Schouten draagt medaille op aan 'ongelooflijk goede' coach Faber
PARIJS (ANP) - Tes Schouten draagt haar olympische bronzen medaille op aan haar coach Mark Faber. De trainer werd vorig jaar na een onafhankelijk onderzoek vrijgesproken van aantoonbaar ongepast gedrag na meerdere klachten, een zaak waarin Schouten altijd de kant van Faber heeft gekozen. "Ik vind niet dat dit mijn medaille is, ik vind het ónze medaille", zei de 23-jarige Bodegraafse in Parijs na haar derde plek op de 200 meter schoolslag.
Woensdag pakte Caspar Corbeau als een van de andere vier pupillen van Faber in Amsterdam al een olympische bronzen medaille in Parijs. "Deze twee medailles bewijzen dat Mark echt een ongelooflijk goede coach is en dat zijn hart op de goede plek zit. Anders was twee medailles met Amsterdam nooit gelukt. Heel vet", zei Schouten.
"Ergens doe ik het voor mezelf, want ik ben degene die zwemt. Maar je doet het uiteindelijk met zijn allen, met Mark en ook voor Mark. Ik zag hoe klote hij zich heeft gevoeld afgelopen jaar en dacht: ik wil het ook gewoon heel graag voor jou doen. Dat voelt gewoon zo goed."
Na een maandenlang onderzoek sprak zwembond KNZB Faber in april vrij van "aantoonbaar grensoverschrijdend" gedrag. Faber heeft naast Corbeau en Schouten ook tweevoudig winnaar van olympisch zilver Arno Kamminga en Kenzo Simons onder zijn hoede.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).
7 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
1 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
21 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
23 uur geleden