Schouten duikt in Stavanger in B-groep onder eigen baanrecord
STAVANGER (ANP) - Irene Schouten heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Stavanger de 5000 meter in de B-groep gewonnen. Met een tijd van 6.50,64 dook ze onder haar eigen baanrecord dat ruim twee seconden langzamer is.
De olympisch kampioene op de 5000 meter moest uitkomen in de B-groep omdat ze de eerste wereldbekerwedstrijd in Obihiro had overgeslagen en op de 3000 meter twee weken geleden in Beijing slechts als achtste was geëindigd.
In Stavanger liet ze weer wat van de vorm zien die ze ook had tijdens het kwalificatietoernooi in Thialf eind oktober. Toen won ze de 5000 meter in 6.42,24. Op het 'langzamere ijs' in Stavanger kwam ze in een wedstrijd met kwartetstart tot 6.50,64 en was daarmee ruim 17 seconden sneller dan land- en ploeggenote Elisa Dul die met 7.08,38 de tweede tijd reed. Ester Kiel was met 7,19,44 op de zevende plaats ruim 28 seconden langzamer.
Winst massastart
Marijke Groenewoud en Sanne in 't Hof komen later zondag in actie in de A-groep.
Schouten won eerder vrijdag ook al de massastart. Dat deed ze door bijna het hele peloton te dubbelen, waardoor die schaatssters uit de uitslag werden genomen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
2 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
9 uur geleden