Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten schaatst in Calgary naar eerste wereldtitel op 3000 meter

Schouten schaatst in Calgary naar eerste wereldtitel op 3000 meter

CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten is voor het eerst in haar carrière wereldkampioen op de 3000 meter geworden. De regerend olympisch kampioene was bij de WK afstanden in Calgary met 3.57,10 de snelste. Het zilver ging naar Isabelle Weidemann uit Canada in 3.58,01 en het brons naar Martina Sablikova uit Tsjechië met 3.58,33.

Europees kampioene Marijke Groenewoud werd met 3.59,81 vierde. Elisa Dul kwam tot 4.06,54, goed voor de elfde plaats.

Schouten won eerder twee keer WK-goud op de massastart en op de 5000 meter. Ze is de olympisch kampioene op de 3000 en 5000 meter en op de massastart.

Tweede helft

Schouten moest vorig jaar genoegen nemen met zilver achter de Noorse Ragne Wiklund. De Noorse wereldkampioene van vorig jaar is in de tweede helft van dit seizoen niet zo dominant als dat ze vorig jaar was, mede door ziekte. Wiklund was met 3.59,84 langzamer dan de eerder gestarte Weidemann uit Canada en kwam in haar rit ook tekort tegen de ervaren Sablikova. Ze werd vijfde.

Groenewoud ging in de rit erna tegen de Canadese Ivanie Blondin snel van start, maar zag de rondetijden ook al snel oplopen. Uiteindelijk eindigde de 24-jarige Friezin net naast het podium.

Schouten had het voordeel dat ze wist wat de concurrentie had gereden. In de laatste rit tegen Valérie Maltais uit Canada ging de 31-jarige Noord-Hollandse heel snel van start en pakte daar de marge op de tussentijden van Weidemann. In de ronden daarna liep haar voorsprong beetje bij beetje terug. Met een goede slotronde bleef Schouten toch ruim onder de tijd van de verrassend sterke Weidemann en kon ze eindelijk ook het WK-goud op de 3000 meter met een stralende glimlach in ontvangst nemen.

Meer uit Sport

Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

8 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

10 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

10 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

11 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

12 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

12 uur geleden
Skiester Vonn tekent in Zauchensee voor 84e wereldbekerzege

ZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.

13 uur geleden