Schouten doorstaat keuring en wordt vierde nieuweling bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Jerdy Schouten van Bologna bijna binnen. De 26-jarige Nederlandse middenvelder doorstond zondag met succes de medische keuring, melden bronnen rond de Eindhovense club. PSV en Bologna hopen de transfer zondag helemaal af te ronden.
Schouten had bij de Italianen nog een contract tot de zomer van 2026. PSV betaalt naar verluidt 12 miljoen euro voor de 1-voudig international van Oranje. Hij is daarmee een van de duurste spelers uit de clubgeschiedenis. Schouten gaat bij PSV een meerjarig contract ondertekenen.
Eerder deze transferperiode versterkte PSV zich al met aanvallers Noa Lang (15 miljoen) en Ricardo Pepi (10 miljoen) en middenvelder Malik Tillman (huurbasis).
ADO Den Haag
Schouten begon zijn profloopbaan in 2016 bij ADO Den Haag, waar hij de jeugdopleiding doorliep maar in het eerste elftal niet wist door te breken. Daarna speelde hij een jaar bij Telstar en een jaar bij Excelsior. De afgelopen vier jaar voetbalde Schouten in de Serie A bij Bologna, waar hij vorig seizoen in de competitie tot 33 wedstrijden kwam, bijna allemaal als basisspeler.
PSV heeft naast Tillman en Schouten op het middenveld ook de beschikking over Joey Veerman, Ibrahim Sangaré, Isaac Babadi, Ismael Saibari en Guus Til. Trainer Peter Bosz wil dit seizoen werken met een selectie die niet groter is dan twintig veldspelers, omdat hij geen voetballers in zijn selectie wil hebben die geen uitzicht hebben op speeltijd. Het vertrek van een of meerdere middenvelders ligt daarom voor de hand. Sangaré staat al langere tijd in de belangstelling van enkele buitenlandse clubs en heeft in zijn contract een clausule staan dat hij voor 37,5 miljoen euro mag vertrekken.
Zonder Schouten begon PSV het nieuwe seizoen in de Eredivisie zaterdag met een zege van 2-0 op FC Utrecht. Dinsdag wacht de tweede ontmoeting met Sturm Graz in de derde voorronde van de Champions League. PSV won de eerste wedstrijd in Eindhoven met 4-1.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
1 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
11 uur geleden