Schouten doorstaat keuring en wordt vierde nieuweling bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Jerdy Schouten van Bologna bijna binnen. De 26-jarige Nederlandse middenvelder doorstond zondag met succes de medische keuring, melden bronnen rond de Eindhovense club. PSV en Bologna hopen de transfer zondag helemaal af te ronden.
Schouten had bij de Italianen nog een contract tot de zomer van 2026. PSV betaalt naar verluidt 12 miljoen euro voor de 1-voudig international van Oranje. Hij is daarmee een van de duurste spelers uit de clubgeschiedenis. Schouten gaat bij PSV een meerjarig contract ondertekenen.
Eerder deze transferperiode versterkte PSV zich al met aanvallers Noa Lang (15 miljoen) en Ricardo Pepi (10 miljoen) en middenvelder Malik Tillman (huurbasis).
ADO Den Haag
Schouten begon zijn profloopbaan in 2016 bij ADO Den Haag, waar hij de jeugdopleiding doorliep maar in het eerste elftal niet wist door te breken. Daarna speelde hij een jaar bij Telstar en een jaar bij Excelsior. De afgelopen vier jaar voetbalde Schouten in de Serie A bij Bologna, waar hij vorig seizoen in de competitie tot 33 wedstrijden kwam, bijna allemaal als basisspeler.
PSV heeft naast Tillman en Schouten op het middenveld ook de beschikking over Joey Veerman, Ibrahim Sangaré, Isaac Babadi, Ismael Saibari en Guus Til. Trainer Peter Bosz wil dit seizoen werken met een selectie die niet groter is dan twintig veldspelers, omdat hij geen voetballers in zijn selectie wil hebben die geen uitzicht hebben op speeltijd. Het vertrek van een of meerdere middenvelders ligt daarom voor de hand. Sangaré staat al langere tijd in de belangstelling van enkele buitenlandse clubs en heeft in zijn contract een clausule staan dat hij voor 37,5 miljoen euro mag vertrekken.
Zonder Schouten begon PSV het nieuwe seizoen in de Eredivisie zaterdag met een zege van 2-0 op FC Utrecht. Dinsdag wacht de tweede ontmoeting met Sturm Graz in de derde voorronde van de Champions League. PSV won de eerste wedstrijd in Eindhoven met 4-1.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
53 minuten geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
54 minuten geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
15 uur geleden