Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten en De Jong overtuigen op OKT, schaatsbond nu aan zet

Schouten en De Jong overtuigen op OKT, schaatsbond nu aan zet

HEERENVEEN (ANP) - Schaatssters Antoinette de Jong en Irene Schouten zijn de grote winnaars geworden van het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen. Bij de mannen zijn de startbewijzen over tien personen verdeeld. De selectiecommissie van de schaatsbond zal lastige beslissingen moeten nemen, ook wat betreft de samenstelling voor het team van de ploegachtervolging. Er zal minimaal één schaatser moeten afvallen.

Patrick Roest, Jorrit Bergsma, Thomas Krol en Kai Verbij grepen bij de mannen allen twee startbewijzen. Roest plaatste zich net als Bergsma op de 5000 meter en de 10 kilometer. Bergsma is normaal gesproken Nederlands eerste schaatser op de massastart. Sven Kramer moet formeel afwachten, maar gezien zijn belangrijke rol voor de ploegachtervolging maakt hij grote kans op selectie voor zijn vijfde Spelen.

Voor Kjeld Nuis verliep het OKT niet volgens verwachting. De schaatser van Reggeborgh plaatste zich niet op de 1000 meter, maar herstelde zich op de slotdag knap met zijn zege op de 1500 meter. Daarop kan hij zijn titel van de Spelen in Pyeongchang wel verdedigen. Merijn Scheperkamp was de grote verrassing. De 21-jarige sprinter van Jumbo-Visma plaatste zich dankzij zijn zege op de 500 meter. Dai Dai N’tab, die tweede werd, zit net als Tijmen Snel in de wachtkamer voor een startplek op de Spelen.

Drie startbewijzen

De Jong veroverde drie startbewijzen bij de vrouwen, de meeste van allemaal. Bovendien zorgde ze er met haar vele startbewijzen voor dat haar jongere zus Michelle de Jong nog kans maakt op selectie. De 21-jarige sprintster eindigde als derde op de 500 meter. Dat is de vijftiende en laatste plaats in de zogenoemde selectievolgorde, maar na de vijf afstanden staan de namen van precies negen schaatssters in de lijst.

Schouten won de 3000 en 5000 meter en zal naar verwachting ook de plaats in de selectievolgorde innemen op de massastart. De 29-jarige Noord-Hollandse van Team Zaanlander zag alleen het startbewijs op de 1500 meter naar ploeggenote Marijke Groenewoud gaan. Die maakt als regerend wereldkampioene op de massastart ook grote kans op het tweede ticket op die discipline.

Ook vijfvoudig olympisch kampioene Ireen Wüst haalde twee tickets voor haar vijfde Spelen binnen. Ze kwalificeerde zich op de 1000 en 1500 meter en wil naast die afstanden in Beijing ook uitkomen op de ploegachtervolging.

Meer uit Sport

Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

2 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

9 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

10 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

10 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

10 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

11 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

1 dag geleden