Schouten schaatst voor derde keer naar titel op 3000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft voor de derde keer de Nederlandse titel op de 3000 meter gegrepen. De drievoudig olympisch kampioene van AH-Zaanlander was in Heerenveen met een tijd van 3.56,78 de beste. Zilver en brons gingen naar ploeggenoten Marijke Groenewoud en Elisa Dul.
Voor titelverdedigster Antoinette Rijpma-de Jong zijn er geen WK en EK-tickets op de 3000 meter. De schaatsster van Jumbo-Visma, in 2021 nog wereldkampioene op deze afstand, werd vijfde in 4.01,11. De 28-jarige Friezin werd een dag eerder derde op de 1500 meter. Joy Beune, donderdag nog winnares op de 1500 meter, greep met een vierde plaats ook naast een WK-ticket op de 3000 meter.
Schouten klopte haar ploeggenote Groenewoud in een rechtstreeks duel. De 31-jarige Noord-Hollandse dook ook onder de tot dan toe snelste tijd van 3.59,87 van Dul. Groenewoud was ook sneller en bracht haar persoonlijk record naar 3.57,56.
De NK afstanden gelden als kwalificatie voor de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari in Calgary worden gehouden. De top drie op de 5000 meter mag in principe rekenen op een ticket voor de WK. Voor de EK afstanden die van 5 tot en 7 januari plaatsvinden in Thialf geldt een maximum van tien Nederlandse deelnemers per sekse en een selectievolgorde. Alleen Schouten en Groenewoud zijn al zeker.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
14 uur geleden