Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten baalt van misgrijpen wereldbekerticket voor 1500 meter

Schouten baalt van misgrijpen wereldbekerticket voor 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten baalde dat ze zich op de 1500 meter niet had geplaatst voor de wereldbekerwedstrijden. De olympisch kampioene op de 3000 en 5000 meter en de massastart finishte in 1.57,96 als achtste en greep naast een van de vijf wereldbekertickets.

"Het ging heel slecht", zei Schouten. "Als ik in de opening net iets te gehaast ga, dan ga ik verkrampen en dan is het klaar. Ik had nu rondjes die ik normaal op de 3000 meter makkelijk rij."

De 31-jarige schaatsster zegt verder goed in vorm te zijn. "Vorige week reed ik in een trainingswedstrijd 1.56,50, maar die race reed ik vlak. Nu dacht ik, als ik me ertussen wil rijden, moet ik hard openen en dan ga ik verkrampt rijden."

Tweede op massastart

Schouten had graag de 1500 meter in wereldbekerverband gereden. "Ik doe die afstand te weinig om het knopje te vinden. Het was dan ook mijn doel om me te plaatsen, zodat ik de afstand leer te rijden. Nu rij ik 'm pas in december weer en dat vind ik vervelend. Ik denk dat ik het nodig heb, want als ik me een beetje focus op die start is dat ook fijn voor de ploegachtervolging en voor het begin van mijn 3000 meter."

Schouten eindigde later op de avond als tweede op de massastart. Op dat onderdeel bepaalt bondscoach Rintje Ritsma wie er in actie komt in de wereldbekerwedstrijden.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

5 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

22 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden