
Schouten draagt medaille op aan 'ongelooflijk goede' coach Faber
PARIJS (ANP) - Tes Schouten draagt haar olympische bronzen medaille op aan haar coach Mark Faber. De trainer werd vorig jaar na een onafhankelijk onderzoek vrijgesproken van aantoonbaar ongepast gedrag na meerdere klachten, een zaak waarin Schouten altijd de kant van Faber heeft gekozen. "Ik vind niet dat dit mijn medaille is, ik vind het ónze medaille", zei de 23-jarige Bodegraafse in Parijs na haar derde plek op de 200 meter schoolslag.
Woensdag pakte Caspar Corbeau als een van de andere vier pupillen van Faber in Amsterdam al een olympische bronzen medaille in Parijs. "Deze twee medailles bewijzen dat Mark echt een ongelooflijk goede coach is en dat zijn hart op de goede plek zit. Anders was twee medailles met Amsterdam nooit gelukt. Heel vet", zei Schouten.
"Ergens doe ik het voor mezelf, want ik ben degene die zwemt. Maar je doet het uiteindelijk met zijn allen, met Mark en ook voor Mark. Ik zag hoe klote hij zich heeft gevoeld afgelopen jaar en dacht: ik wil het ook gewoon heel graag voor jou doen. Dat voelt gewoon zo goed."
Na een maandenlang onderzoek sprak zwembond KNZB Faber in april vrij van "aantoonbaar grensoverschrijdend" gedrag. Faber heeft naast Corbeau en Schouten ook tweevoudig winnaar van olympisch zilver Arno Kamminga en Kenzo Simons onder zijn hoede.
Meer uit Sport
SITTARD (ANP) - De derde etappe van de Tour of Holland is voortijdig beëindigd nadat een tegemoetkomende auto stoptekens had genegeerd. Als gevolg daarvan weigerden de renners verder te koersen. De organisatie heeft daarop besloten de wens van renners en teamleiders te respecteren.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Billie Jean King Cup-captain Elise Tamaëla heeft Suzan Lamens, Arantxa Rus, Anouk Koevermans en Demi Schuurs geselecteerd voor de play-offs in het landentennis tegen India en Slovenië. Die worden van 14 tot en met 16 november gespeeld in het Indiase Bengaluru. Dat heeft de tennisbond bekendgemaakt.
18 uur geledenOSAKA (ANP) - Naomi Osaka heeft zich afgemeld voor de kwartfinale van het toernooi in Osaka. De Japanse is onvoldoende hersteld van een beenblessure die ze opliep in haar wedstrijd in de achtste finale tegen Suzan Lamens.
20 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso ziet Max Verstappen nog steeds als kanshebber voor de wereldtitel in de Formule 1. "Hij is een ongelooflijke coureur", zei de Spanjaard op de persdag van de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Misschien wel een van de beste in de geschiedenis van onze sport. Hij strijdt tegen superieure auto's van McLaren. Maar als het op de laatste race aankomt, dan is hij de man om op te letten."
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De handbalsters zijn de kwalificatie voor het EK van 2026 begonnen met een ruime zege op Italië. In De Maaspoort in Den Bosch won de ploeg van bondscoach Henrik Signell met 42-19.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van de zeer lucratieve Six Kings Slam bereikt. De Spanjaard was donderdag in de halve eindstrijd in twee sets te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, van wie hij onlangs nog verloor bij de Laver Cup: 6-4 6-2. De andere halve finale gaat tussen Jannik Sinner en Novak Djokovic. De finale staat zaterdag in Riyad op het programma.
1 dag geledenETTEN-LEUR (ANP) - De Brit Ethan Hayter heeft in Etten-Leur de tijdrit van de Tour of Holland gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step, die dinsdag ook al de proloog op zijn naam had geschreven, pakte ook weer de leiding in het algemeen klassement. De Zweed Jakob Söderqvist kwam in Etten-Leur op ruim 3 seconden als tweede over de streep in het Noord-Brabantse dorp.
1 dag geleden