
Schouten pakt verrassend WK-zilver op 100 meter schoolslag
DOHA (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft op de 100 meter schoolslag verrassend WK-zilver gepakt. De 23-jarige Bodegraafse zwom met 1.05,82 zelf slechts een tiende boven haar nationaal record van 1.05,71 en profiteerde van het feit dat veel toppers het toernooi in Doha lieten schieten.
De Chinese Qianting Tang zwom in de finale overtuigend naar het goud in 1.05,27. Siobhan Haughey uit Hongkong werd derde in 1.05,92.
Schouten had zelf niet verwacht voor een medaille te kunnen gaan op de 100 meter. Op de dubbele afstand pakte ze vorig jaar al WK-brons.
Op de 100 meter werd Schouten afgelopen zomer nog tiende. Van de negen zwemsters die Schouten vorig jaar in Japan klopten, zwom alleen de Ierse Mona McSharry in Doha weer de finale. Titelverdedigster Ruta Meilutyte uit Litouwen werd in de series al verrassend uitgeschakeld. Voor Sophie Hansson uit Zweden, de nummer 7 van vorig jaar, was de halve finale al het eindstation. De andere zeven lieten deze WK schieten met het oog op de naderende Olympische Spelen.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft Christian Horner per direct weggestuurd. Laurent Mekies, die teambaas was bij zusterteam Racing Bulls, volgt Horner op, zo maakte zijn oude team bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.
17 uur geledenZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.
20 uur geledenROUEN (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vierde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Amiens naar Rouen over 174 kilometer. In de finale lagen enkele hellingen. De drievoudige Tourwinnaar van UAE Team Emirates won de sprint van een select groepje voor Mathieu van der Poel en de Deen Jonas Vingegaard.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De als vijfde geplaatste Amerikaan was in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 6-3 6-4 1-6 7-6 (4).
20 uur geleden