Schouten en Van Roon door, estafetteteams naar finale EK kortebaan
OTOPENI (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft zich op de Europese kampioenschappen kortebaan in Roemenië gekwalificeerd voor de halve finales op de 100 meter schoolslag. Valerie van Roon plaatste zich voor de halve eindstrijd op de 50 meter vrije slag.
Schouten zette in de series met 1.04,31 de tweede tijd neer. Eneli Jefimova uit Estland (1.04,28) ging als snelste door. De 22-jarige Bodegraafse won vorig jaar op de 100 meter schoolslag zilver op de WK kortebaan.
Van Roon tikte op de 50 meter vrije slag aan in 24,27. Ze kwalificeerde zich als negende voor de halve eindstrijd. De Zweedse Michelle Coleman klokte met 23,74 de beste tijd.
Finale vrije slag
Van Roon, Kira Toussaint, Tessa Giele en Silke Holkenborg drongen door tot de finale op de 4 x 50 meter vrije slag. Met een tijd van 1.38,88 eindigden ze als zesde in de series. De Engelse vrouwen zetten de snelste tijd op de klok met 1.36,92.
Bij de mannen bereikten Jesse Puts, Sean Niewold, Brandon van den Berg en Thom de Boer de eindstrijd op de 4 x 50 meter vrije slag. Het kwartet eindigde met een tijd van 1.25,51 als 4e. De Engelse ploeg had met 1.23,81 de snelste tijd.
De halve finales en finales staan dinsdagmiddag vanaf 17.00 uur Nederlandse tijd op het programma in Otopeni.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
6 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden