Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten debuteert in selectie Oranje, Janssen na vijf jaar terug

Schouten debuteert in selectie Oranje, Janssen na vijf jaar terug

ZEIST (ANP) - Jerdy Schouten maakt voor het eerst deel uit van de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Louis van Gaal heeft de 25-jarige middenvelder van de Italiaanse club Bologna opgeroepen voor de komende vier interlands in de Nations League. Spits Vincent Janssen keert na vijf jaar afwezigheid terug in de selectie.

Schouten, oud-speler van ADO Den Haag, Telstar en Excelsior, zat niet bij de voorselectie. Van Gaal heeft hem desondanks opgeroepen voor de uitwedstrijden tegen België (3 juni in Brussel) en Wales (8 juni in Cardiff) en de thuiswedstrijden tegen Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip. Dat geldt ook voor AZ-verdediger Bruno Martins Indi, die in 2017 zijn 34e en voorlopig laatste interland speelde.

Janssen sluit pas na het duel met België aan bij Oranje, omdat hij op 5 juni gaat trouwen. De KNVB was al op de hoogte van de trouwplannen van de 27-jarige Brabander toen Van Gaal hem opnam in de voorselectie. Janssen speelt in de Mexicaanse competitie bij Monterrey. Hij was in 2016 en 2017 een tijdje de vaste spits van Oranje. Janssen maakte in zeventien interlands zeven doelpunten. Na een productief seizoen bij AZ verhuisde hij in de zomer van 2016 naar Tottenham Hotspur, maar bij de Engelse club kon hij de hooggespannen verwachtingen niet waarmaken. Janssen verhuisde in 2019 naar Mexico.

Interessante spelers

Ook tot zijn eigen verrassing werd hij onlangs door Van Gaal opgenomen in de voorselectie van Oranje. "Iedereen weet dat alles al in het teken staat van het komende WK", zei de bondscoach na het bekendmaken van zijn definitieve selectie van 26 spelers. "Er is straks weinig tijd om ons voor te bereiden, dus moeten we de beschikbare tijd maximaal benutten. Alleen deze periode en in september hebben we nog de kans nieuwe spelers aan het werk te zien. Daarom kies ik nu voor Bruno Martins Indi, Jerdy Schouten en Vincent Janssen. Dat zijn interessante spelers die ik graag van dichtbij wil meemaken tijdens een trainingskamp, hoewel ik sommigen natuurlijk al ken. Ik wil wel benadrukken dat iedereen bij ons in beeld blijft, ook de spelers die nu geen uitnodiging hebben gekregen."

Uit de voorselectie vielen Jordy Clasie, Arnaut Danjuma Groeneveld, Luuk de Jong, Rick Karsdorp, Marten de Roon en Owen Wijndal af, sommigen vanwege blessures. Georginio Wijnaldum zit er ook niet bij. De reserveaanvoerder van Oranje, die dit seizoen lang niet altijd een basisplaats had bij Paris Saint-Germain, ontbrak al in de voorselectie. Van Gaal begint maandag in Zeist met zijn groep aan de voorbereiding op de komende interlands.

Keepers: Jasper Cillessen (Valencia), Mark Flekken (SC Freiburg) en Tim Krul (Norwich City).

Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Hans Hateboer (Atalanta), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Bruno Martins Indi (AZ), Jordan Teze (PSV), Jurriën Timber (Ajax) en Stefan de Vrij (Internazionale).

Middenvelders: Frenkie de Jong (FC Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Jerdy Schouten (Bologna) en Guus Til (Feyenoord).

Aanvallers: Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur), Memphis Depay (FC Barcelona), Cody Gakpo (PSV), Vincent Janssen (Monterrey), Noa Lang (Club Brugge) en Wout Weghorst (Burnley).

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

1 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

7 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

13 uur geleden