Schouten boekt eerste wereldbekerzege op 3000 meter dit seizoen
QUEBEC (ANP) - Irene Schouten heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Quebec dit seizoen haar eerste internationale zege op de 3000 meter geboekt. De regerend olympisch kampioene was met 4.01,11 net iets sneller dan landgenote Joy Beune. Het brons ging naar Valérie Maltais uit Canada.
In haar rit tegen Ivanie Blondin nam Schouten al snel afstand van haar tegenstandster en van het schema van de tot dan toe snelste vrouw Isabelle Weidemann. Ze slaagde er echter niet in het baanrecord van Weidemann (4.00,20) te verbeteren.
Beune versloeg in de slotrit landgenote Marijke Groenewoud, maar kwam niet aan de tijd van Schouten. Met 4.02,62 werd ze tweede en was ze net sneller dan Maltais (4.02,73).
Groenewoud werd achtste in 4.04,80. Sanne in 't Hof zat daar met 4.05,92 met de negende plaats net achter.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
3 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
16 uur geleden