Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten is fit voor kwartfinale van Oranje tegen Turkije op EK

Schouten is fit voor kwartfinale van Oranje tegen Turkije op EK

WOLFSBURG (ANP) - Jerdy Schouten is klaar voor de kwartfinale van het Nederlands elftal van zaterdag tegen Turkije op het EK. "Ik had wat stijve spieren", zei de middenvelder op een persmoment van Oranje in Wolfsburg. "Maar ik heb woensdag lang op een fiets gezeten en heb net de hele training afgewerkt."

De 27-jarige Schouten moest zich dinsdag in de slotfase van de achtste finale tegen Roemenië (3-0) laten vervangen. Nathan Aké was ook niet helemaal fit meer toen hij gewisseld werd. Maar Schouten wilde niet vertellen of de tweede aanvoerder van Nederland ook tegen Turkije kan uitkomen. "De training was net besloten", zei hij. "Dat was denk ik niet voor niets. Dus het is denk ik niet de bedoeling dat ik nu alles ga vertellen."

Schouten speelde een uitstekende wedstrijd tegen Roemenië, samen met Tijjani Reijnders en Xavi Simons op het middenveld. Ronald Koeman vertelde vlak na de achtste finale dat hij de puzzelstukjes aardig in elkaar zag vallen. De bondscoach zocht de afgelopen weken naar de beste invulling van de middelste linie van zijn ploeg, na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber.

Balbezit

Schouten leed als controlerende middenvelder nauwelijks balverlies tegen Roemenië. Reijnders pendelde van het ene naar het andere strafschopgebied en Simons bewoog zo goed en slim dat hij voortdurend aanspeelbaar was. "Het ging best goed", zei Schouten. "Maar we blijven ook kritisch. Tegen Turkije moet het weer beter. Dat is een heel andere tegenstander. We moeten hen anders bestrijden dan Roemenië."

Schouten sprak woensdag rond de training even met Nigel de Jong, de directeur topvoetbal van de KNVB die weet hoe je als controlerende middenvelder moet voetballen. "Hij vertelde me inderdaad wat nog beter kan", zei de middenvelder van PSV die zich niet druk maakt om Turkse supporters die zaterdag ongetwijfeld weer luidkeels achter hun ploeg gaan staan. "Ik heb nog nooit tegen Turkije gespeeld", vertelde de negenvoudig international van Oranje. "Maar we weten wat we kunnen verwachten. We moeten er ook van genieten."

De spelers van Turkije spelen ook op dit EK met veel passie, met al achttien gele kaarten als gevolg. Schouten is geschorst voor een mogelijke halve finale als hij een kaart krijgt tegen Turkije. "Ik had liever in een andere situatie gezeten", zei hij. "Maar als ik een gele kaart moet pakken, dan pak ik die. Het belangrijkste is dat we met onze ploeg naar de halve finale gaan."

Meer uit Voetbal

Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

40 minuten geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

1 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

2 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

4 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

7 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

19 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

21 uur geleden