Schouten debuteert in selectie Oranje, Janssen na vijf jaar terug
ZEIST (ANP) - Jerdy Schouten maakt voor het eerst deel uit van de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Louis van Gaal heeft de 25-jarige middenvelder van de Italiaanse club Bologna opgeroepen voor de komende vier interlands in de Nations League. Spits Vincent Janssen keert na vijf jaar afwezigheid terug in de selectie.
Schouten, oud-speler van ADO Den Haag, Telstar en Excelsior, zat niet bij de voorselectie. Van Gaal heeft hem desondanks opgeroepen voor de uitwedstrijden tegen België (3 juni in Brussel) en Wales (8 juni in Cardiff) en de thuiswedstrijden tegen Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip. Dat geldt ook voor AZ-verdediger Bruno Martins Indi, die in 2017 zijn 34e en voorlopig laatste interland speelde.
Janssen sluit pas na het duel met België aan bij Oranje, omdat hij op 5 juni gaat trouwen. De KNVB was al op de hoogte van de trouwplannen van de 27-jarige Brabander toen Van Gaal hem opnam in de voorselectie. Janssen speelt in de Mexicaanse competitie bij Monterrey. Hij was in 2016 en 2017 een tijdje de vaste spits van Oranje. Janssen maakte in zeventien interlands zeven doelpunten. Na een productief seizoen bij AZ verhuisde hij in de zomer van 2016 naar Tottenham Hotspur, maar bij de Engelse club kon hij de hooggespannen verwachtingen niet waarmaken. Janssen verhuisde in 2019 naar Mexico.
Interessante spelers
Ook tot zijn eigen verrassing werd hij onlangs door Van Gaal opgenomen in de voorselectie van Oranje. "Iedereen weet dat alles al in het teken staat van het komende WK", zei de bondscoach na het bekendmaken van zijn definitieve selectie van 26 spelers. "Er is straks weinig tijd om ons voor te bereiden, dus moeten we de beschikbare tijd maximaal benutten. Alleen deze periode en in september hebben we nog de kans nieuwe spelers aan het werk te zien. Daarom kies ik nu voor Bruno Martins Indi, Jerdy Schouten en Vincent Janssen. Dat zijn interessante spelers die ik graag van dichtbij wil meemaken tijdens een trainingskamp, hoewel ik sommigen natuurlijk al ken. Ik wil wel benadrukken dat iedereen bij ons in beeld blijft, ook de spelers die nu geen uitnodiging hebben gekregen."
Uit de voorselectie vielen Jordy Clasie, Arnaut Danjuma Groeneveld, Luuk de Jong, Rick Karsdorp, Marten de Roon en Owen Wijndal af, sommigen vanwege blessures. Georginio Wijnaldum zit er ook niet bij. De reserveaanvoerder van Oranje, die dit seizoen lang niet altijd een basisplaats had bij Paris Saint-Germain, ontbrak al in de voorselectie. Van Gaal begint maandag in Zeist met zijn groep aan de voorbereiding op de komende interlands.
Keepers: Jasper Cillessen (Valencia), Mark Flekken (SC Freiburg) en Tim Krul (Norwich City).
Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Hans Hateboer (Atalanta), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Bruno Martins Indi (AZ), Jordan Teze (PSV), Jurriën Timber (Ajax) en Stefan de Vrij (Internazionale).
Middenvelders: Frenkie de Jong (FC Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Jerdy Schouten (Bologna) en Guus Til (Feyenoord).
Aanvallers: Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur), Memphis Depay (FC Barcelona), Cody Gakpo (PSV), Vincent Janssen (Monterrey), Noa Lang (Club Brugge) en Wout Weghorst (Burnley).
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
20 minuten geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
12 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geleden