Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten is fit voor kwartfinale van Oranje tegen Turkije op EK

Schouten is fit voor kwartfinale van Oranje tegen Turkije op EK

WOLFSBURG (ANP) - Jerdy Schouten is klaar voor de kwartfinale van het Nederlands elftal van zaterdag tegen Turkije op het EK. "Ik had wat stijve spieren", zei de middenvelder op een persmoment van Oranje in Wolfsburg. "Maar ik heb woensdag lang op een fiets gezeten en heb net de hele training afgewerkt."

De 27-jarige Schouten moest zich dinsdag in de slotfase van de achtste finale tegen Roemenië (3-0) laten vervangen. Nathan Aké was ook niet helemaal fit meer toen hij gewisseld werd. Maar Schouten wilde niet vertellen of de tweede aanvoerder van Nederland ook tegen Turkije kan uitkomen. "De training was net besloten", zei hij. "Dat was denk ik niet voor niets. Dus het is denk ik niet de bedoeling dat ik nu alles ga vertellen."

Schouten speelde een uitstekende wedstrijd tegen Roemenië, samen met Tijjani Reijnders en Xavi Simons op het middenveld. Ronald Koeman vertelde vlak na de achtste finale dat hij de puzzelstukjes aardig in elkaar zag vallen. De bondscoach zocht de afgelopen weken naar de beste invulling van de middelste linie van zijn ploeg, na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber.

Balbezit

Schouten leed als controlerende middenvelder nauwelijks balverlies tegen Roemenië. Reijnders pendelde van het ene naar het andere strafschopgebied en Simons bewoog zo goed en slim dat hij voortdurend aanspeelbaar was. "Het ging best goed", zei Schouten. "Maar we blijven ook kritisch. Tegen Turkije moet het weer beter. Dat is een heel andere tegenstander. We moeten hen anders bestrijden dan Roemenië."

Schouten sprak woensdag rond de training even met Nigel de Jong, de directeur topvoetbal van de KNVB die weet hoe je als controlerende middenvelder moet voetballen. "Hij vertelde me inderdaad wat nog beter kan", zei de middenvelder van PSV die zich niet druk maakt om Turkse supporters die zaterdag ongetwijfeld weer luidkeels achter hun ploeg gaan staan. "Ik heb nog nooit tegen Turkije gespeeld", vertelde de negenvoudig international van Oranje. "Maar we weten wat we kunnen verwachten. We moeten er ook van genieten."

De spelers van Turkije spelen ook op dit EK met veel passie, met al achttien gele kaarten als gevolg. Schouten is geschorst voor een mogelijke halve finale als hij een kaart krijgt tegen Turkije. "Ik had liever in een andere situatie gezeten", zei hij. "Maar als ik een gele kaart moet pakken, dan pak ik die. Het belangrijkste is dat we met onze ploeg naar de halve finale gaan."

Meer uit Voetbal

Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

6 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

8 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

10 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

14 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

15 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

16 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

17 uur geleden