Schouten doorstaat keuring en wordt vierde nieuweling bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Jerdy Schouten van Bologna bijna binnen. De 26-jarige Nederlandse middenvelder doorstond zondag met succes de medische keuring, melden bronnen rond de Eindhovense club. PSV en Bologna hopen de transfer zondag helemaal af te ronden.
Schouten had bij de Italianen nog een contract tot de zomer van 2026. PSV betaalt naar verluidt 12 miljoen euro voor de 1-voudig international van Oranje. Hij is daarmee een van de duurste spelers uit de clubgeschiedenis. Schouten gaat bij PSV een meerjarig contract ondertekenen.
Eerder deze transferperiode versterkte PSV zich al met aanvallers Noa Lang (15 miljoen) en Ricardo Pepi (10 miljoen) en middenvelder Malik Tillman (huurbasis).
ADO Den Haag
Schouten begon zijn profloopbaan in 2016 bij ADO Den Haag, waar hij de jeugdopleiding doorliep maar in het eerste elftal niet wist door te breken. Daarna speelde hij een jaar bij Telstar en een jaar bij Excelsior. De afgelopen vier jaar voetbalde Schouten in de Serie A bij Bologna, waar hij vorig seizoen in de competitie tot 33 wedstrijden kwam, bijna allemaal als basisspeler.
PSV heeft naast Tillman en Schouten op het middenveld ook de beschikking over Joey Veerman, Ibrahim Sangaré, Isaac Babadi, Ismael Saibari en Guus Til. Trainer Peter Bosz wil dit seizoen werken met een selectie die niet groter is dan twintig veldspelers, omdat hij geen voetballers in zijn selectie wil hebben die geen uitzicht hebben op speeltijd. Het vertrek van een of meerdere middenvelders ligt daarom voor de hand. Sangaré staat al langere tijd in de belangstelling van enkele buitenlandse clubs en heeft in zijn contract een clausule staan dat hij voor 37,5 miljoen euro mag vertrekken.
Zonder Schouten begon PSV het nieuwe seizoen in de Eredivisie zaterdag met een zege van 2-0 op FC Utrecht. Dinsdag wacht de tweede ontmoeting met Sturm Graz in de derde voorronde van de Champions League. PSV won de eerste wedstrijd in Eindhoven met 4-1.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
49 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
59 minuten geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
2 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
3 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
12 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
13 uur geleden