Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten kan het nauwelijks geloven na val en toch wereldtitel

Schouten kan het nauwelijks geloven na val en toch wereldtitel

CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten kon het na afloop van een chaotische race op de massastart bij de WK afstanden in Calgary maar nauwelijks geloven. Ze kwam ten val, lag op grote achterstand, kwam terug en won alsnog de sprint. "Niet normaal, echt!", reageerde ze bij de NOS. Ze won de sprint voor de Canadese Ivanie Blondin en land- en ploeggenote Marijke Groenewoud.

"Ik dacht rustig blijven, ik heb dit een keer eerder meegemaakt", zei de drievoudig olympisch kampioene over haar val. "Ik denk een technische fout, want ik was de enige die viel. Maar dacht ook, oké, dit is de massastart, er kan nog van alles gebeuren. Maar je moet de rust bewaren. Ik kan er als een gek naartoe rijden, maar dan blaas je jezelf op."

Schouten kon halverwege de race over zestien ronden terugkeren in het peloton, waar werd geaarzeld. "Als ik wegval weten ze in het peloton niet wat ze moeten doen", zei ze om daarna haar ploeggenote te bedanken. "Dankzij Marijke hebben we het goud behaald. Zij viel aan toen ik erbij kwam. Ik weet dat ik in een wedstrijd goed kan herstellen. Ik had er vertrouwen in en wist dat het met de snelheid goed zat. Ik heb genoeg in de tank om die sprint goed te rijden."

Voor de 31-jarige Noord-Hollandse is het de derde wereldtitel op dit onderdeel, Ze was eerder al de beste van de wereld in 2015 en 2019. Het is ook alweer haar derde wereldtitel bij deze WK in Calgary. Afgelopen donderdag schreef ze voor het eerst de wereldtitel op de 3000 meter op haar naam. Een dag later werd ze voor de tweede keer wereldkampioen op de ploegachtervolging, nu met Groenewoud en Joy Beune. Schouten kan zondag nog de vierde wereldtitel veroveren. Ze komt op de slotdag van de WK nog in actie op de 5000 meter, waarop ze de titelverdedigster is.

Meer uit Sport

Nys klopt Del Grosso in wereldbekerveldrit Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.

9 minuten geleden
Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

2 uur geleden
Veldrijder Nieuwenhuis eerder terug in koers dan verwacht

LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

18 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

21 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

21 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

22 uur geleden