Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten is fit voor kwartfinale van Oranje tegen Turkije op EK

Schouten is fit voor kwartfinale van Oranje tegen Turkije op EK

WOLFSBURG (ANP) - Jerdy Schouten is klaar voor de kwartfinale van het Nederlands elftal van zaterdag tegen Turkije op het EK. "Ik had wat stijve spieren", zei de middenvelder op een persmoment van Oranje in Wolfsburg. "Maar ik heb woensdag lang op een fiets gezeten en heb net de hele training afgewerkt."

De 27-jarige Schouten moest zich dinsdag in de slotfase van de achtste finale tegen Roemenië (3-0) laten vervangen. Nathan Aké was ook niet helemaal fit meer toen hij gewisseld werd. Maar Schouten wilde niet vertellen of de tweede aanvoerder van Nederland ook tegen Turkije kan uitkomen. "De training was net besloten", zei hij. "Dat was denk ik niet voor niets. Dus het is denk ik niet de bedoeling dat ik nu alles ga vertellen."

Schouten speelde een uitstekende wedstrijd tegen Roemenië, samen met Tijjani Reijnders en Xavi Simons op het middenveld. Ronald Koeman vertelde vlak na de achtste finale dat hij de puzzelstukjes aardig in elkaar zag vallen. De bondscoach zocht de afgelopen weken naar de beste invulling van de middelste linie van zijn ploeg, na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber.

Balbezit

Schouten leed als controlerende middenvelder nauwelijks balverlies tegen Roemenië. Reijnders pendelde van het ene naar het andere strafschopgebied en Simons bewoog zo goed en slim dat hij voortdurend aanspeelbaar was. "Het ging best goed", zei Schouten. "Maar we blijven ook kritisch. Tegen Turkije moet het weer beter. Dat is een heel andere tegenstander. We moeten hen anders bestrijden dan Roemenië."

Schouten sprak woensdag rond de training even met Nigel de Jong, de directeur topvoetbal van de KNVB die weet hoe je als controlerende middenvelder moet voetballen. "Hij vertelde me inderdaad wat nog beter kan", zei de middenvelder van PSV die zich niet druk maakt om Turkse supporters die zaterdag ongetwijfeld weer luidkeels achter hun ploeg gaan staan. "Ik heb nog nooit tegen Turkije gespeeld", vertelde de negenvoudig international van Oranje. "Maar we weten wat we kunnen verwachten. We moeten er ook van genieten."

De spelers van Turkije spelen ook op dit EK met veel passie, met al achttien gele kaarten als gevolg. Schouten is geschorst voor een mogelijke halve finale als hij een kaart krijgt tegen Turkije. "Ik had liever in een andere situatie gezeten", zei hij. "Maar als ik een gele kaart moet pakken, dan pak ik die. Het belangrijkste is dat we met onze ploeg naar de halve finale gaan."

Meer uit Voetbal

FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

27 minuten geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

2 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

3 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

3 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

6 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

21 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

22 uur geleden