Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten heeft nog 'grote zorgen' over aantal mensen met schulden

Schouten heeft nog 'grote zorgen' over aantal mensen met schulden

DEN HAAG (ANP) - Scheidend minister Carola Schouten (Armoedebeleid) vindt dat het nu demissionaire kabinet "mooie resultaten" heeft behaald bij de aanpak van geldzorgen en schulden. Dat schrijft ze in een voortgangsrapportage. Toch maakt ze zich nog "grote zorgen" over het aantal mensen dat schulden heeft, met name jongeren.

Schouten wijst op de moeilijke omstandigheden waar het kabinet mee te maken kreeg. "De afgelopen twee jaar zijn de prijzen erg hard gestegen, wat zeker mensen met een laag inkomen raakt. Toch hebben we veel maatregelen kunnen nemen om te zorgen dat zij het beter kregen."

Ondanks de hoge inflatie leeft nu een minder groot deel van de mensen in Nederland onder de armoedegrens dan toen het kabinet begon. Het aantal mensen dat door schulden in de problemen komt, is daarentegen toegenomen. Dat terwijl minder mensen om hulp vragen om van hun schulden af te komen. Daarom moet de drempel voor schuldhulpverlening omlaag, zegt Schouten.

Portefeuille

De dalende armoedecijfers zijn volgens Schouten te danken aan maatregelen als de ophoging van het wettelijk minimumloon en het kindgebonden budget en de steun via gemeenten aan arme huishoudens om hun energierekening te betalen. Ook het uitdelen van gratis schoolmaaltijden heeft geholpen, zegt de minister. De nieuwe coalitie heeft daar evenwel geen geld meer voor over.

De specifieke portefeuille Armoedebeleid komt te vervallen in het nieuwe kabinet, dat volgende week wordt beëdigd.

Meer uit Politiek

GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.

1 uur geleden
Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

19 uur geleden
Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

21 uur geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

21 uur geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

22 uur geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

1 dag geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

1 dag geleden