Schouten baalt van misgrijpen wereldbekerticket voor 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten baalde dat ze zich op de 1500 meter niet had geplaatst voor de wereldbekerwedstrijden. De olympisch kampioene op de 3000 en 5000 meter en de massastart finishte in 1.57,96 als achtste en greep naast een van de vijf wereldbekertickets.
"Het ging heel slecht", zei Schouten. "Als ik in de opening net iets te gehaast ga, dan ga ik verkrampen en dan is het klaar. Ik had nu rondjes die ik normaal op de 3000 meter makkelijk rij."
De 31-jarige schaatsster zegt verder goed in vorm te zijn. "Vorige week reed ik in een trainingswedstrijd 1.56,50, maar die race reed ik vlak. Nu dacht ik, als ik me ertussen wil rijden, moet ik hard openen en dan ga ik verkrampt rijden."
Tweede op massastart
Schouten had graag de 1500 meter in wereldbekerverband gereden. "Ik doe die afstand te weinig om het knopje te vinden. Het was dan ook mijn doel om me te plaatsen, zodat ik de afstand leer te rijden. Nu rij ik 'm pas in december weer en dat vind ik vervelend. Ik denk dat ik het nodig heb, want als ik me een beetje focus op die start is dat ook fijn voor de ploegachtervolging en voor het begin van mijn 3000 meter."
Schouten eindigde later op de avond als tweede op de massastart. Op dat onderdeel bepaalt bondscoach Rintje Ritsma wie er in actie komt in de wereldbekerwedstrijden.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
9 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
9 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
16 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
22 uur geleden