Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten schaatst voor derde keer naar titel op 3000 meter

Schouten schaatst voor derde keer naar titel op 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft voor de derde keer de Nederlandse titel op de 3000 meter gegrepen. De drievoudig olympisch kampioene van AH-Zaanlander was in Heerenveen met een tijd van 3.56,78 de beste. Zilver en brons gingen naar ploeggenoten Marijke Groenewoud en Elisa Dul.

Voor titelverdedigster Antoinette Rijpma-de Jong zijn er geen WK en EK-tickets op de 3000 meter. De schaatsster van Jumbo-Visma, in 2021 nog wereldkampioene op deze afstand, werd vijfde in 4.01,11. De 28-jarige Friezin werd een dag eerder derde op de 1500 meter. Joy Beune, donderdag nog winnares op de 1500 meter, greep met een vierde plaats ook naast een WK-ticket op de 3000 meter.

Schouten klopte haar ploeggenote Groenewoud in een rechtstreeks duel. De 31-jarige Noord-Hollandse dook ook onder de tot dan toe snelste tijd van 3.59,87 van Dul. Groenewoud was ook sneller en bracht haar persoonlijk record naar 3.57,56.

De NK afstanden gelden als kwalificatie voor de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari in Calgary worden gehouden. De top drie op de 5000 meter mag in principe rekenen op een ticket voor de WK. Voor de EK afstanden die van 5 tot en 7 januari plaatsvinden in Thialf geldt een maximum van tien Nederlandse deelnemers per sekse en een selectievolgorde. Alleen Schouten en Groenewoud zijn al zeker.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

46 minuten geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

1 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

2 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

8 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

8 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

22 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

23 uur geleden