Schouten is fit voor kwartfinale van Oranje tegen Turkije op EK
WOLFSBURG (ANP) - Jerdy Schouten is klaar voor de kwartfinale van het Nederlands elftal van zaterdag tegen Turkije op het EK. "Ik had wat stijve spieren", zei de middenvelder op een persmoment van Oranje in Wolfsburg. "Maar ik heb woensdag lang op een fiets gezeten en heb net de hele training afgewerkt."
De 27-jarige Schouten moest zich dinsdag in de slotfase van de achtste finale tegen Roemenië (3-0) laten vervangen. Nathan Aké was ook niet helemaal fit meer toen hij gewisseld werd. Maar Schouten wilde niet vertellen of de tweede aanvoerder van Nederland ook tegen Turkije kan uitkomen. "De training was net besloten", zei hij. "Dat was denk ik niet voor niets. Dus het is denk ik niet de bedoeling dat ik nu alles ga vertellen."
Schouten speelde een uitstekende wedstrijd tegen Roemenië, samen met Tijjani Reijnders en Xavi Simons op het middenveld. Ronald Koeman vertelde vlak na de achtste finale dat hij de puzzelstukjes aardig in elkaar zag vallen. De bondscoach zocht de afgelopen weken naar de beste invulling van de middelste linie van zijn ploeg, na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber.
Balbezit
Schouten leed als controlerende middenvelder nauwelijks balverlies tegen Roemenië. Reijnders pendelde van het ene naar het andere strafschopgebied en Simons bewoog zo goed en slim dat hij voortdurend aanspeelbaar was. "Het ging best goed", zei Schouten. "Maar we blijven ook kritisch. Tegen Turkije moet het weer beter. Dat is een heel andere tegenstander. We moeten hen anders bestrijden dan Roemenië."
Schouten sprak woensdag rond de training even met Nigel de Jong, de directeur topvoetbal van de KNVB die weet hoe je als controlerende middenvelder moet voetballen. "Hij vertelde me inderdaad wat nog beter kan", zei de middenvelder van PSV die zich niet druk maakt om Turkse supporters die zaterdag ongetwijfeld weer luidkeels achter hun ploeg gaan staan. "Ik heb nog nooit tegen Turkije gespeeld", vertelde de negenvoudig international van Oranje. "Maar we weten wat we kunnen verwachten. We moeten er ook van genieten."
De spelers van Turkije spelen ook op dit EK met veel passie, met al achttien gele kaarten als gevolg. Schouten is geschorst voor een mogelijke halve finale als hij een kaart krijgt tegen Turkije. "Ik had liever in een andere situatie gezeten", zei hij. "Maar als ik een gele kaart moet pakken, dan pak ik die. Het belangrijkste is dat we met onze ploeg naar de halve finale gaan."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
4 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
10 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
14 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden