Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten duikt in Stavanger in B-groep onder eigen baanrecord

Schouten duikt in Stavanger in B-groep onder eigen baanrecord

STAVANGER (ANP) - Irene Schouten heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Stavanger de 5000 meter in de B-groep gewonnen. Met een tijd van 6.50,64 dook ze onder haar eigen baanrecord dat ruim twee seconden langzamer is.

De olympisch kampioene op de 5000 meter moest uitkomen in de B-groep omdat ze de eerste wereldbekerwedstrijd in Obihiro had overgeslagen en op de 3000 meter twee weken geleden in Beijing slechts als achtste was geëindigd.

In Stavanger liet ze weer wat van de vorm zien die ze ook had tijdens het kwalificatietoernooi in Thialf eind oktober. Toen won ze de 5000 meter in 6.42,24. Op het 'langzamere ijs' in Stavanger kwam ze in een wedstrijd met kwartetstart tot 6.50,64 en was daarmee ruim 17 seconden sneller dan land- en ploeggenote Elisa Dul die met 7.08,38 de tweede tijd reed. Ester Kiel was met 7,19,44 op de zevende plaats ruim 28 seconden langzamer.

Winst massastart

Marijke Groenewoud en Sanne in 't Hof komen later zondag in actie in de A-groep.

Schouten won eerder vrijdag ook al de massastart. Dat deed ze door bijna het hele peloton te dubbelen, waardoor die schaatssters uit de uitslag werden genomen.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

2 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

3 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

4 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

5 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

7 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

8 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

9 uur geleden