Schouten: gooi naar fractieleiderschap 'niet aan de orde'
DEN HAAG (ANP) - Minister Carola Schouten (Armoedebeleid) zegt dat de vraag of zij ambieert om fractieleider te worden van haar partij ChristenUnie "niet aan de orde" is nu Gert-Jan Segers afstand heeft gedaan van die positie. Ze wijst erop dat ze nu in het kabinet zit, na twaalf jaar in Den Haag "misschien ook andere keuzes gaat maken" en dat er een opvolger klaarstaat voor Segers in de persoon van Mirjam Bikker.
"Die is fractievoorzitter in de Eerste Kamer geweest, dus die kan het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer zeker ook aan", zegt Schouten over haar partijgenoot Bikker. "Als ik die ambitie had gehad, dan had ik die wel wat eerder geuit", zegt ze op de vraag of Bikker ook een tussenpaus kan zijn en of zijzelf de rol voor partijleider ambieert voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
In 2015 is het ter sprake geweest of Schouten de rol van fractieleider op zich zou nemen, toen die rol vacant werd na het vertrek van Arie Slob. Segers was ook in beeld voor die functie. "Toen hebben we het goed met elkaar over gehad", zegt Schouten, waarna Segers het is geworden.
Meer uit Politiek
BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.
5 uur geleden