Schouten bereid 'leefbedrag' mensen met schulden te verhogen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid om het leefbedrag waar mensen met problematische schulden recht op hebben vanaf 1 januari te verhogen. Dat moet voorkomen dat schuldeisers profiteren van de koopkrachtmaatregelen van het kabinet, in plaats van de mensen met financiële problemen. Minister Carola Schouten (Armoedebeleid) kan leven met een voorstel van D66 en de SP hiertoe en gaat kijken wat vanaf begin volgend jaar mogelijk is.
Bij sommige mensen met grote schulden wordt beslag gelegd op het inkomen. Als dat gebeurt, gaat een deel van hun inkomen (loon of uitkering) direct naar mensen of bedrijven waarbij zij nog een schuld open hebben staan. Maar mensen met problematische schulden krijgen wel zelf een minimumbedrag waar ze maandelijks van kunnen leven, bijvoorbeeld voor het betalen van de boodschappen. "Mensen kunnen al vragen om herberekening" van hun leefbedrag vanwege de hoge prijzen, geeft Schouten aan.
Maar het kabinet verhoogt het minimumloon en de uitkeringen vanaf 1 januari, juist om ervoor te zorgen dat mensen hun torenhoge rekeningen kunnen betalen. "We doen deze dingen ook zodat mensen er wat meer aan overhouden", zei Schouten eerder op donderdag tijdens een debat. "Als we dat niet lukt, schieten we ons doel voorbij."
D66 en SP dienden samen een motie in om "de beslagvrije voet zodanig aan te passen dat rekening wordt gehouden" met de hogere normen. Schouten kon zich vinden in dat voorstel, dat naar verwachting op brede steun kan rekenen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Hugo de Jonge en meerdere familieleden van hem zijn ernstig bedreigd tijdens de coronapandemie. Hij zei dat hij en zijn gezin een nacht hun huis moesten verlaten, "omdat mijn huis werd bestormd", zei hij tegen de coronacommissie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona gaat maandag zijn laatste week met openbare verhoren in. Voormalig minister-president Mark Rutte verschijnt maandag voor de commissie, aldus commissievoorzitter Daan de Kort. Voor Rutte is het de tweede keer dat hij onder ede wordt gehoord. Ook oud-zorgminister Ernst Kuipers en arts en epidemioloog Anja Schreijer worden gehoord.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook toenmalig zorgminister Hugo de Jonge denkt dat de communicatie tijdens de coronapandemie over de dilemma's waarin het kabinet moest kiezen beter kon. Eerder donderdag zei toenmalig SCP-directeur Kim Putters dat ook. "Dat hadden we intensiever en meer moeten doen", zei De Jonge tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Debatten in de Tweede en Eerste Kamer over de coronamaatregelen gingen ten koste van het uitvoerende werk dat het ministerie van Volksgezondheid moest doen, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Daarover stuurde hij boze appjes naar collegaminister en partijgenoot Ferd Grapperhaus, werd duidelijk tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona.
8 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over rolverdeling na 3e alinea
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een volgende gezondheidscrisis moeten er meer mogelijkheden zijn voor centrale aansturing, vindt voormalig minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat vooral het spreiden van patiënten en het opschalen van het aantal bedden op de intensive care centraal geregeld moeten kunnen worden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook Kim Putters is erg kritisch op de bezuinigingen op pandemische paraatheid, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Meerdere mensen die werden verhoord, zowel experts als politici, gingen de oud-directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau voor in zijn kritiek.
11 uur geleden