Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten: gooi naar fractieleiderschap 'niet aan de orde'

Schouten: gooi naar fractieleiderschap 'niet aan de orde'

DEN HAAG (ANP) - Minister Carola Schouten (Armoedebeleid) zegt dat de vraag of zij ambieert om fractieleider te worden van haar partij ChristenUnie "niet aan de orde" is nu Gert-Jan Segers afstand heeft gedaan van die positie. Ze wijst erop dat ze nu in het kabinet zit, na twaalf jaar in Den Haag "misschien ook andere keuzes gaat maken" en dat er een opvolger klaarstaat voor Segers in de persoon van Mirjam Bikker.

"Die is fractievoorzitter in de Eerste Kamer geweest, dus die kan het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer zeker ook aan", zegt Schouten over haar partijgenoot Bikker. "Als ik die ambitie had gehad, dan had ik die wel wat eerder geuit", zegt ze op de vraag of Bikker ook een tussenpaus kan zijn en of zijzelf de rol voor partijleider ambieert voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.

In 2015 is het ter sprake geweest of Schouten de rol van fractieleider op zich zou nemen, toen die rol vacant werd na het vertrek van Arie Slob. Segers was ook in beeld voor die functie. "Toen hebben we het goed met elkaar over gehad", zegt Schouten, waarna Segers het is geworden.

Meer uit Politiek

Nederland werkt met andere landen aan terugkeerhubs asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.

4 minuten geleden
Ministers ontwijken vragen over gevolgen zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.

28 minuten geleden
FVD'er Van Meijeren noemt vrijspraak 'belangrijke overwinning'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.

33 minuten geleden
Hermans geeft niet toe aan oppositie over verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.

1 uur geleden
Van Weel: Nederland alert op Iraanse cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israƫlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.

1 uur geleden
Kamer ziet niets in JA21-voorstel 'noodvoorraad' Gronings gas

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.

3 uur geleden
Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

3 uur geleden