Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten beleeft olympische droom door geloof in eigen kunnen

BEIJING (ANP) - Irene Schouten heeft haar droom zien uitkomen door op de eerste dag van de Olympische Spelen het goud te grijpen op de 3000 meter. De Noord-Hollandse moest opboksen tegen de enorme druk, maar door te blijven geloven in eigen kunnen bevestigde Schouten dat ze op dit moment de beste schaatsster is over 3 kilometer.

Het maakte haar intens blij én opgelucht. "Deze droom had ik al van toen ik nog jong was. Dat ik mezelf nu olympisch kampioen kan noemen op een individuele afstand, pakt nooit meer iemand van me af", zei de 29-jarige schaatsster met een stralende glimlach over haar hele gezicht.

Schouten won dit seizoen alle races op de 3000 en 5000 meter waarin ze van start ging, maar in de aanloop naar de olympische 3 kilometer sloeg de twijfel toch even toe. "Vanmiddag dacht ik nog: misschien was het niet zo handig om het hele voorseizoen zo te rijden. Het gaf deels vertrouwen dat ik met voorsprong won in de wereldbeker terwijl de races niet eens perfect waren. Maar het leverde ook extra druk op."

Uren voorafgaand

Vooral in de uren voorafgaand aan haar eerste race in Beijing was ze heel gespannen geweest. Schouten: "Je rijdt 's avonds en dan heb je een heel lange dag. Ik lag vanmiddag in bed en dacht: pfff... dit vind ik eigenlijk helemaal niet zo leuk. Ik hoopte dat het snel avond was. Ik moest het in mijn hoofd ook niet groter maken dan dat het is. Het is een 3 kilometer en die heb ik al heel vaak gereden en tegen dezelfde mensen."

Lang dacht Schouten dat andere schaatssters beter waren dan zijzelf. Totdat er ineens een wedstrijd kwam waarin zij de beste was. Volgens de Noord-Hollandse was dat op de NK afstanden in het najaar van 2020, toen ze voor het eerst de titels pakte op de 3000 en 5000 meter. "Toen viel het op z'n plek. Ik denk dat ik het niveau vanaf toen best omhoog heb gehaald. Daarvoor reed iedereen rond de 4 minuten. Die tijd heb ik vorig jaar en dit jaar helemaal niet gereden."

Geloof

Ook op de National Speed Skating Oval in Beijing hield Schouten dat geloof. "Ik wist wat voor rondjes ik in de trainingen had gereden, al is een wedstrijd altijd anders. Ik heb me niet super bezig gehouden met wat anderen reden", zei ze. De snelste tijd tot dan toe van de Canadese Isabelle Weidemann wist ze zelfs niet precies. "Ja rond de 3.58, zoiets. Daar was ik niet echt mee bezig. Ik moest zelf rijden. Dat was ook goed van mezelf."

Met een olympische titel op zak is de druk er deels af, erkende ze. Maar Schouten wil in Beijing nog meer. "Mijn grootste doel heb ik gehaald en dat is olympisch kampioen worden. Maar ik wil op de 5 kilometer ook een goede rit neerzetten en Weidemann is heel sterk. Dus dat wordt een zware strijd."

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

2 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

3 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

3 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

12 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

22 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden