Schouten draagt medaille op aan 'ongelooflijk goede' coach Faber
PARIJS (ANP) - Tes Schouten draagt haar olympische bronzen medaille op aan haar coach Mark Faber. De trainer werd vorig jaar na een onafhankelijk onderzoek vrijgesproken van aantoonbaar ongepast gedrag na meerdere klachten, een zaak waarin Schouten altijd de kant van Faber heeft gekozen. "Ik vind niet dat dit mijn medaille is, ik vind het ónze medaille", zei de 23-jarige Bodegraafse in Parijs na haar derde plek op de 200 meter schoolslag.
Woensdag pakte Caspar Corbeau als een van de andere vier pupillen van Faber in Amsterdam al een olympische bronzen medaille in Parijs. "Deze twee medailles bewijzen dat Mark echt een ongelooflijk goede coach is en dat zijn hart op de goede plek zit. Anders was twee medailles met Amsterdam nooit gelukt. Heel vet", zei Schouten.
"Ergens doe ik het voor mezelf, want ik ben degene die zwemt. Maar je doet het uiteindelijk met zijn allen, met Mark en ook voor Mark. Ik zag hoe klote hij zich heeft gevoeld afgelopen jaar en dacht: ik wil het ook gewoon heel graag voor jou doen. Dat voelt gewoon zo goed."
Na een maandenlang onderzoek sprak zwembond KNZB Faber in april vrij van "aantoonbaar grensoverschrijdend" gedrag. Faber heeft naast Corbeau en Schouten ook tweevoudig winnaar van olympisch zilver Arno Kamminga en Kenzo Simons onder zijn hoede.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
44 minuten geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
1 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
3 uur geledenROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
6 uur geleden