Schouten hoopt na EK-ticket op plek in achtste finales CL met PSV
ZEIST (ANP) - Jerdy Schouten hoopt het voor hem succesvolle voetbaljaar af te sluiten met twee hoogtepunten. De middenvelder kan zich deze week met het Nederlands elftal plaatsen voor het EK in Duitsland. Daarna volgen met PSV de twee beslissende groepswedstrijden in de Champions League tegen Sevilla en Arsenal.
"Waarom zullen we niet vol vertrouwen zijn? Het werd een beetje negatief in het nieuws gebracht, hoe we het in de Champions League deden. Uiteindelijk hebben we maar één van de vier groepswedstrijden verloren", aldus de 26-jarige Schouten, die in de zomer door PSV werd overgenomen van de Italiaanse club Bologna. "Ik denk dat we echt wel hebben laten zien dat we in de Champions League horen. Nu moeten we het uit bij Sevilla laten zien en er daar vol voor gaan."
PSV staat na vier pouleduels tweede in groep B van de Champions League. In de Eredivisie wonnen de Eindhovenaren, die hopen op de eerste landstitel sinds 2018, de eerste twaalf wedstrijden. "Ik had wel verwacht dat het zo goed zou gaan met PSV. De clubleiding sprak de ambities uit en dat lieten ze ook zien in de aankopen. Ik had daardoor heel snel het gevoel: dit gaat wel goed komen. Natuurlijk moeten we het nog heel lang vol zien te houden, daar niet van. Maar hoe het tot nu toe gaat, is natuurlijk fantastisch."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
16 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden