Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten beleeft olympische droom door geloof in eigen kunnen

BEIJING (ANP) - Irene Schouten heeft haar droom zien uitkomen door op de eerste dag van de Olympische Spelen het goud te grijpen op de 3000 meter. De Noord-Hollandse moest opboksen tegen de enorme druk, maar door te blijven geloven in eigen kunnen bevestigde Schouten dat ze op dit moment de beste schaatsster is over 3 kilometer.

Het maakte haar intens blij én opgelucht. "Deze droom had ik al van toen ik nog jong was. Dat ik mezelf nu olympisch kampioen kan noemen op een individuele afstand, pakt nooit meer iemand van me af", zei de 29-jarige schaatsster met een stralende glimlach over haar hele gezicht.

Schouten won dit seizoen alle races op de 3000 en 5000 meter waarin ze van start ging, maar in de aanloop naar de olympische 3 kilometer sloeg de twijfel toch even toe. "Vanmiddag dacht ik nog: misschien was het niet zo handig om het hele voorseizoen zo te rijden. Het gaf deels vertrouwen dat ik met voorsprong won in de wereldbeker terwijl de races niet eens perfect waren. Maar het leverde ook extra druk op."

Uren voorafgaand

Vooral in de uren voorafgaand aan haar eerste race in Beijing was ze heel gespannen geweest. Schouten: "Je rijdt 's avonds en dan heb je een heel lange dag. Ik lag vanmiddag in bed en dacht: pfff... dit vind ik eigenlijk helemaal niet zo leuk. Ik hoopte dat het snel avond was. Ik moest het in mijn hoofd ook niet groter maken dan dat het is. Het is een 3 kilometer en die heb ik al heel vaak gereden en tegen dezelfde mensen."

Lang dacht Schouten dat andere schaatssters beter waren dan zijzelf. Totdat er ineens een wedstrijd kwam waarin zij de beste was. Volgens de Noord-Hollandse was dat op de NK afstanden in het najaar van 2020, toen ze voor het eerst de titels pakte op de 3000 en 5000 meter. "Toen viel het op z'n plek. Ik denk dat ik het niveau vanaf toen best omhoog heb gehaald. Daarvoor reed iedereen rond de 4 minuten. Die tijd heb ik vorig jaar en dit jaar helemaal niet gereden."

Geloof

Ook op de National Speed Skating Oval in Beijing hield Schouten dat geloof. "Ik wist wat voor rondjes ik in de trainingen had gereden, al is een wedstrijd altijd anders. Ik heb me niet super bezig gehouden met wat anderen reden", zei ze. De snelste tijd tot dan toe van de Canadese Isabelle Weidemann wist ze zelfs niet precies. "Ja rond de 3.58, zoiets. Daar was ik niet echt mee bezig. Ik moest zelf rijden. Dat was ook goed van mezelf."

Met een olympische titel op zak is de druk er deels af, erkende ze. Maar Schouten wil in Beijing nog meer. "Mijn grootste doel heb ik gehaald en dat is olympisch kampioen worden. Maar ik wil op de 5 kilometer ook een goede rit neerzetten en Weidemann is heel sterk. Dus dat wordt een zware strijd."

Meer uit Sport

Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

11 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

13 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

14 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

14 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

15 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

15 uur geleden
Skiester Vonn tekent in Zauchensee voor 84e wereldbekerzege

ZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.

16 uur geleden