Schouten schaatst in Stavanger ook op 5000 meter naar zege
STAVANGER (ANP) - Irene Schouten heeft ook bij de tweede wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Stavanger laten zien momenteel de beste te zijn op de lange afstanden. De 29-jarige Noord-Hollandse won de 5000 meter op de schaatsbaan in Noorwegen in een nieuw baanrecord van 6.52,83 minuten. De Canadese Isabelle Weideman pakte het zilver met 6.54,95. Het brons was voor de Noorse Ragne Wiklund met 6.56,46.
Antoinette de Jong werd met een tijd van 7.05,23 zevende. Joy Beune kwam tot 7.10,37 en eindigde daarmee als elfde en voorlaatste.
Schouten was vorige week met een aflopend schema al de beste op de 3000 meter, toen ze met twee snelle slotronden Antoinette de Jong bijhaalde. In de rit tegen Weideman op de 5000 meter nam Schouten meteen een kleine voorsprong en die marge hield ze vast. De Canadese bleef in rondetijden echter dicht bij de schaatsster van Team Zaanlander, maar miste het voordeel om op de kruising achter de rug van haar tegenstandster te duiken. Schouten vergrootte de marge nog met een razendsnelle slotronde van 31,9.
Meer genieten
De Noord-Hollandse gaf voor de camera van de NOS toe dat het heel goed gaat en dat ze zichzelf heeft voorgenomen ook wat meer te genieten van de overwinningen. "Dat ik er over een paar jaar aan terugdenk dat het best bijzonder is dat ik meerdere worldcups achter elkaar win. Ik weet ook hoe het is om tiende te worden."
Schouten zei dat ze best had moeten werken voor de zege op de 5000 meter. Ze zag daarna de Noorse Wiklund nog lang onder haar tijd rijden. "Ik weet dat ik best een goed slot heb, maar ze bleef maar doorgaan met rondjes 32,6. Soms heb je een dag dat je door kan blijven rijden. Uiteindelijk lukte dat niet, maar het was wel supergoed van haar."
B-divisie
De schaatsster gaf aan wel de volgende wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City in december te rijden, maar die daarna in het Canadese Calgary over te slaan. "Eerst ga ik een week trainen op Tenerife en dan gaan we naar de VS."
In de B-divisie eerder op de dag had Carlijn Achtereekte de beste tijd neergezet. De olympisch kampioene op de 3000 meter van 2018 kwam tot een tijd van 7.01,91. Sanne in 't Hof eindigde met 7.03,85 als tweede.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
7 uur geleden