. Dat ik telkens naast het podium val is frustrerend, maar geeft ook extra kracht door te gaan. Er zaten ook foutjes in de race en ik was moe op het einde. Ik kan zeker technisch nog verbeteren."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig Tourwinnaar Jan Ullrich is gewond geraakt bij een verkeersongeval in zijn woonplaats. Een auto reed de 51-jarige Duitser aan, toen hij aan het fietsen was. De winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1997 liep kneuzingen op en een gebroken sleutelbeen, meldde Eurosport.
8 minuten geledenDALLAS (ANP) - Atleet Eugene Omalla heeft zijn gouden medaille van de Olympische Spelen in Parijs ter veiling aangeboden. Veilinghuis Heritage Auctions Sports presenteert de gouden plak op zijn website. Er ligt inmiddels een bod van 22.000 dollar (omgerekend 20.000 euro).
51 minuten geledenTIRANA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een rugwervel gebroken door zijn val in de slotkilometers van de eerste etappe in de Ronde van Italië. De kopman van de Belgische ploeg Soudal Quick-Step moet in een stabiele houding blijven liggen in het ziekenhuis van Tirana, meldt de ploeg in een medische update.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - Wout van Aert kondigt een aanval op de roze trui aan in de tweede etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit. "Je krijgt niet veel kansen om de roze trui te veroveren, dus ik zal er zeker voor gaan. Ik kan de tijdrit ingaan in een uitstekende uitgangspositie, dus we zullen zien wat er mogelijk is", zei de Belgische wielrenner op de website van zijn Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike.
3 uur geledenANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.
5 uur geledenTIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
6 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
9 uur geleden