Schouten stelt teleur op 3000 meter, Beune net naast het podium
BEIJING (ANP) - Irene Schouten is bij de wereldbekerwedstrijden in Beijing teleurstellend als achtste geëindigd op de 3000 meter. De olympisch kampioene bleef met 4.10,62 heel ver van de winnende tijd van de Noorse Ragne Wiklund. Joy Beune was de beste Nederlandse. Met 4.06,20 eindigde ze net naast het podium op de vierde plaats.
Schouten moest na het overslaan van de eerste wereldbekerwedstrijd in het Japanse Obihiro van start gaan in de eerste rit. De 31-jarige Noord-Hollandse zag haar rondetijden al snel in de race oplopen en kon er geen versnelling uitpersen. Haar tijd van 4.10,62 was bijna 15 seconden langzamer dan haar winnende tijd op het kwalificatietoernooi in Thialf eind oktober.
Beune moest in de voorlaatste rit tegen de Canadese Valérie Maltais in de laatste twee ronden te veel toegeven op het schema van de Chinese Mei Han. Haar tijd was daardoor langzamer dan de 4.05,45 van de Chinese uit de ploeg van de Nederlandse coach Johan de Wit. In de laatste rit was Wiklund sneller. Ze won de 3000 meter met 4.03,41. Martina Sablikova werd tweede in 4.04,86.
B-groep
Sanne in 't Hof werd was met 4.10,01 ook nog sneller dan Schouten. Ze eindigde als zevende. Antoinette Rijpma-de Jong, in Obihiro nog goed voor brons, deed niet mee. Ze had zich eerder niet gekwalificeerd voor de 3000 meter, maar mocht in Japan meedoen door de afmeldingen van onder anderen Schouten en Groenewoud.
Eerder op de dag was Marijke Groenewoud in de B-groep veel sneller dan alle schaatsers op het hoogste niveau. Met 3.59,34 was ze de beste. Elisa Dul werd in de B-groep derde met 4.05,06.
Extra kracht
Groenewoud zei eerder op de dag bij de NOS dat ze "best een scherpe tijd" had neergezet. "De rondjes kwamen best gemakkelijk en ik kon het redelijk vasthouden."
Beune baalde dat ze net als op de 1500 meter vrijdag en op de 3000 meter vorige week als vierde eindigde. "Ik zit erbij, maar sta er net weer naast. Dat ik telkens naast het podium val is frustrerend, maar geeft ook extra kracht door te gaan. Er zaten ook foutjes in de race en ik was moe op het einde. Ik kan zeker technisch nog verbeteren."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
23 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden