Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten: grote eer om burgemeester van Rotterdam te mogen zijn

Schouten: grote eer om burgemeester van Rotterdam te mogen zijn

ROTTERDAM (ANP) - "Het is een grote eer hier voor u te staan als uw burgemeester." Dat waren de eerste woorden van Carola Schouten in de Rotterdamse raadszaal, kort na haar installatie als de opvolger van Ahmed Aboutaleb als eerste burger van de stad.

"Ik verpandde dertig jaar geleden mijn hart aan Rotterdam", aldus Schouten. "Ik had nooit kunnen vermoeden dat ik hier vandaag sta. Voor mij staat een bankje aan de Schie bij de Mathenesserbrug symbool voor de Rotterdamse kracht. Vierentwintig jaar geleden studeerde ik nog en was onverwacht zwanger geworden. Met een vriendin maakte ik een ommetje door mijn stukje Rotterdam-West. Op een bankje barstte ik in tranen uit. Ik had geen geld, geen werk of een idee waar deze situatie naar zou leiden. Vermoedelijk hebben meer Rotterdammers zo'n bankjesmoment gehad, een moment van radeloosheid. Het bankje staat er nog en ik denk vaak aan dat moment als ik erlangs loop. Het herinnert me eraan dat wanhoop kan omslaan in hoop."

Schouten beloofde in haar toespraak dat de "meedogenloze criminelen die persoonlijk gewin boven maatschappelijke vrede stellen, een meedogenloze burgemeester" zullen treffen. "Mensen die willens en wetens een bedreiging voor de stad vormen maken de stad kapot. Dat staan we niet toe. De kwaadwillenden zullen het nooit winnen van de goedwillenden, want wij zijn met meer."

In haar toespraak sprak Schouten meermalen over begrippen als contact, wederzijds begrip en gemeenschapszin. "Vandaaruit ontstaan sterke verbanden zoals buurtcomités, wijkhubs, verenigingen, bedrijven en allerhande samenwerkingen." Ze besloot haar speech met een slogan in die sfeer: "Rotterdam, dat zijn wij. Wij zijn Rotterdam". De nieuwe burgemeester zit op donderdag 17 oktober voor de eerste maal de gemeenteraad voor.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

12 minuten geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

3 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

3 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

4 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

4 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

4 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

4 uur geleden