Schouten: gooi naar fractieleiderschap 'niet aan de orde'
DEN HAAG (ANP) - Minister Carola Schouten (Armoedebeleid) zegt dat de vraag of zij ambieert om fractieleider te worden van haar partij ChristenUnie "niet aan de orde" is nu Gert-Jan Segers afstand heeft gedaan van die positie. Ze wijst erop dat ze nu in het kabinet zit, na twaalf jaar in Den Haag "misschien ook andere keuzes gaat maken" en dat er een opvolger klaarstaat voor Segers in de persoon van Mirjam Bikker.
"Die is fractievoorzitter in de Eerste Kamer geweest, dus die kan het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer zeker ook aan", zegt Schouten over haar partijgenoot Bikker. "Als ik die ambitie had gehad, dan had ik die wel wat eerder geuit", zegt ze op de vraag of Bikker ook een tussenpaus kan zijn en of zijzelf de rol voor partijleider ambieert voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
In 2015 is het ter sprake geweest of Schouten de rol van fractieleider op zich zou nemen, toen die rol vacant werd na het vertrek van Arie Slob. Segers was ook in beeld voor die functie. "Toen hebben we het goed met elkaar over gehad", zegt Schouten, waarna Segers het is geworden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is niet bereid "stappen terug" te zetten in de aanpak van het slepende stikstofprobleem, of op "belangrijke verworvenheden voor vrouwenrechten". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens de wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt zich zorgen over grondrechten en de privacy van ouders en kinderen bij de nieuwe Europese regels voor internetgebruik door kinderen. Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Handel en Soevereiniteit) wil er in gesprek met Europese collega's voor zorgen dat de grondrechten en privacy worden gewaarborgd in de nieuwe regels.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt vrijdagmiddag toch niet met verdere uitwerking van de stikstofplannen. Landbouwminister Jaimi van Essen zou die bekendmaken nadat hij veelvuldig overlegd heeft met onder andere boerenorganisaties. Vrijdagochtend zat hij nog met LTO en NAJK om de tafel, maar na de ministerraad wilde Van Essen "nog de puntjes op de i zetten" en neemt hij nog een paar dagen de tijd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.
1 dag geleden