Schouten: schokkende schietincidenten hebben grote impact op wijk
ROTTERDAM (ANP) - "De drie schokkende schietincidenten hebben grote impact op de wijk en haar bewoners", zegt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten na het derde incident in korte tijd in Rotterdam-Zuid. De politie vermoedt dat de drie gebeurtenissen verband houden met elkaar.
"Ik ben enorm geschokt door deze afschuwelijke situatie waarbij drie slachtoffers zijn gevallen, waarvan twee dodelijk", aldus Schouten in een verklaring op de dag van het derde incident. "Mijn medeleven gaat uit naar de nabestaanden. Als Driehoek zijn wij (burgemeester, politie en OM) direct bij elkaar gekomen toen duidelijk werd dat de drie schokkende schietincidenten een verband met elkaar bleken te hebben. De politie en Openbaar Ministerie werken met man en macht om de dader op te pakken. De situatie heeft een grote impact op de wijk. Ik vraag u om op elkaar te letten, juist op de mensen die alleen zijn, en elkaar te helpen."
Donderdagochtend werd een 81-jarige man zwaargewond gevonden op de Bommelerwaard in Rotterdam-IJsselmonde. De man is naar het ziekenhuis gebracht. Op 28 december, werd op het Roelantpad in de wijk Beverwaard in Rotterdam-Zuid op het fietspad een 58-jarige door schoten gewonde Rotterdammer gevonden. Hij overleed in het ziekenhuis. Een week eerder, zaterdag 21 december, werd een man aan de Reyerdijk in het naburige IJsselmonde neergeschoten. Ook dit slachtoffer overleed later in een ziekenhuis.
Voorzichtig
De politie roept iedereen in het gebied Rotterdam-IJsselmonde en omgeving op extra voorzichtig te zijn. "Ga met name in de afgelegen gebieden bij voorkeur gezamenlijk op pad, wees alert en bel bij verdachte situaties direct 112", zo luidt het advies.
"Wij realiseren ons dat dit een beangstigende situatie is", stelt de Rotterdamse politiechef Fred Westerbeke. "Wij doen er als politie alles aan om deze dader zo snel mogelijk op te sporen en aan te houden. Wij rusten niet voor we hem hebben. Maar tot die tijd vragen we mensen extra voorzichtig en alert te zijn."
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geleden