Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten: grote eer om burgemeester van Rotterdam te mogen zijn

Schouten: grote eer om burgemeester van Rotterdam te mogen zijn

ROTTERDAM (ANP) - "Het is een grote eer hier voor u te staan als uw burgemeester." Dat waren de eerste woorden van Carola Schouten in de Rotterdamse raadszaal, kort na haar installatie als de opvolger van Ahmed Aboutaleb als eerste burger van de stad.

"Ik verpandde dertig jaar geleden mijn hart aan Rotterdam", aldus Schouten. "Ik had nooit kunnen vermoeden dat ik hier vandaag sta. Voor mij staat een bankje aan de Schie bij de Mathenesserbrug symbool voor de Rotterdamse kracht. Vierentwintig jaar geleden studeerde ik nog en was onverwacht zwanger geworden. Met een vriendin maakte ik een ommetje door mijn stukje Rotterdam-West. Op een bankje barstte ik in tranen uit. Ik had geen geld, geen werk of een idee waar deze situatie naar zou leiden. Vermoedelijk hebben meer Rotterdammers zo'n bankjesmoment gehad, een moment van radeloosheid. Het bankje staat er nog en ik denk vaak aan dat moment als ik erlangs loop. Het herinnert me eraan dat wanhoop kan omslaan in hoop."

Schouten beloofde in haar toespraak dat de "meedogenloze criminelen die persoonlijk gewin boven maatschappelijke vrede stellen, een meedogenloze burgemeester" zullen treffen. "Mensen die willens en wetens een bedreiging voor de stad vormen maken de stad kapot. Dat staan we niet toe. De kwaadwillenden zullen het nooit winnen van de goedwillenden, want wij zijn met meer."

In haar toespraak sprak Schouten meermalen over begrippen als contact, wederzijds begrip en gemeenschapszin. "Vandaaruit ontstaan sterke verbanden zoals buurtcomités, wijkhubs, verenigingen, bedrijven en allerhande samenwerkingen." Ze besloot haar speech met een slogan in die sfeer: "Rotterdam, dat zijn wij. Wij zijn Rotterdam". De nieuwe burgemeester zit op donderdag 17 oktober voor de eerste maal de gemeenteraad voor.

Meer uit Binnenland

Steun voor Nederlands voorstel voor EU-onderzoek naar Israël

BRUSSEL (ANP) - Er is voldoende steun voor het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot EU-onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël. EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft besloten het onderzoek uit te voeren.

35 minuten geleden
Burgemeester Delfzijl over vermissing: tussen hoop en vrees

DELFZIJL (ANP) - "We hopen op een goede afloop, maar we bevinden ons tussen hoop en vrees", verwoordde burgemeester Ben Visser de gevoelens in Delfzijl over de vermissing van Jeffrey (10) en Emma (8). In navolging van de oproep van de familie van de kinderen bij het gemeentehuis vroeg ook hij te blijven zoeken naar de kinderen, die zaterdagmiddag werden meegenomen door hun vader.

43 minuten geleden
NAVO wil dat Nederland 16 tot 19 miljard meer in defensie steekt

DEN HAAG (ANP) - De NAVO vraagt Nederland om minstens 16 tot 19 miljard euro extra in defensie te steken. Nederland komt dan uit op 3,5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), schrijft defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) aan de Tweede Kamer. De forse verhoging is volgens het bondgenootschap nodig om de verdediging van de alliantie op peil te houden. Het is nog wel aan het kabinet om over het verzoek te beslissen.

49 minuten geleden
Ook Duitse politie vraagt om informatie over vermiste kinderen

LEER (ANP) - De Duitse politie vraagt mensen die in de buurt van de grens met Groningen wonen om ook uit te kijken naar de vermiste kinderen Jeffrey (10) en Emma (8). Mogelijk zijn ze door hun vader meegenomen richting Duitsland, meldt de politie van de plaatsen Leer en Emden dinsdag.

59 minuten geleden
Amnesty: nieuw voorstel verzwakt toegang tot asiel in Europa

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuw voorstel van de Europese Commissie voor versoepeling van het terugkeerbeleid voor asielzoekers zal leiden tot verdere verzwakking van de toegang tot asiel in Europa. Dat denkt Amnesty International. De Commissie wil het makkelijker maken voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd.

1 uur geleden
Familie vermiste Jeffrey en Emma: blijf alsjeblieft zoeken

DELFZIJL (ANP) - De familie van de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) is ten einde raad, zo heeft de halfbroer van de kinderen dinsdag gemeld. "We missen hen zo. Het enige wat ik kan vragen: blijf alsjeblieft zoeken, geef niet op."

1 uur geleden
Verdachte van fatale schietpartij Rotterdam opgepakt in België

BALEN (ANP) - In het Belgische Balen is maandag een verdachte aangehouden voor de schietpartij bij een partycentrum in Rotterdam begin februari, maakt de politie dinsdag bekend. Het gaat om een 32-jarige man uit Amsterdam. Bij de schietpartij raakten twee mannen zwaargewond, van wie er een later in het ziekenhuis overleed.

1 uur geleden