Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten en De Jong overtuigen op OKT, schaatsbond nu aan zet

Schouten en De Jong overtuigen op OKT, schaatsbond nu aan zet

HEERENVEEN (ANP) - Schaatssters Antoinette de Jong en Irene Schouten zijn de grote winnaars geworden van het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen. Bij de mannen zijn de startbewijzen over tien personen verdeeld. De selectiecommissie van de schaatsbond zal lastige beslissingen moeten nemen, ook wat betreft de samenstelling voor het team van de ploegachtervolging. Er zal minimaal één schaatser moeten afvallen.

Patrick Roest, Jorrit Bergsma, Thomas Krol en Kai Verbij grepen bij de mannen allen twee startbewijzen. Roest plaatste zich net als Bergsma op de 5000 meter en de 10 kilometer. Bergsma is normaal gesproken Nederlands eerste schaatser op de massastart. Sven Kramer moet formeel afwachten, maar gezien zijn belangrijke rol voor de ploegachtervolging maakt hij grote kans op selectie voor zijn vijfde Spelen.

Voor Kjeld Nuis verliep het OKT niet volgens verwachting. De schaatser van Reggeborgh plaatste zich niet op de 1000 meter, maar herstelde zich op de slotdag knap met zijn zege op de 1500 meter. Daarop kan hij zijn titel van de Spelen in Pyeongchang wel verdedigen. Merijn Scheperkamp was de grote verrassing. De 21-jarige sprinter van Jumbo-Visma plaatste zich dankzij zijn zege op de 500 meter. Dai Dai N’tab, die tweede werd, zit net als Tijmen Snel in de wachtkamer voor een startplek op de Spelen.

Drie startbewijzen

De Jong veroverde drie startbewijzen bij de vrouwen, de meeste van allemaal. Bovendien zorgde ze er met haar vele startbewijzen voor dat haar jongere zus Michelle de Jong nog kans maakt op selectie. De 21-jarige sprintster eindigde als derde op de 500 meter. Dat is de vijftiende en laatste plaats in de zogenoemde selectievolgorde, maar na de vijf afstanden staan de namen van precies negen schaatssters in de lijst.

Schouten won de 3000 en 5000 meter en zal naar verwachting ook de plaats in de selectievolgorde innemen op de massastart. De 29-jarige Noord-Hollandse van Team Zaanlander zag alleen het startbewijs op de 1500 meter naar ploeggenote Marijke Groenewoud gaan. Die maakt als regerend wereldkampioene op de massastart ook grote kans op het tweede ticket op die discipline.

Ook vijfvoudig olympisch kampioene Ireen Wüst haalde twee tickets voor haar vijfde Spelen binnen. Ze kwalificeerde zich op de 1000 en 1500 meter en wil naast die afstanden in Beijing ook uitkomen op de ploegachtervolging.

Meer uit Sport

Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

2 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

8 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

20 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden