Schouten had eigenlijk ook nog marathon willen schaatsen
HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten had eigenlijk ook nog graag de marathon willen schaatsen zaterdagavond. Dat zei de 29-jarige schaatsster nadat ze eerder op de dag het baanrecord op de 3000 meter had verpulverd met 3.54,59. De Noord-Hollandse van Team Zaanlander ziet daar echter vanaf om het te ver is van Heerenveen naar Enschede.
"In de eerste paar jaar dat ik in de ploeg van Jillert Anema schaatste kon ik nog wel de marathon rijden. Dan reden we bijvoorbeeld in Groningen en was de marathon in Leeuwarden. Maar naar Enschede redden we niet qua tijd", legde ze uit. De eerste schaatsmarathon, vorige week in Amsterdam, schreef Schouten op haar naam. Daar voelde ze al dat het met de vorm goed zat.
Schouten heeft een druk programma op de NK afstanden met haar start op de 1500 meter vrijdag waar ze vierde werd en haar zege op de 3000 meter zaterdag. Op zondag staan voor haar nog twee ritten op het programma, de 5000 meter, waarop ze haar titel verdedigt, en de massastart. Toch had de marathon er volgens haar best bij gekund. "Ik denk maar zo, als je goed bent dan kan het wel en als je slecht bent, maakt het niet uit en kan het dus ook."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
1 dag geleden