Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten had eigenlijk ook nog marathon willen schaatsen

Schouten had eigenlijk ook nog marathon willen schaatsen

HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten had eigenlijk ook nog graag de marathon willen schaatsen zaterdagavond. Dat zei de 29-jarige schaatsster nadat ze eerder op de dag het baanrecord op de 3000 meter had verpulverd met 3.54,59. De Noord-Hollandse van Team Zaanlander ziet daar echter vanaf om het te ver is van Heerenveen naar Enschede.

"In de eerste paar jaar dat ik in de ploeg van Jillert Anema schaatste kon ik nog wel de marathon rijden. Dan reden we bijvoorbeeld in Groningen en was de marathon in Leeuwarden. Maar naar Enschede redden we niet qua tijd", legde ze uit. De eerste schaatsmarathon, vorige week in Amsterdam, schreef Schouten op haar naam. Daar voelde ze al dat het met de vorm goed zat.

Schouten heeft een druk programma op de NK afstanden met haar start op de 1500 meter vrijdag waar ze vierde werd en haar zege op de 3000 meter zaterdag. Op zondag staan voor haar nog twee ritten op het programma, de 5000 meter, waarop ze haar titel verdedigt, en de massastart. Toch had de marathon er volgens haar best bij gekund. "Ik denk maar zo, als je goed bent dan kan het wel en als je slecht bent, maakt het niet uit en kan het dus ook."

Meer uit Sport

Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

7 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

8 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

9 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

9 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

10 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

14 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

14 uur geleden