Schouten hoopt na EK-ticket op plek in achtste finales CL met PSV
ZEIST (ANP) - Jerdy Schouten hoopt het voor hem succesvolle voetbaljaar af te sluiten met twee hoogtepunten. De middenvelder kan zich deze week met het Nederlands elftal plaatsen voor het EK in Duitsland. Daarna volgen met PSV de twee beslissende groepswedstrijden in de Champions League tegen Sevilla en Arsenal.
"Waarom zullen we niet vol vertrouwen zijn? Het werd een beetje negatief in het nieuws gebracht, hoe we het in de Champions League deden. Uiteindelijk hebben we maar één van de vier groepswedstrijden verloren", aldus de 26-jarige Schouten, die in de zomer door PSV werd overgenomen van de Italiaanse club Bologna. "Ik denk dat we echt wel hebben laten zien dat we in de Champions League horen. Nu moeten we het uit bij Sevilla laten zien en er daar vol voor gaan."
PSV staat na vier pouleduels tweede in groep B van de Champions League. In de Eredivisie wonnen de Eindhovenaren, die hopen op de eerste landstitel sinds 2018, de eerste twaalf wedstrijden. "Ik had wel verwacht dat het zo goed zou gaan met PSV. De clubleiding sprak de ambities uit en dat lieten ze ook zien in de aankopen. Ik had daardoor heel snel het gevoel: dit gaat wel goed komen. Natuurlijk moeten we het nog heel lang vol zien te houden, daar niet van. Maar hoe het tot nu toe gaat, is natuurlijk fantastisch."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
11 uur geleden