Schouten schaatst in Calgary naar eerste wereldtitel op 3000 meter
CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten is voor het eerst in haar carrière wereldkampioen op de 3000 meter geworden. De regerend olympisch kampioene was bij de WK afstanden in Calgary met 3.57,10 de snelste. Het zilver ging naar Isabelle Weidemann uit Canada in 3.58,01 en het brons naar Martina Sablikova uit Tsjechië met 3.58,33.
Europees kampioene Marijke Groenewoud werd met 3.59,81 vierde. Elisa Dul kwam tot 4.06,54, goed voor de elfde plaats.
Schouten won eerder twee keer WK-goud op de massastart en op de 5000 meter. Ze is de olympisch kampioene op de 3000 en 5000 meter en op de massastart.
Tweede helft
Schouten moest vorig jaar genoegen nemen met zilver achter de Noorse Ragne Wiklund. De Noorse wereldkampioene van vorig jaar is in de tweede helft van dit seizoen niet zo dominant als dat ze vorig jaar was, mede door ziekte. Wiklund was met 3.59,84 langzamer dan de eerder gestarte Weidemann uit Canada en kwam in haar rit ook tekort tegen de ervaren Sablikova. Ze werd vijfde.
Groenewoud ging in de rit erna tegen de Canadese Ivanie Blondin snel van start, maar zag de rondetijden ook al snel oplopen. Uiteindelijk eindigde de 24-jarige Friezin net naast het podium.
Schouten had het voordeel dat ze wist wat de concurrentie had gereden. In de laatste rit tegen Valérie Maltais uit Canada ging de 31-jarige Noord-Hollandse heel snel van start en pakte daar de marge op de tussentijden van Weidemann. In de ronden daarna liep haar voorsprong beetje bij beetje terug. Met een goede slotronde bleef Schouten toch ruim onder de tijd van de verrassend sterke Weidemann en kon ze eindelijk ook het WK-goud op de 3000 meter met een stralende glimlach in ontvangst nemen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
11 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden