Schouten baalt van misgrijpen wereldbekerticket voor 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten baalde dat ze zich op de 1500 meter niet had geplaatst voor de wereldbekerwedstrijden. De olympisch kampioene op de 3000 en 5000 meter en de massastart finishte in 1.57,96 als achtste en greep naast een van de vijf wereldbekertickets.
"Het ging heel slecht", zei Schouten. "Als ik in de opening net iets te gehaast ga, dan ga ik verkrampen en dan is het klaar. Ik had nu rondjes die ik normaal op de 3000 meter makkelijk rij."
De 31-jarige schaatsster zegt verder goed in vorm te zijn. "Vorige week reed ik in een trainingswedstrijd 1.56,50, maar die race reed ik vlak. Nu dacht ik, als ik me ertussen wil rijden, moet ik hard openen en dan ga ik verkrampt rijden."
Tweede op massastart
Schouten had graag de 1500 meter in wereldbekerverband gereden. "Ik doe die afstand te weinig om het knopje te vinden. Het was dan ook mijn doel om me te plaatsen, zodat ik de afstand leer te rijden. Nu rij ik 'm pas in december weer en dat vind ik vervelend. Ik denk dat ik het nodig heb, want als ik me een beetje focus op die start is dat ook fijn voor de ploegachtervolging en voor het begin van mijn 3000 meter."
Schouten eindigde later op de avond als tweede op de massastart. Op dat onderdeel bepaalt bondscoach Rintje Ritsma wie er in actie komt in de wereldbekerwedstrijden.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
3 minuten geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
1 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
1 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
19 uur geleden