Schouten: grote eer om burgemeester van Rotterdam te mogen zijn
ROTTERDAM (ANP) - "Het is een grote eer hier voor u te staan als uw burgemeester." Dat waren de eerste woorden van Carola Schouten in de Rotterdamse raadszaal, kort na haar installatie als de opvolger van Ahmed Aboutaleb als eerste burger van de stad.
"Ik verpandde dertig jaar geleden mijn hart aan Rotterdam", aldus Schouten. "Ik had nooit kunnen vermoeden dat ik hier vandaag sta. Voor mij staat een bankje aan de Schie bij de Mathenesserbrug symbool voor de Rotterdamse kracht. Vierentwintig jaar geleden studeerde ik nog en was onverwacht zwanger geworden. Met een vriendin maakte ik een ommetje door mijn stukje Rotterdam-West. Op een bankje barstte ik in tranen uit. Ik had geen geld, geen werk of een idee waar deze situatie naar zou leiden. Vermoedelijk hebben meer Rotterdammers zo'n bankjesmoment gehad, een moment van radeloosheid. Het bankje staat er nog en ik denk vaak aan dat moment als ik erlangs loop. Het herinnert me eraan dat wanhoop kan omslaan in hoop."
Schouten beloofde in haar toespraak dat de "meedogenloze criminelen die persoonlijk gewin boven maatschappelijke vrede stellen, een meedogenloze burgemeester" zullen treffen. "Mensen die willens en wetens een bedreiging voor de stad vormen maken de stad kapot. Dat staan we niet toe. De kwaadwillenden zullen het nooit winnen van de goedwillenden, want wij zijn met meer."
In haar toespraak sprak Schouten meermalen over begrippen als contact, wederzijds begrip en gemeenschapszin. "Vandaaruit ontstaan sterke verbanden zoals buurtcomités, wijkhubs, verenigingen, bedrijven en allerhande samenwerkingen." Ze besloot haar speech met een slogan in die sfeer: "Rotterdam, dat zijn wij. Wij zijn Rotterdam". De nieuwe burgemeester zit op donderdag 17 oktober voor de eerste maal de gemeenteraad voor.
Meer uit Binnenland
BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.
4 uur geleden