Schouten schaatst in Calgary naar eerste wereldtitel op 3000 meter
CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten is voor het eerst in haar carrière wereldkampioen op de 3000 meter geworden. De regerend olympisch kampioene was bij de WK afstanden in Calgary met 3.57,10 de snelste. Het zilver ging naar Isabelle Weidemann uit Canada in 3.58,01 en het brons naar Martina Sablikova uit Tsjechië met 3.58,33.
Europees kampioene Marijke Groenewoud werd met 3.59,81 vierde. Elisa Dul kwam tot 4.06,54, goed voor de elfde plaats.
Schouten won eerder twee keer WK-goud op de massastart en op de 5000 meter. Ze is de olympisch kampioene op de 3000 en 5000 meter en op de massastart.
Tweede helft
Schouten moest vorig jaar genoegen nemen met zilver achter de Noorse Ragne Wiklund. De Noorse wereldkampioene van vorig jaar is in de tweede helft van dit seizoen niet zo dominant als dat ze vorig jaar was, mede door ziekte. Wiklund was met 3.59,84 langzamer dan de eerder gestarte Weidemann uit Canada en kwam in haar rit ook tekort tegen de ervaren Sablikova. Ze werd vijfde.
Groenewoud ging in de rit erna tegen de Canadese Ivanie Blondin snel van start, maar zag de rondetijden ook al snel oplopen. Uiteindelijk eindigde de 24-jarige Friezin net naast het podium.
Schouten had het voordeel dat ze wist wat de concurrentie had gereden. In de laatste rit tegen Valérie Maltais uit Canada ging de 31-jarige Noord-Hollandse heel snel van start en pakte daar de marge op de tussentijden van Weidemann. In de ronden daarna liep haar voorsprong beetje bij beetje terug. Met een goede slotronde bleef Schouten toch ruim onder de tijd van de verrassend sterke Weidemann en kon ze eindelijk ook het WK-goud op de 3000 meter met een stralende glimlach in ontvangst nemen.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
17 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
1 dag geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden