Schouten: schokkende schietincidenten hebben grote impact op wijk
ROTTERDAM (ANP) - "De drie schokkende schietincidenten hebben grote impact op de wijk en haar bewoners", zegt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten na het derde incident in korte tijd in Rotterdam-Zuid. De politie vermoedt dat de drie gebeurtenissen verband houden met elkaar.
"Ik ben enorm geschokt door deze afschuwelijke situatie waarbij drie slachtoffers zijn gevallen, waarvan twee dodelijk", aldus Schouten in een verklaring op de dag van het derde incident. "Mijn medeleven gaat uit naar de nabestaanden. Als Driehoek zijn wij (burgemeester, politie en OM) direct bij elkaar gekomen toen duidelijk werd dat de drie schokkende schietincidenten een verband met elkaar bleken te hebben. De politie en Openbaar Ministerie werken met man en macht om de dader op te pakken. De situatie heeft een grote impact op de wijk. Ik vraag u om op elkaar te letten, juist op de mensen die alleen zijn, en elkaar te helpen."
Donderdagochtend werd een 81-jarige man zwaargewond gevonden op de Bommelerwaard in Rotterdam-IJsselmonde. De man is naar het ziekenhuis gebracht. Op 28 december, werd op het Roelantpad in de wijk Beverwaard in Rotterdam-Zuid op het fietspad een 58-jarige door schoten gewonde Rotterdammer gevonden. Hij overleed in het ziekenhuis. Een week eerder, zaterdag 21 december, werd een man aan de Reyerdijk in het naburige IJsselmonde neergeschoten. Ook dit slachtoffer overleed later in een ziekenhuis.
Voorzichtig
De politie roept iedereen in het gebied Rotterdam-IJsselmonde en omgeving op extra voorzichtig te zijn. "Ga met name in de afgelegen gebieden bij voorkeur gezamenlijk op pad, wees alert en bel bij verdachte situaties direct 112", zo luidt het advies.
"Wij realiseren ons dat dit een beangstigende situatie is", stelt de Rotterdamse politiechef Fred Westerbeke. "Wij doen er als politie alles aan om deze dader zo snel mogelijk op te sporen en aan te houden. Wij rusten niet voor we hem hebben. Maar tot die tijd vragen we mensen extra voorzichtig en alert te zijn."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
5 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
13 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
13 uur geleden