Schouten had eigenlijk ook nog marathon willen schaatsen
HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten had eigenlijk ook nog graag de marathon willen schaatsen zaterdagavond. Dat zei de 29-jarige schaatsster nadat ze eerder op de dag het baanrecord op de 3000 meter had verpulverd met 3.54,59. De Noord-Hollandse van Team Zaanlander ziet daar echter vanaf om het te ver is van Heerenveen naar Enschede.
"In de eerste paar jaar dat ik in de ploeg van Jillert Anema schaatste kon ik nog wel de marathon rijden. Dan reden we bijvoorbeeld in Groningen en was de marathon in Leeuwarden. Maar naar Enschede redden we niet qua tijd", legde ze uit. De eerste schaatsmarathon, vorige week in Amsterdam, schreef Schouten op haar naam. Daar voelde ze al dat het met de vorm goed zat.
Schouten heeft een druk programma op de NK afstanden met haar start op de 1500 meter vrijdag waar ze vierde werd en haar zege op de 3000 meter zaterdag. Op zondag staan voor haar nog twee ritten op het programma, de 5000 meter, waarop ze haar titel verdedigt, en de massastart. Toch had de marathon er volgens haar best bij gekund. "Ik denk maar zo, als je goed bent dan kan het wel en als je slecht bent, maakt het niet uit en kan het dus ook."
Meer uit Sport
SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
19 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
20 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
22 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
23 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
1 dag geleden